מה זה בעצם QA?

WolfHead

New member
מה זה בעצם QA?

אני יודע שזה Quallity Assure (או משהו כזה
) אבל בעצם, מה אתם עושים בדיוק כדי לבדוק תוכנות? כאילו, אתם עוברים על הקוד? ואם כן, למה שהמתכנת לא יעשה את זה בעצמו?

erandd

New member
תשובה קטנה לשאלה ענקית

אני מציע שתקרא את המאמר שכתבתי על איך תכשיר את עצמך כאיש QA עולם בדיקות התוכנה נתחלק להרבה תתי תחומים: בדיקות לוקליזציה, בדיקות עומס, בדיקות קצה ועוד סוגים רבים. כדי לבדוק קטע קוד בד"כ נדרשת הפקה של "קופסה שחורה" כלומר המוצר הסופי כפי שיופיע אצל המשתמש. במצב כזה כמובן שאין קוד, אולם הבודק בהחלט יכול לפנות ללוג או לבסיס הנתונים כדי לקבל מידע נוסף על ביצועי המערכת. ישנה קטגוריה נוספת הנקראת "קופסה שקופה" שבה הבודק אכן עובר על רכיבי הקוד ומנתח אותם. לרוב הבודק הזה הוא גם מי שכתב את הקוד או הממונה הישיר שלו. ישנה גם התוספת של UNIT TEST שהוא בדיקת רכיב בדיד של הקוד באמצעות רכיב בדיד אחר שנכתב ומריץ בדיקות על הרכיב הבדיד. מדוע המתכנת לא בודק לבד? מכמה סיבות 1. המתכנת אף פעם לא יכול להיות אובייקטיבי לגבי הקוד שכתב 2. המתכנת רק רואה את הצד הבדיד שהוא כתב ולא את תמונת המוצר כולו 3. המתכנת נתון ללחץ מצד ראש הצוות שלו להשלים את הקוד ולעיתים יקל ראש בבדיקת המוצר 4. המתכנת לא צבר ידע מתודולוגי ונסיון בבדיקת המוצר ולכן לא ידע לבדוק אותו באופן שלם 5. תמיד טוב שיותר מזוג עיניים אחד יעבור על המוצר מקווה שעניתי לך

Rשף

New member
ותוספת קטנה- חוסר בזמן

לפחות בתחום שלי, בדיקה אפילו של מודול בודד צורכת לא מעט ציוד וזמן ורק איש QA יעודי יכול לבצע אותה ביעילות. מאחר ואני עוסקים לא מעט בתוכנות לא בשלות יש אצלינו גם שלב ביניים בין קופסא שחורה לשקופה (חלבית
) בו אמנם המערכת נבדקת מבחוץ אבל תוך היכרות עם הקוד הפנימי.

ScrollLock

New member
QA

QA = Quality Assurance בעברית - אבטחת איכות (לא בקרת איכות שזה כבר QC) הגדרה - מניעת בעיות לפני שהן צצות ופתרון בעיות קיימות לאחר שהן מציקות.

SaharQA

New member
Security

אני מעוניין לקבל אינפורמציה לגבי אפליקציות אשר ניתן ליבדוק בעזרתן אבטחת נתונים על גבי LAN

erandd

New member
היי

שאל בבקשה כשרשור חדש, כדי שיבינו שהשאלה היא חדשה

למעלה