מה זה המושג MC בטקטוניה ?

kobi 36

New member
מה זה המושג MC בטקטוניה ?

מישהו יכול להסביר לי בבקשה ?

דנטל

New member
הדבר היחיד שמצאתי על זה

זה משהו שקשור לניתוחים פלסטיים
.

yaron419

New member
מנסה לענות

MC נותן הרבה פירושים, מתוכם סיננתי כמה: meteor crater (מכתש מטאור) - מכתש שנוצר מהתנגשות של מטאור גדול בשטח הפָּנים של גורם שמימי, לדוגמה, מכתשי המטאורים על הירח. מהירות המטאורים המתנגשים בכדור-הארץ היא 11 עד 70 ק"מ בשנייה. כהרף עין יכול להיווצר מכתש עד לעומק של מספר ק"מ והחומר עשוי להתחמם לטמפרטורות גבוהות עד כדי 1500 מעלות. בעת הפגיעה בפני השטח, נדחסים הקרקע והסלעים וניתזת אל שולי המכתש תערובת של שברי סלע מותכים וגרוסים. mud crack (סדק בוץ) - סדק הנוצר בעת התייבשות קרקעית בוצית של נהר, אגם או שלולית. במהלך ההתייבשות הבוץ מתכווץ ונסדק למצולעים. חותם של סדקי בוץ משתמר לעתים בפני שכבת סלע. magma chamber (תא/מאגר מגמה) - מצבור של מגמה בעומק. מתא המגמה חודרת מגמה אל סלעי סביבה, ונוצרים גופי חדירה מגמטיים. טקטוניקה - ענף בגיאולוגיה העוסק במקור הכוחות הגיאולוגיים הפועלים על הסלעים ואחראים להיערכותם במרחב, לרבות הכוחות הפנימיים הגורמים להיווצרות קמטים, העתקים ואי-התאמות. מכאן רק נותר לי לשער שמדובר בתא מגמה שאיכשהו מתקשר לטקטוניקה (ולא טקטוניה). חיפוש בגוגל העלה את התוצאות האלו מקורות: מילון מונחים במדעי כדור הארץ - גיאולוגיה, גיאומורפולוגיה ומדעי הסביבה מתוך הספר "צפונות כדור הארץ" בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה המילון הוכן על-ידי פרופ' שלמה שובאל

דנטל

New member
וואו, זו הודעה מעשירה, תודה!

הטעות שלי היתה שעשיתי חיפוש בעברית
.

למעלה