מה זה הפינוק הזה?? אני במצוקה כבר

מה זה הפינוק הזה?? אני במצוקה כבר

ביתי בת 7 חודשים יונקת מלידה לא מוכנה לקחת בקבוק בשום אופן!
אוכלת מוצקים ארוחות שלמות אבל עדיין לא מוכנה לוותר קצת על הציצי
היא חייבת להרדם רק אחרי הנקה ולא משנה אם היא אכלה לפני כן מוצקים
הנושא השני שהוא מזעזע
שכל היום היא רוצה להיות על הידים שלי
ככה זה מאז שהיא נולדה! כל הזמן על הידים
אז בהתחלה היא הייתה קטנה רגילה אליה חום של אמא בלה בלה בלה
אבל הז ממש הפך לסיוט!! הילדה לא מוכנה לשבת בגעלה לא מוכנה לשכב במיטה
היא רק מתהפכת וגם זה ממש בלחץ
היא לא מתפתחת כי כל היום היא יושבת לי על הידים
זה כבר ;באמת בלתי נסבל
התחלתי ללמוד אבל אני לא יכולה ללכת ללמודים כי אף אחד לא מסתדר איתה
נסתי להניק אותה לפני שאני הולכת זה בסך הכל 3 שעות
אבל היא צורחתתתת
אז מה עושים?
איך מרגילים אותה לשבת בשקט ולשחק? לשכב קצת לשחק עם צעצועים להתפתח?
איך מרגילים אותה לשתות חלב מבקבוק?
אוי אני ממש מתחילה להצטער שבכלל הנקתי אותה מלכתחילה!
היא הבת הרביעית שלי ולא היה לי דבר כזה מעולם!
הפעם אמרתי בכדי שההנקה תצליח לי אני לא אתן בקבוק ומוצץ וזה הטעות הכי גדולה של החיים שלי
אני לא מצליחה לשנות את זה
אני במצוקה!!!
יש כאן בנות שיכולות לעזור מנסיון?
הצעות יעול יתקבלו בברכה

begonia

New member
באמת נשמע קשה

עם מי ניסית להשאיר אותה? כמה פעמים זה קרה? יכול להיות שהיא צריכה עוד זמן התרגלות ובסוף היא תתרגל גם להיות עם מישהו אחר?

לגבי לנסות לשחק על הרצפה- אולי כדאי ללכת איתה לגינה ולפרוש שם שמיכה שתשכב שם. בחוץ יש הרבה יותר גירויים מרתקים: השמש, העצים, הרוח, ילדים אחרים משחקים. אולי אחרי שתשכב בחוץ תתחיל להסכים גם לשכב בבית. מה עם כל מיני משחקים עם שמאירים/מצפצפים/שרים/עושים קפה? אולי הם יכולים לעניין אותה מספיק שהיא תשכח שהיא לא על אמא.

בנוסף, אני מצרפת קישור למאמר מפורום הנקה לגבי איך להרגיל לבקבוק:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx?forumid=317&aId=19872

תודה על התשובה

יש לה צעצועים מרשרשים אין ספור מנגנים וכו'
אני שמה אותה בטרמפולינה זה לוקח כמה דקות בודדות ואז צרחות
היא נשארה עם בעלי פעמיים לשלוש שעות בערך עם בקבוק חלב שאוב
לא נגעה בחלב רצתה רק בידיים וגם בכתה המון
ההורים שליכל הזמן בסביבה אבל הם מאוד פוחדים להשאר איתה כי היא תמיד בוכה אם היא לא על הידיים שלי
לא לכולם יש כוח לעבור את זה אז אני מסתדרת דיי לבד

תודה על הקישור קראתי אותו מיליון פעם
נכנסתי גם לכל מיני פורומים בעיקרון הכל סובב על אותו הדבר
תשלבי לה בקבוק שאוב במשך היום שהיא תשחק עם זה עד שתתרגל ואז תאכל ממנו
זה בנתיים לא עובד חודש וחצי אני מנסה
בעניין של הידיים יש כאלה שאומרים שהיא זקוקה לחום תקחי מנשא
ויש כאלה שאומרים תשימי אותה במיטה בטרמפולינה וכו'...ושתבכה קצת אין מה לעשות
קשה לי לעשות את זה...כואב לי הלב

אונינון

New member
המפתח כאן הוא הבקבוק

לדעתי צריך לרכז את כל המאמצים בכדי שתיקח בקבוק כיוון שאז את תוכלי טיפה לנוח וללכת ללימודים והיא תמצא נחמה במשהו חיצוני ולא רק בהנקה.ניסית כל מיני בקבוקים? אצלנו הקטנה התחברה רק לטומי טיפי והגדולה למאמ.אולי תנסי קודם להרגיל אותה לטעם של החלב השאוב,אפילו תתני לה בכפית/מזרק על מנת להשקיט את הרעב הראשוני ואז כשהיא יותר נינוחה לנסות בעדינות עם הבקבוק.אולי תנסי כשהיא על הטרמפולינה צופה בטלוויזיה? יכול להיות שזה יסיח את דעתה.
אפשרות נוספת-תנסי כשהיא קמה בלילה לאכול לתת לה לינוק ואז כשהיא קצת מנומנמת להוציא את הפיטמה ולהכניס בעדינות את הבקבוק...בד״כ הם פחות סרבנים באמצע הלילה...מקווה שמשהו מזה יעזור.הכי חשוב-לא בכוח ולא בעצבים כדי שזה לא יהפוך לאישיו והיא תפתח אנטי לבקבוק.

תיני25

New member
וואו, איזה סיוט!!!

גם לי הייתה תקופה כזו עם הבת שלי. הבת שלי גם בהתחלה לא הסכימה לקחת בקבוק וכשהלכתי ללימודים היא הייתה מסכימה רק שאוב ולא תמיד היה לי ואז היא פשוט הייתה נשארת רעבה. מי זה שלא מסתדר איתה? את משאירה אותה עם מישהו מהמשפחה? כי הם תמיד יכולים לומר שהם לא מסתדרים, אבל מישהי בתשלום תהיה מוכרחה להסתדר.
לבת שלי יש גמישות יתר וההתפתחות שלה מאוד איטית, היא בת שנה והיא זוחלת גחון ועד שהיא התחילה את זה היה לי מאוד קשה, היא לא הייתה מוכנה להיות על הרצפה, תנסי כמה שיותר להיות איתה על הרצפה/שטיח/ מה שיש לך\ אפילו על המיטה עם משחקים כדי שתתחיל להזיז את עצמה, גם אם זה לכמה דקות, העיקר שתתרגל ותתאמן. היום אני כבר יכולה לשטוף כלים והיא משחקת על הרצפה, לא להאמין.....

ayelet k1

New member
אצלינו אותו סיפור

רק שעכשיו יש רגרסיה במוצקים. בן עשרה חודשים.
אם תמצאי פיתרון קסם אשמח לדעת.

BluishSky

New member
יש פה כמה בעיות שונות

מעבר לבעיית האוכל וה"רוצה ידיים", נראה לי שהבעיה העיקרית היא ש"אף אחד לא מסתדר איתה".
אני לא יודעת עד כמה זה גרוע, אבל נראה לי שצריך להרגיל אותה בהדרגה לכך שעוד אנשים מטפלים בה (בעלך / ההורים שלך). בהתחלה כשהיא על הידיים שלך והם משחקים איתה, בהמשך שהם יחליפו חיתול / יעשו אמבטיה, אח"כ שהם ירימו כשהיא רוצה ידיים.

אני חושבת שאם תצליחי להרגיל אותה לכך שעוד מישהו מטפל בה, כבר תוכלי לצאת לשעתיים-שלוש מהבית (הבת שלי בת חצי שנה, ואצלה יש הפרשים של כ-4 שעות בין כל ארוחה, אז אם תאכילי לפני ואחרי זה יכול לעבוד). את כמובן צריכה שיתוף פעולה מצד האחרים, שלא ירימו ידיים ברגע שהיא מתחילה לבכות...

מעבר לזה, את צריכה גם להרגיל אותה לכך שהיא לא כל הזמן על הידיים.
אצלנו, כל זמן שהייתי בחופשת לידה, היא גם הייתה על הידיים שלי כמעט כל הזמן (ולא ממש מרצוני...). ברגע שבעלי החליף אותי בחופשה, הוא הרגיל אותה שרוב הזמן אין ידיים, וגם להירדם במיטה ולא עלינו.
איך? הוא פשוט עמד בבכי שלה, דבר שאני לא הייתי מסוגלת, ולימד אותה שזה מה יש. זה לקח זמן והרבה כאב לב, אבל העובדה היא שהיא למדה.
אולי את צריכה למצוא מישהו קצת יותר "קשוח" ממך, שיעמוד בזה.

למעלה