מה זה לעזאזאל סימביאן?

m u L a L

New member
סימביאן

כמו שיש לך מערכת הפעלה במחשב...<אקס פי וכו'> אז סימביאן זה מערכת הפעלה של הטלפון שזה אומר שיש לפלאפון מערכת הפעלה פתוחה להתקין תוכנות לי יש נוקיה 7610 מה לכם?

לי עוד אין ../images/Emo13.gif

אבל מה ההבדל בין סימיביאן לדוגמה לבין מע' פאלם או פוקט לפלא'? בכלל הייתי שמחה לשעת יותר על סימיביאן, מהבסיס לגמרי, כי אין לי מושג בזה לחלוטין. יום טוב ובהצלחה עם הפורום!

NALIZO

New member
Symbian מערכת הפעלה לכל דבר

יש כאן מידע באנגלית שאני בתהליכי תרגום שלו ( יבורך מי שיקדים אותי ) על קצה המזלג - המערכת הפעלה התחילה להיווצר ב 98 בשיתוף פעולה של ענקי הסלולר Ericsson, Nokia, Motorola and Psion לשם יצירת מערכת הפעלה חכמה לטלפונים סלולרים ..... הדבר תפס תאוצה והצטרפו גם Sony ,Sanyo , Fujitsu . אתה כעיקרון צודק קשה להסביר את ההבדל בין מערכות הפעלה ברמת מקרו , גם Symbian גם Palm וגם PPC יכולים לעשות hard reset ( מחיקה גורפת של כל מערכת ההפעלה ושיחזור של הגדרות יצרן ) כל אחד יודע להתקין קבצים : PPC מתקין CAB PALM מתקין PRC ו Symbian מתקין SIS כולם יודעים לעשות "העתק" הדבק" לקבל מיילים ועוד אבל כשיורדים לעומק הנושא רואים שמדובר במערכת הפעלה שונה לגמרי , כמו Windows ולינוקס . שיש לה את מגבלות הזיכרון ודברים שיחודיים רק לה . ישנו פורום מפתחים ל Symbian ששם ישנם כלים לליצירת תוכנות למכשיר( SDK ) בגדול - זהו עולם ומלאו שתופס תאוצה ( ענקית הסלולר נוקיה החליטה לצאת עם מכשיר דור שלישי מבוסס על מערכת הפעלה זו.... ) מקווה שעזרתי NALIZO

gilad_no

New member
לגבי סימביאן,

אם אני לא טועה, התכנון של המערכת החל כבר ב95, דבר אשר מסביר את הבעיות שלה (מערכת שתוכננה לפני 10 שנים, ונבנתה עם טלאים על גבי טלאים כדי לתמוך בכל מיני תכונות חדשות). אם זהו פורום ל"חסידי סימביאן", אז תודיעו לי בבקשה מראש, כי מה שאני אגיד הולך לעצבן אולי כמה אנשים (אבל זאת רק דעתי האישית). אני במקרה מפתח לסימביאן (אני כרגע מעורב בפרוייקט מטעם אריקסון קנדה). פיתחתי גם לפאלם וגם לCE. סימביאן היא אחת המערכות היותר גרועות שנתקלתי בה. היא הנפוצה ביותר (כי היא מוחזקת כיום ע"י אריקסון ונוקיה וחולשת על השוק), אבל היא אחת המערכות היותר בעייתיות שקיימות למכשירים ניידים (בעיקר למפתחים, שם היא עושה להם חיים קשים. כדי להתגבר על כך, אריקסון ונוקיה מעודדים מפתחים ע"י תמריצים כלכליים מאוד גדולים...)

NALIZO

New member
ברוכים הבאים לפורום ../images/Emo13.gif

א. טוב לדעת שיש כאן מפתחים - נעביר בקשות אליך
ב. כמשתמש Symbian וכמשתמש PPC וכמשתמש Palm תמיד נתקלתי ב 2 האחרונים שעשו לי Hard Reset .... אף פעם המכשיר Symbian לא מחק את המידע עליו , או נתקע לי . אני בטוח שיש שיגידו אחרת , אבל מנסיוני האישי ..... ה PPC וה PALM הרבה פחות אמינים מבחינת שמירת מידע בלי גיבוי . אז אם עושים למפתחים חיים קשים ------ זה מוכיח את עצמו כמאוד יעיל
לסיכון בהצלחה בפרוייקט ומקווה שנראה אותך עוד הרבה כאן . אני בטוח שאנשים ישמחו לשמוע את דעתך . NALIZO

gilad_no

New member
לגבי תפקוד המכשיר,

תתפלא, אבל לי קרו המון מקרים של תקיעות בסימביאן (אני עובד על P910 ועל A1000). מחיקת נתונים לא קרתה לי מעולם בשום מערכת (סימביאן,פאלם,CE). כמו כן, סימביאן לטעמי הרבה יותר איטית. כשאמרתי חיים קשים למפתחים, לא אמרתי את זה במובן החיובי :). הכוונה לא הייתה שמכריחים אותך למשל לעבוד נכון ואז הכל יוצא יותר טוב, אלא דווקא להיפך. מפתחי המערכת לקחו סטנדרטים של השוק, ופשוט החליטו שהם עושים בדיוק ההיפך (ולאו דווקא מסיבה טובה). מה שנגרם מכך, הוא שכדי לעשות משהו מסויים, לפעמים אתה צריך ליצור כל מיני טלאים מכוערים כי המערכת פשוט מגבילה אותך (ושוב - לא מסיבה נכונה). מי שמבין קצת בתכנות ומעוניין לבחון את הסוגייה, מוזמן לחפש מעט בCODEPROJECT. יש שם מאמר שסוקר את כל ההחלטות האומללות שמעצבי המערכת קיבלו ויישמו בה.

NALIZO

New member
למעוניינים - לדעתי גלעד התכוון לאתר

בלינק הזה . ( גלעד - תקן אותי אם אני טועה ) קראתי , הבנתי , הפנמתי . אבל לא רואה כאן בעיותיות מצד המשתמש בציוד הקצה . נכון שלמפתחים קשה עם קוד שהוא שונה מהסטנדרטים המוכרים , וזה בטח משפיע על המשתמש בכך שלא כל האפליקציות שרוצים ליצור למכשיר נוצרות עקב בעיות כאילו ואחרות . אבל בסופו של דבר , התחליף למכשיר Symbian הוא PDA עם טלפון כמו MPX220 ואני אישית לא חושב שכולם יסתדרו עם מכשיר כזה . ולכן לפי דעתי מכשירי Symbian הם הפיתרון הטוב ביותר למשתמש ממוצע שמחפש מכשיר טלפון ומגלה מחשב קטן עם יכולות מדהימות בידים הנכונות . NALIZO

gilad_no

New member
בעייתיות בסימביאן:

קודם כל, לא טעית לגבי הלינק. לגבי ההשפעה שלו: המציאות מוכיחה שרוב המתכנתים (בכל תחום המחשוב) הם לא בדיוק מדעני אטום או אפילו משהו קרוב :) רובם בינוניים מינוס ומה שהם מכירים זהו מה שלימדו אותם. מקוריות היא לא תמיד הצד החדש שלהם. וכאשר באה מערכת והופכת את כל הסטנדרטים המקובלים, מה שקורה זה שאותם מתכנתים לא כ"כ יצליחו למצוא את הפיתרון האופטימלי לבעיה, ומה שתקבלו (בתור משתמשים) זוהי תוכנה גרועה ומלאת באגים. הדבר חמור יותר במערכת כמו סימביאן, אשר בה יישום לא יציב יכול להשפיע על יציבות המערכת כולה (מה שלא יקרה בחלונות\לינוקס בגלל מנגנון ההרשאות למשל). מתכנת טוב יצליח ליצור תוכנה טובה בכל סביבה, אבל רוב המתכנתים לא עונים לקטגוריה הנ"ל, וכאן טמונה הבעיה.

rubber duck

New member
וכאן באה השאלה שלי

כיום אני משתמש סימביאן בעברי הרחוק עסקתי בתינכות ( בימי בצבא בתחום מאד ספציפי ובשפת תיכנות שלא ממש קיימת , כמו כן אני יודע מספר שפות תינכות ) מה נדרש ממני כדי לפתח אפיקציה או שתיים לשימוש אישי שלי ? שרון

gilad_no

New member
לדעת לתכנת אולי? :)

ועכשיו ברצינות, כדי לתכנת בסימביאן תצטרך לדעת ג'אווה או C++ (לא C, רק C++ - עוד מגבלה טיפשית של מפתחי המערכת) לאתר מכן תצטרך להוריד את הSDK המתאים (אני משתמש בUIQ) וכן אמולטור (תוריד אמולטור של UIQ, האחרים פשוט מתרסקים ללא סיבה.)

rubber duck

New member
אני צריך להוריד את קורי העכביש

מעל יכולות התיכנות שלי הגיע הזמן שאזכר קצת מהו class של cpp בקיצור אני בדרך להתחיל משהו
שרון

Ixion

New member
ורגע, אם כל הענקיות האלה

שהזכרתם - סוני, מוטורולה וחברים הם עזרו בפיתוח, ז"א שנראה מכשירים שלהם מבוססי סימביאן? (כמו למשל הסמסונגים החדשים)? האם נראה בעתיד מכשירים של (למשל) סוני אריקסון עם סימביאן? כי כרגע הבנתי שנוקיה עושה המרה מסימביאן ללינוקס "בצורת סימביאן" (או משהו כזה..).

gilad_no

New member
כבר היום יש

מכשירים של סוני-אריקסון פועלים על סימביאן כבר כיום. לגבי מוטורולה, אני מכיר רק את הA1000 (איתו אני מפתח), אבל הוא עדיין לא יצא רשמית לשוק (ניתן להשיג אותו מסתובב למי שממש מתעקש). לגבי המרה ללינוקס, מה הכוונה "בצורת סימביאן"? לא הבנתי את המושג...

Ixion

New member
וואלה, באמת הA1000 מריץ סימביאן

וגם הA925, אם אני לא טועה. אבל אני יותר התכוונתי לסמארטפונים סטרנדרטיים יותר (S60)... מכשירים של סוני שמריצים S60 - מתי נראה אותם בשוק? לגבי הניסוח שלי, לא הייתי ממש ברור... נוקיה עושים הסבה מסימביאן ללינוקס, אבל הם רוצים לשמור על הממשק של S60, S40 וכו'.

NALIZO

New member
מסכים - למזלי לא נתקלתי בתוכנה

שגרמה למכשיר לשגר טילים לירח בטעות
או להוציא זיקוקים וטוב שככה .

AYELET1

New member
MPX220 איננו PDA עם טלפון

אלא טלםון חכם ותו לא. לדעתי ולטעמי מה שאין לטו מסך מגע אינני יכול להחשב בשום פנים ואופן ל-PDA. לא חושבת שרוב הסימביאנים יכולים להחליף פאלם או פוקט (וכן, נתקלתי ועבדתי עם לא מעט סימביאנים), חוץ מאשר אולי ה-UIQ

rubber duck

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo13.gif

עם ppc לא עבדתי הרבה מפאלם נהנייתי במשך כשנה וחצי עד שהנ"ל שווק חיים כשהיכרתי את עולם ה סימביאן לא תיארתי לעצמי שמלבד יומן ועוד כמה פונקציות בסיסיות אוכל להפיק ממנו את מה שאני מפיק כיום אין ספק שמסך המגע חסר מאידך השילוב עם סלולאר ביחד עם מחיר הם אטקרטיביים למדי והיכולת להתקין אפליקציות בהחלט לוקחת אותי רחוק מאד עם משהו שהוא בסך הכל טלפון שרון

NALIZO

New member
בהחלט ברוכה הבאה ../images/Emo13.gif

מכיוון של PDA משמהו "עוזר דיגיטלי אישי" אני כן חושב שה MPX220 הוא PDA ( ועוד על אחת כמה וכמה אם הוא מריץ WM2003 ) זה לא אומר שאני עכשיו מתחיל לקרוא למחשבון דיגיטלי PDA אבל ל MPX220 כן
. בנוגע ל Symbian , היה לי טלפון כזה במשך שנתיים וחרשתי על כל מה שניתן לחרוש איתו , קיבלתי אליו פקסים , שלטתי על המחשב שלי מרחוק איתו , שמעתי שירים , קראתי ספרים , השתמשתי איתו כשלט רחוק סנכרנתי איתו ועוד ועוד .... בעצם כל מה שאני עושה כיום עם ה PPC שלי..... כלומר חוץ מהמסך מגע שיש ל PPC שלי ( שמוסיף המון נוחות ) אני לא מוצא הבדל בין המוצרים משמעותי בין המוצרים . זה רק עניין של זמן עד שיצא טלפון עם WIFI ( לפי מה שאני זוכר כבר יצא אחד ) . יום טוב NALIZO

למעלה