מה יש ביני לבינו, שלא יכול להיות בי

deyulia

New member
מה יש ביני לבינו, שלא יכול להיות בי

יצא לכם לתהות פעם על טיב הקשר שלכם עם בני הזוג? האם חשבתם פעם מה הוא/היא מוצא/ת בי? מה כל כך מיוחד בי? למה אני? אלו הן שאלות שמצביעות על חוסר ביטחון במערכת היחסים וזה יכול לערער אותה... שיר שכתבתי בגיל ה"טיפש-עשרה" מביא אותי לחשוב על השאלות האלו ברצינות, אולם התוצאות הן פחות טראגיות מאשר בשיר , אך עדיין לא מבוטלות. "כשאוהבים לא מסתכלים על איך שנראים" כשניפגשנו היית יפה כל כך שלא העזתי להסתכל לך בעיניים, העור של גופך היה כה רך, שכשנגעתי היה נמס לי בידיים. אהבת אותי אני לא יודע למה , בגלל הכיעור שלי או מפני שרחמת, בבוקר כשאת היית קמה כל הזמן אותי האשמת, בזה שאוהבת אותי ולא רוצה לאהוב, והיחס שאת מקבלת ממני גורם לליבך לכאוב. אהבתי אותך , אבל פחדתי שתהיי שלי, עם יופייך האגדי את לא התאמת לי. וזו הסיבה שהתייחסתי כך, רציתי שתשכחי אותי לעד. כשאמרתי זאת עור על פנייך נהיה לח וגופך רעד. יצאת מהבית כשאת בוכה, ופתאום נשמעה צעקה. את שכבת על הכביש לא נשמת ולא זזת, ורק משפט אחד להגיד את העזת. " אהבתי אותך ולא משנה איך היית, ועכשיו אני לא אהיה שלך קיבלת את מה שרצית" ורק עכשיו הבנתי שכשאוהבים, לא מסתכלים על איך שנראים מבחוץ , אלא מה מרגישים מבפנים. (להזכירכם השיר נכתב בגיל העשרה) אבל הוא מביא אותי למחשבה, האם באמת המראה החיצוני הוא שולי?אם כן, מה הסיבה לרוב הבגידות, אופי חרא? לא נראה לי. אז מה באמת יש ביני לבינו, שלא יכול להיות בינו לבינה?... ועןד משפט מ"סיפור אהבה", in love there is no need to say i´m sorry אבל זה כבר לפעם הבאה

Joel1855

New member
מה יש בינו לבינה....

מכיוון שאת שואלת, יש לי תשובה שנראה לי תספק אותך ואת כל התוהים על קושייה זאת: מכייון שמטרתנו בעולם היא לשרוד - אנחנו תמיד מחפשים את בן הזוג שנראה לנו מושלם ביותר על מנת שהזיווג (משמע הצאצאים) יהיו טובים יותר.. אנחנו סך הכל חיות וכמו חיות מחפשים תמיד את מה שנראה לנו הטוב ביותר, לכן אנו נמשכים לבנות עם צורה מסויימת ופחות לבחורות עם צורה אחרת - הכל עניין של חומרים כימים שמופרשים בגוף. אלו שיצר השרידות שלהם חזק יותר הם אלו שבוגדים, הם פתאום מגלים שהבחירה שלהם פחות טובה מהשכנה ולכן הם הולכים לרעות בשדות ירוקים יותר :). אז איך זה שבכל זאת אנחנו נמשכים לסוגים שונים של אנשים? זאת השאלה שאני שואל תמיד.... יכולת הלמידה והסתגלות כנראה... שיוו - כמה בולשיט בהודעה אחת - תחשבו על זה, יואל

deyulia

New member
ליואל

מדבריך אני מבינה שאנחנו צריכים לחשוש בכל פעם שאנחנו נכנסים למערכת יחסים כי אולי החומרים הכימיים של אותו יצור פועלים יתר על המידה, אז איפה מערכות יחסים שאכן מבוססים על אימון? או שהכל באמת בולשיט?

Joel1855

New member
שאלת את עצמך פעם מה זה אמון?

מערכת יחסים מבוססת על אינטרסים הדדים - על משיכה - ועל צרכים - יכול להיות נפשיים ויכול להיות פיזיים... אמון הוא מילה יפה להסכם... זאת אומרת, הסכם בשתיקה שאנחנו מסכימים לכל תנאיו של בן הזוג (מבלי לחתום בראשי תבות)... יואל

פומפיה

New member
הנה תיאוריה שממשיכה יופי את

הבולשיט שלך לפי מחקרים, נשים מעדיפות גברים דומיננטיים ובעלי מעמד חברתי גבוה. וגברים מעדיפים נשים אטרקטיביות וצעירות.

Joel1855

New member
והסיבה היא...

גברים חושבים כי אישה צעירה, הסיכוי שלה להביא עולל צעיר בריא יותר גדולים יותר מאישה מבוגרת בעלת צורת רחם לא "תקינה"... דבר שיגרום לו לשרוד טוב יותר. נשים חושבות שכסף ומעמד יקנו לתינוק הנולד את החינוך המתאים ביותר וכך לגרום לו לשרוד בחברה הטורפת... פי מלא בולשיט היום, שלכם, יואל

deyulia

New member
ליואל

אני חושבת שבזמנינו הרחקנו מאוד מחוקי הטבע, לכן יש צורך להתסגל לשינויים מודרניים וטכנולוגיים שיכולים יפה מאוד לשנות את הרחם של אישה מבוגרת, ואני לא יודעת אבל נדמה לי שהרבה גברים נמשכים לנדים מבוגרות יותר מהם, תקן אותי עם אני טועה

Joel1855

New member
חייב לתקן אותך

היום בחברה "להימשך לאישה מבוגרת" נחשב סטטוס לאדם איכותי יותר. זאת הסיבה שאנשים שרוצים להיות שיכים "נמשכים" לנשים מבוגרות יותר... אין לזה שום קשר לפיזיות... זה בגלל הסיפוק שהם יכולים להגיד שהם היו עם אחת כזאת, ושהיא אכן מנוסה יותר ... אגב, יש בזה מן הכיף יואל

deyulia

New member
תנחומיי

אני מרחמת על הנשים האלו שרוצים להיות איתן בשביל הכיף, ואל תגיד לי שזה הדדי, לפעמים אישה תוהה ומקווה שזהו נסיכה על הסוס הלבן,. לא אמרתי שגבר לא יכול לתהות, אבל זה בכל זאת שונה. אוף נהייתי יותר מדי פמיניסטית אבל לא בצורה שהפמיניסטיות היו גאות בי . עמכן הסליחה

Joel1855

New member
כנראה שלא הבנת אותי...

או שבעצם הבנת אותי יותר מידי טוב :) נשים מבוגרות נחשבות - ואני לא רוצה להביע כרגע דעה לבחורות מנוסות יותר, זאת אגב הסיבה שילדות נמשכות למבוגרים מהם (למרות הטענה המגוחכת מיסודה שהם בוגרות יותר).... כולנו מחפשים הנאה - זאת התאוריה שלי - אהבה היא מילה יפה כדי לכסות על מחשבות הזימה העוברות בראשנו - אין כזה דבר אביר על סוס לבן.. תקני אותי אם אני טועה.. יואל

deyulia

New member
למרות "גילי המופלג"

הייתי רוצה להאמין שיש אי שם אביר על הסוס הלבן או סוס מה זה משנה העיקר שיהיה שם מישהו בשבילי שאוכל לסמוך עליו,מה שאתה בעצם אומר זה שאין אהבה והכל המצאה של אבות אבותינו על מנת שיוכלו לספק את צרכם?

Joel1855

New member
אין כזה דבר אביר על סוס לבן

האדם המושלם - הנסיך כמו שאנחנו קוראים לו, לא קיים ... אפילו באגדות, למרות שהסוף טוב, סביר להניח שאם היינו עוקבים אחרי הסיפור היינו מגלים שהנהסיף הוא סוטה מין, או מהמר כפייתי... אהבה היא תירוץ שלנו...המצאה על מנת להבדיל בין האדם לבין החיה, כי בכל זאת אנחנו רוצים להראות שאנחנו טובים יותר מהחיות, כשבפועל אנחנו זהים להם בהרבה דברים... גם בתחום החיזור... מצטער על ניפוץ האשליה. שלך, ושל כל האחרים יואל

deyulia

New member
כלום לא התנפץ

לכל אחד מאיתנו יש מישהו שמושלם רק עבורו והוא מתאים רק לו לפחות כך חלקינו חושבים בחלק מהזמן, אתה רוצה להגיד לי שאין זוגות מאושרים, ואולי אתה מביא אותי לשאול אותך שאלה אישית , האם אף פעם לא אהבת או שזה היה כואב מדי שהחלטת לוותר על הרעיון, אודה לך אם תגיב. כי לפני שנה חשבתי בדיוק כמוך אבל הדברים השתנו מאז ואני לא אפרט יותר בנושא.....

Joel1855

New member
מה זאת אהבה?

הייתי מוכן לתת את החיים שלי בשביל הילדה הזאת... מתה מסרטן. בגללי

deyulia

New member
גלשנו לתחום שלא נוגע לפורום הזה

אבל אני אענה בכל זאת היא מתה מסרטן בגלל פגם גינטי שהתרחש בגופה ולא בגלל אף אחד , נכון שאנו נוטים להאשים את עצמינו אולי לא יינו שם מספיק ,אולי אם לא הייתה נולדת לא הייתה גם מתה אבל אלה הם החיים אנחנו נולדים חיים ומתים, אז אולי ננצל את הזמן הזה ונחווה חוויות מדהימות, שאחת מהן זו גם אהבה וכל הנוגע לה, לא אמרתי שאין אהבה כואבת או נכזבת, אבל היא מובילה אותנו לקראת משהו בוגר יותר אולי יפה יותר, כי אתה יודע להפיק לקחים, ולסיכום הכל תלוי בך אתה בוחר אם לראות את הכוס כמלאה או לשפוך את התוכן ולהשאירה ריקה. אני מצטערת פשוט הנושא של הסרטן ובמיוחד בילדים קרוב לליבי(טיפלתי בהרבה כאלה ואני מקווה להמשיך ולטפל)

פומפיה

New member
השלחתי שוב

לפי מחקרים, נשים מעדיפות גברים דומיננטיים ובעלי מעמד חברתי גבוה. וגברים מעדיפים נשים אטרקטיביות וצעירות ( שזה די מתסכל, בנות, תודו. על אטרקטיביות כולנו יכולות לשמור, אבל מה עם הגיל ? ) ההסבר האבולוציוני לזה הוא שלא מדובר בהעדפה נורמטיבית, אלא שזה קשור להמשכיות... ( גבר שיספק בטחון, אשה שתלד לו, וכו´). מואה ( לא אוהבת את התיאוריה )

Joel1855

New member
לא כל דבר צריך לאהוב ...

צריך לדעת להתמודד! זה הכל, יואל

אני מעדיפה לא להתייחס

לכל התיאוריות שהובאו כאן ופשוט לענות על השאלה מהמחקר האישי שלי, ביני לבין עצמי, מהקשבה לסביבה, חברים וכו´ ולא של אחרים. מבט עיניים ראשוני, מה שנקרא משיכה, הוא הכרחי לשני הצדדים, אבל מה שעושה את ההבדל וגורם לקשר להמשיך להתפתח, לפחות אצל רובינו, זה דווקא החיבור הרגשי/שיכלי. יאמרו מה שיאמרו על משיכה, על מראה חיצוני, בתכלס אם אין תקשורת, אם הבן זוג שבחרנו לנו נמצא ריקני בענינו, הקשר יגמר מהר מאוד. תקשורת היא המפתח. לגבי הבוגדים למינהם, אני חושבת שכאשר מגיעים למצב של בגידה זה עקב איזשהו חסך, משהו שלא מקבלים מהבן זוג, משהו שזוכרים שהוא נפלא ואינו קיים עוד. אז ישנם את האמיצים שקמים ואומרים שלום וישנם כאלו, שאולי הרוב טוב אצלם, וחסר להם רק ניצוץ קטן, אולי עקב שיגרה. לבוא ולאמר שהבוגדים מחפשים באופן טבעי אחר "רחם", שיעניק ילדים איכותיים, נשמע לי מגוחך, כי למה לבגוד אם אפשר למצוא את אותו הרחם המדובר ביתר קלות כאשר אתה ללא בת זוג?! מבחינתי זה נראה כאיזשהוא משהו כבוי שמאוד רוצים לעורר ולא מצליחים לעשות זאת עם הבת זוג, בן זוג..whatever. תמשיכי להאמין באביר על הסוס הלבן, הוא קיים, אולי לא ממש על סוס לבן, אולי על איזה מכונית לבנה וחדישה
. נטליה.

למעלה