מה כדאי? קופג או תוכנית חיסכון

מצב
הנושא נעול.

שלום לכם יש לי 10000 שח מה כדאי לי לעשות לפני סוף השנה קופג ל15 שנה או תוכנית חיסכון הכסף כרגע לא נחוץ לי בתודה מיכל 27

פינקשיט

New member
זו סגירה ל 15 שנה

שלום לכם יש לי 10000 שח מה כדאי לי לעשות לפני סוף השנה קופג ל15 שנה או תוכנית חיסכון הכסף כרגע לא נחוץ לי בתודה מיכל 27
זו סגירה ל 15 שנה
בלי תחנת יציאה. מצד שני זו ההזדמנות האחרונה להפקדה בקופת גמל ל 15 שנה , החל מינואר זה יהיה עד לפרישה של פרס מהפוליטיקה... תשקלי את פרק הזמן הארוך, השיקול כאן יותר אישי מכלכלי

אז אני מבינה שעדיף קופג......

זו סגירה ל 15 שנה
בלי תחנת יציאה. מצד שני זו ההזדמנות האחרונה להפקדה בקופת גמל ל 15 שנה , החל מינואר זה יהיה עד לפרישה של פרס מהפוליטיקה... תשקלי את פרק הזמן הארוך, השיקול כאן יותר אישי מכלכלי
האם יש החזרי מס על זה אני שכירה ויש לי קופג תעוז מלפני 10 שנים בערך (אבל 5 שנים לא הפקדתי שם) ובעבודה החדשה יש לי ביטוח מנהלים שכרי נטו בערך 6000 שח תודה מראש אין לי בעיה שזה 15 שנה ובנוגע לפרס מי זה כי אני מזמן לא בוחרת באף אחד (האם הכוונה שלך למי שבנה את הכור ? מה ???????הוא עוד בפוליטקה?)

דניאל,תוכנית חיסכון

האם יש החזרי מס על זה אני שכירה ויש לי קופג תעוז מלפני 10 שנים בערך (אבל 5 שנים לא הפקדתי שם) ובעבודה החדשה יש לי ביטוח מנהלים שכרי נטו בערך 6000 שח תודה מראש אין לי בעיה שזה 15 שנה ובנוגע לפרס מי זה כי אני מזמן לא בוחרת באף אחד (האם הכוונה שלך למי שבנה את הכור ? מה ???????הוא עוד בפוליטקה?)
דניאל,תוכנית חיסכון
זהו מושג פאסה , מכיוון שהריבית בו נמוכה ואף המיסוי קיים בו לכן פוטנציאל החיסכון לא קיים. לטווח ארוך נשארה רק קופת הגמל שלדעתי בחורה צעירה בגילך לא צריכה להתעניין בגמל אלא בפנסיה אז אם יש לך קרן פנסיה מצויין ואם אין לך תדאגי שהמעביד יעשה לך ,תסתדרי איתו בעניין התשלומים,קרן פנסיה היא חסכון לכל דבר . ואלמנט נוסף של חיסכון לטווח ארוך הם קרנות נאמנות ניתן לתת הוראת קבע לקופה נתונה והפקדה חד פעמית . בהצלחה!

מזה להסתדר איתו

דניאל,תוכנית חיסכון
זהו מושג פאסה , מכיוון שהריבית בו נמוכה ואף המיסוי קיים בו לכן פוטנציאל החיסכון לא קיים. לטווח ארוך נשארה רק קופת הגמל שלדעתי בחורה צעירה בגילך לא צריכה להתעניין בגמל אלא בפנסיה אז אם יש לך קרן פנסיה מצויין ואם אין לך תדאגי שהמעביד יעשה לך ,תסתדרי איתו בעניין התשלומים,קרן פנסיה היא חסכון לכל דבר . ואלמנט נוסף של חיסכון לטווח ארוך הם קרנות נאמנות ניתן לתת הוראת קבע לקופה נתונה והפקדה חד פעמית . בהצלחה!
מזה להסתדר איתו
מה לבקש מה להגיד כמה כסף תן ל בבקשה תשובה מפורטת

מזה להסתדר איתו

דניאל,תוכנית חיסכון
מזה להסתדר איתו

דניאל,אני מבין שאין לך קרן פנסיה

מזה להסתדר איתו
דניאל,אני מבין שאין לך קרן פנסיה
זאת אומרת שאין לך חיסכון לטווח ארוך. תכנסי למנהל שלך ותאמרי לו שאת מעוניינת בקרן פנסיה נניח שאת מעוניינת לחסוך 500 שח בחודש. והמעביד שלך לא רוצה לממן לך קרן פנסיה. שיפריש לך 500 שח לקרן מהברוטו שלך הנטו שלך יפגע רק ב-75% כי הפרשה לפנסיה יש בה הטבה למס בנוסף לכך יש מרכיבים ביטוחיים כגון :ביטוח חיים ,ביטוח אובדן כושר בגילך המרכיב הביטוחי הוא זול ולכן משתלם לשלם אותו.

תשובה לדניאל

תשובה לדניאל
לא קופת גמל... כתבתי לך תשובה יותר מפורטת כאן (בהמשך השרשור למטה)

n u 1

New member
דבירדניאל

דבירדניאל
לא כדאי קופת גמל וגם לא כדאי תוכנית חיסכון - שים את הכסף בקרן נאמנות - סולידית . ותתמקח עם הבנק - על עמלת שמירת ניירות ערך .

תן לי פרטים יותר בבקשה

דבירדניאל
לא כדאי קופת גמל וגם לא כדאי תוכנית חיסכון - שים את הכסף בקרן נאמנות - סולידית . ותתמקח עם הבנק - על עמלת שמירת ניירות ערך .
תן לי פרטים יותר בבקשה
האם זה כמו "להק" או מקמ תן לי תשובה מפורטת

תשובה לדניאל

תן לי פרטים יותר בבקשה
האם זה כמו "להק" או מקמ תן לי תשובה מפורטת
תשובה לדניאל
לא כדאי לך לסגור את הכסף ל-15 שנה. יש הרבה אפיקי השקעה, שלא סוגרים את הכסף. בהתחלה את יכולה להשקיע בקרן נאמנות (תבררי איזה קרנות יש) - ובמשך הזמן תבררי לאט לאט (לא בוער שום דבר) - ואז תמצאי משהו מתאים. לא קופת גמל _ כי אין לזה שום יתרונות. לגבי קרנות נאמנות - יש אולי 800 קרנות, אז קשה להגיד לך בדיוק מה. תבדקי את גיא אג"ח, את טראסט אקסטרה שקל, את פסגות חול ,את איפקס תשואה, את להק-חול90/10 ... יש עוד הרבה קרנות - תלוי עד כמה את רוצה שהקרן תהיה סולידית...

oshinyaho

New member
אפשרויות השקעה

אפשרויות השקעה
שלום דניאל, שתי האפשרויות שאת מציגה הן לא כדאיות כי: 1. החקיקה לגבי קופ"ג השתנתה ולא ניתן לחסוך בה יותר ל 15 שנה אלא רק לגיל פנסיה (האמור מתייחס להפקדות חדשות החל מינואר 2006). 2. תוכניות חסכון מעניקות ריבית נמוכה בדרך כלל. 3. כל אפיקי ההשקעה מחויבים בתשלום מס. אך קיימת אפשרות נוספת: ניתן להשקיע את הכסף בקרנות נאמנות המשקיעות באג"ח מדינה שלהן תשואה קבועה וגם ניתן להשקיע בפקדונות לשנה המעניקים ריבית מעודפת בדרך כלל וגם ניתן להשקיע במקמים(מלוות קצרי מועד) של בנק ישראל המעניקים ריבית מובטחת למשקיעים 12 חודש (ניתן לרכוש דרך הבנק שלך). תני לכסף שלך לצמוח, אושרי

מצב
הנושא נעול.
למעלה