מה לעשות?

מה לעשות?

אני סטודנטית רווקה בת 28, אין לי עבודה קבועה,ואני בקושי רב מממנת את לימודי ואת חיי . גילתי אתמול ששבוע לפני שנפרדתי מהחבר נכנסתי ממנו להריון. עכשיו אני בשבוע הרביעי...ושוקלת מה לעשות. אני חושבת שיהיה לי מאוד קשה להיות אם יחידה (מאחר וגדלתי עם אם גרושה ) והאקס לא מוכן להכנס בכל צורה שהיא לתמונה .הוא חושב שאני צריכה להפיל,כמו דעתם של שאר בני משפחתי. אני צמחונית וערך החיים הוא ערך קדוש בעיני ..אך אילו חיים יהיו לילד שלי בנסיבות אלו?? מה דעתכם?

די דנסר

New member
דעתי האישית...

יקירתי, לא אמליץ לך כוון מסויים שנראה לי, אך רק לידיעתך, אם תעשי הפלה כדאי שתעשי אותה לפני שיעברו 8 שבועות. עכשיו לעניין ההחלטה: תבדקי את האפשרות לקבל תמיכה מאימך או מהאנשים הקרובים לך במידה שתרצי להמשיך את ההריון. תבדקי מבחינה רפואית אם ההפלה עלולה לפגוע בבריאותך או בפוריותך בעתיד. כדאי שתתיעצי עם פסיכולוג לגבי ההשלכות הנפשיות שיהיו לאחר הפלה, מאחר וערך החיים הוא קדוש בעינייך. מצב מאד רגיש ואני אישית מציעה לך שכל החלטה שתקחי עליך, שתהיי שלימה איתה כדי שלא תתחרטי בעתיד. מאחלת לך המון הצלחה ובריאות.

מתוקה

ערך החיים הוא אומנם חשוב,אבל איכות החיים חשובה לא פחות אל תשאירי או תפילי מתוך עקרונות,אלא מתוך רגשות. מה אומר לך הלב? את רואה את עצמך חובקת תינוק קטן לבדך?זה יעשה אותך מאושרת,או שתרגישי שהחיים נעלמו לך פתאום? בכל מקרה,אוטוטו נגמר לך הזמן להתלבט,אז תקשיבי טוב פנימה ותראי אם את רוצה או לא רוצה ותעשי רק,אבל רק מה שאת מרגישה.

אומר לך באופן חד מאוד..

אל תעשי הפלה! זה נשמע אולי פרימיטיבי, ולצורך העיניין אשא את התואר בכבוד..
נשמה שברא הבורא צריכה להגיע לעולם, ולא לנו הזכות ליטול אותה לפני זמנה.. זה מהמקומות שלי ומהאמונות שלי. נכון, את רווקה, ואת סטודנטית, והאב אינו מוכן להכיר בילד או בילדה.. וזה לא פשוט ולא קל, במיוחד בתקופה של היום. אבל זה אפשרי חמודה, זה אפשרי, ואת לא תהיי הראשונה שעושה זאת. מלבד זאת.. ישנו את ארגון *אפרת* שישמח עד למעבר לקבל את תינוקך (במידה ולא תרצי לגדלו) כדי לתת אותו לאימוץ לנשים עקרות שאינן יכולות להביא ילדים לעולם.. אני רוצה שתחשבי בלבך על כל הנשים שמתייסרות כדי להביא ילד לעולם, ואינן מצליחות... ואת קיבלת מתנה.. מתנת חינם! אל תזרקי אותה! חישבי על זה טוב יקירה..
תשמעי.. כאשר יהיה לך תינוק בחיקך, הוא ילטף את כל הדאגות שתמרוצצות עכשיו בראשך וישכיח ממך את כל הלבטים שקיימים בך עכשיו.. אין לי ספק בכך. זכרי גם שהפלות יכולות ליצור נזק בלתי הפיך ואף לפגוע בכושר הפריון מאוחר יותר חס וחלילה.. שימי בראשך את כל הדברים האלה, ותני לנשמה הזו לבוא לעולם ובשמחה! ואל תדאגי ואל תחששי... לכל נשמה שבאה לעולם יש את הייעוד שלה.. בין אם היא הגיעה למשפחה עשירה ובעלת יכולות, ובין אם היא הגיעה אלייך, בחורה צעירה מקסימה שכל חייה לפניה, ומסוגלת להיות אם נפלאה! אל תוותרי!

זהירות ואחריות

מזה זמן שאינני מגיב כאן, אבל לעניין הזה חשוב להתייחס. "אין ייאוש בעולם" אולי נושאת בכבוד את התואר "פרימיטיבית", אבל פרימיטיביות אינה דבר מכובד. פרימיטיביות היא חשכת-דעת, ההפך מנאורות ומקידמה, התייחסות לדברים על סמך תפיסות קמאיות בלתי מפותחות. היא, לאלה שלא הבינו, דבר רע. וזה נוגע ישירות לסוגיה המדוברת. "מחשבות על הפלה" מתלבטת בבעיה קשה מאוד ואישית מאוד. לכל אדם אמונותיו האישיות והפרטיות, וזכותו להחזיק בהן. אבל מי שלא מסוגל להבדיל בין ערכים אמוניים אישיים ובין ערכים מוסריים אוניברסאליים; מי שאינו שם גבול בין מה שהוא עושה באופן אישי, כי כך הוא רואה לעצמו וכך טוב לו, ומה שצריך לתת כהמלצה לזולתו - אדם כזה טועה וגם מטעה. מבלי להיכנס לוויכוח תיאולוגי, עובר בבטן אמו אינו "נשמה שברא הבורא", אלא פוטנציאל להיווצרות מערכת-חיים. השאלה, האם יש לנו זכות למנוע את היווצרותו של אדם ממערכת זו, היא שאלה מוסרית קשה מאוד. ערך-החיים הוא חשוב ביותר, אך יש לזכור, כי כאן אין מדובר בבן-אדם, אלא בפוטנציאל היווצרות של כזה. חשוב גם לקחת בחשבון, שלהביא ילד לעולם, כשהתנאים לגידולו, לחינוכו, לדאגה לרווחתו אינם מתאימים - יכול להיות עוול קשה לאותו ילד (וגם להוריו). בחברות פרימיטיביות וחשוכות, מתייחסים לתוצאה של אקט המיני בהרבעת-האשה כ"צו אלוהי" ש"אין לנו זכות להפירו" (כלומר, אנו מחויבים לאפשר לילד להיולד). לא אגרר כאן להכללות, אבל כל מי שחי במציאות שלנו מכיר חברות כאלה, שאחד מסימניהן הוא ריבוי ילדים, וזה הולך יחד עם תנאים כלכליים קיומיים מחפירים עבורם, ועם גידולם הגרוע, והמשך הנחשלות החברתית. בחברה מתקדמת ונאורה, מכירים בהבדל בין האדם והבהמה, וזה כולל, בין השאר, את היכולת שלנו להשפיע על מהלך-דברים, באופן הנכון והראוי לדעתנו. אוי ואבוי לאדם, שמקבל כל תהליך מדרך-הטבע כ"משהו שיש לו ייעוד", ולכן אין למנוע אותו. מקומם האופן בו מנסה "אין ייאוש בעולם", גם אם אין ספק בכוונותיה הטובות, להשפיע על "מחשבות על הפלה". יש כאן נסיונות למניפולציה רגשית חסרת-אחריות: "תשמעי.. כאשר יהיה לך תינוק בחיקך, הוא ילטף את כל הדאגות שתמרוצצות עכשיו בראשך וישכיח ממך את כל הלבטים שקיימים בך עכשיו.. אין לי ספק בכך". אם וכאשר תהיה "מחשבות על הפלה" מטופלת בתינוק, אף אחד, ובטח "אין ייאוש בעולם", לא יכול לדעת כיצד הדבר ישפיע עליה ואיך תסתדר. גם משפט כמו "זכרי גם שהפלות יכולות ליצור נזק בלתי הפיך ואף לפגוע בכושר הפריון מאוחר יותר חס וחלילה..", כשהוא מובא בהקשר של נסיון להשפיע מתוך האמונות האישיות והערכים הדתיים של "אין ייאוש בעולם", נראה כנסיון הפחדה זול. נכון אמנם, שהפלות יכולות להיות כרוכות בנזקים גופניים שונים (כמו כל טיפול רפואי פולשני), אבל את זה צריכים להחליט על יסוד בדיקות ושיקולים רפואיים, שיעשו רופאים ואנשי מקצוע שעיסוקם בכך, ולא ממוטיבציות דתיות אישיות. גם הנימוק על "כל הנשים שמתייסרות כדי להביא ילד לעולם, ואינן מצליחות..." אינו רלוונטי כאן, וודאי אינו אומר ש"את קיבלת מתנה.. מתנת חינם!". מה שמהווה מתנה יקרה לאדם אחד יכול להיות אסון לאדם אחר, והשיקולים שצריכה לעשות "מחשבות על הפלה" אינם קשורים לנשים עקרות אחרות. ולגביי ארגון "אפרת", הנזכר לעיל - ארגון זה נודע לשמצה כאשר, מתוך מוטיבציות "דתיות", במובן הפרימיטיבי של המושג ("אין ייאוש בעולם", מן הסתם, היתה גאה בו), הוא מנסה להרבות ילדים בישראל, ואינו בוחל בשיטות של הפחדה, מסירת מידע חלקי ו/או מוטעה, ובעיקר הרעלה שכלית וערכית של מוחות ונשמות, בשם מטרתו ה"קדושה". הופיעו פרסומים שונים של סיפוריהן האישיים של נשים, שהיו במצב דומה לזה שמתארת "מחשבות על הפלה", ונפלו בידי פעילי ארגון "אפרת", אשר נצלו באופן אנטי-מוסרי את מצוקתן, השפיעו עליהן קשה, ואמללו אותן לכל חייהן. אני יכול לומר, כי מספר עלונים של הארגון שנפלו לידיי, עוררו בי בחילה וכעס, על הדרך הבזויה, החשוכה והנצלנית, שבה מנסים שם להשפיע על אנשים ברגעי מצוקה והתלבטות, וזאת, כאמור, בשם אמונות דתיות מוגבלות, שאין להן שום תוקף אוניברסאלי מחייב. אני חוזר ומדגיש: זכותו של כל אדם לדעתו, לערכיו ולהחלטה עבור עצמו. אבל הזכות שלוקחת לעצמה "אין ייאוש בעולם" לפסוק בעניין כה רגיש ועדין "באופן חד מאוד"; לפזר נימוקי הבל וטענות חסרות כיסוי, בניסיון להשפיע ללכת בדרכה האישית; ו"לקחת אחריות" על דברים, שאין לה מושג בהם, ולא היא תישא בתוצאותיהם - זה חמור ומסוכן. אני אומר לך, "מחשבות על הפלה": שום אדם אחראי ורציני לא יעז להחליט בעניין כזה במקומך (ראי תגובות של אחרים), וכל אדם כזה ידאג להתנסח בזהירות רבה. את צריכה לקחת בחשבון, קודם כל, את הנימוקים המוסריים, לעשות את השיקולים המעשיים, בהתחשב במצבך - ואז להחליט. חלק מהעניינים כבר פורטו כאן, וחלק את, וודאי, מכירה בעצמך. כמו שאמרו לך אחרים, אין לדחות את ההחלטה לזמן רב. היזהרי במה שאת עושה, והלואי ותצליחי ליישב את התלבטותך הקשה לטוב.

הודעה ארוכה כתבת..../images/Emo13.gif

והאם שמת לבך לכך שגם אתה בא מתוך אמונותייך ומחשבותייך?? וכותרת ההודעה שלך היא *אחריות וזהירות*.. אני מניחה שכל אחד רואה אחריות וזהירות מהמקומות שלו.. ואם לך מותר לבוא ולנגח את אמונותיי, לומר את דעתך, ואף לחרוץ דין על דעותיי והשקפותיי.. אז אני מניחה שההודעה שלי כשרה למהדרין אף היא... אני אמרתי את דעתי.. ואני לא חוזרת בי מדעתי.. האם אני מחליטה בעבור אותה בחורה שכתבה את ההודעה? קטונתי! אני חושבת שאתה מגדיל ביכולתי..
אבל אם בכל זאת הצלחתי לנגן על איזה רגש כלשהו אצלה שמתחבר להחלטות שמתגבשות אצלה... האמן לי.. אין בי שום חרטה! ולגבי ארגון *אפרת* ומה שכתבת.. אני חושבת שמה שעשית בהודעה שלך הוא בגדר "הוצאת דיבה"! ואומר לך עוד משהו יקירי... אם הייתי כותבת את הודעתי מבלי לחבר אותה לאמונותיי... אין לי ספק שלא היית טורח לכתוב הודעה כל כך ארוכה כמו שכתבת..
לילה טוב

לפעמים האורך קובע

בכל אופן, לעצם העניין, יש לך טעות בסיסית (וזה ניכר כבר בהודעתך הראשונה; חלק מהודעתי התייחס לזה, אבל יותר כיף להכניס אייקונים מחייכים מאשר לקרוא ברצינות, אני מניח): אינך מבדילה בין ערכים אמוניים אישיים ,שהם עניין פרטי של אדם, מצפונו ודעתו, ובין ערכים מוסריים אוניברסאליים, שמחייבים כל אדם, בין אם הוא מכיר בכך ומקבל זאת ובין אם לא. ובזה טמון ההבדל בין מה שאני הבעתי למה שאת: את כתבת מתוך אמונותיך האישיות הדתיות. זה בסדר גמור ולגטימי לחלוטין, כל עוד מבדילים ביניהן לבין מה שחל ותופס לגביי אחרים. את לא הבדלת, ונסיונות ה"שכנוע" שלך באו, מבחינה זו, ממקום שגוי. אני דיברתי ברמה מוסרית כללית ואוניברסאלית (זה גם הדעות שלי, בהחלט, אבל לא זה מה שקובע), ולכן דבריי, במישור העקרוני, נכונים משלך. אני הייתי אחראי וזהיר, ואת לא. אחת הרעות החולות הקשות של החברה הפוסט-מודרנית (איך זה, אגב, משתלב עם "הפרימיטיביות המכובדת"? מסתבר, ולא בפעם הראשונה, שדווקא משתלב), היא לראות כל דבר כעניין של טעם ודעה אישית, ולחשוב, לפיכך, שאין נכון ולא נכון, צודק ולא צודק ("כל אחד רואה זהירות ואחריות מהמקומות שלו"). מי שטוען כך, שישים לב לדבר הבא: לפי השקפה זו, אין לשום אדם זכות לבוא לשום אדם אחר בטענות על משהו. זה כולל את כל הרוצחים, אנסים, המתעללים, השודדים ושאר הפושעים. אין שום זכות להאשים אותם במשהו. לכל היותר, יכול מאן-דהו לומר, שזה לא לטעמו. מישהו מסכים ורוצה לחיות בעולם כזה? אחרי שעונים לשאלה האחרונה בשלילה, מתחילים להבין שיש צורך לבסס תפיסה מוסרית עקרונית ואוניברסאלית, של מה שנכון ומחייב את כולם. במסגרת הזאת יש, וחייב להיות, הרבה מקום למצפון אישי, וחשוב להבדיל בין אלה לאלה. זוהי משימה קשה ולא פשוטה כלל, אבל מה האלטרנטיבה? אני בטוח, ש"אין בך שום חרטה". את, כמשתמע הודעתך, בכלל רואה כאן "התנגחות בין אמונות", ו"אם מותר לי... ההודעה שלך כשרה למהדרין". זה מעיד על הכשל הבסיסי בהבנתך שהזכרתי קודם. לפי המשפט האחרון שלך, את גם בטח חושבת, שיש פה "ויכוח" בין "דתיים" ו"חילוניים", או משהו על רמה כזו. אבל את פחות מעניינת אותי מ"חושבת על הפלה", שנמצאת בלבטים ובדילמה, ובקשה עזרה שבייעוץ. את יכולה לפזר חיוכים מרוצים ופרחים כאוות נפשך, אבל אני מקווה, שההודעות שלי מהוות משקל נגד להודעותיך, ואם את הצלחת "לנגן אצלה על איזשהו רגש", אולי הצלחתי אני להסב את תשומת ליבה למימד מוסרי עקרוני חשוב, ולפתח בה זהירות מפני ציידי-נפשות מטעם "שליחי-אלוהים-עלי-אדמות", המנצלים מצוקתם של אנשים לצרכי מסיונריות "דתית". נ.ב. "הוצאת דיבה"? עוררת בי קצת מוטיבציה. אולי באמת כדאי לחפש קצת חומר על ארגון "אפרת" ומעלליו, ולהפיץ כאן ובפורומים אחרים, למען ידעו אנשים במה מדובר. לא התיימרתי, גם לא בהודעתי הקודמת, להיות מומחה לנושא (את מוזמנת לקרוא שוב), אבל אולי אקח את העניין כפרוייקט אישי.

ראה ..

אין לי שום רצון ומוטיבציה להתווכח איתך, היות ואני כבר מנחשת לאן פנייך מועדות.. אתה גם לא תבין! כי אתה לא מעוניין להבין, אתה מעוניין לנגח אמונות דתיות, אלה המקומות שלך, וזו מטרתך. רק לידיעתך ולהשכלתך הבסיסית.. "ערכים מוסרים אוניברסאליים" נמצאים מימים עתיקים בעשרת הדברות בתורה, עוד לפני שאתה "המצאת" אותם. אתה צודק, אני אכן לא צריכה לחייך אלייך.. אבל שיהיה לך ברור.. אתה לא תיטול ממני את הזכות לומר את דעתי, גם אם היא מבוססת על אמונות דתיות... דבר אחד לא למדת באמונותייך האוניברסאליות... לא לימדו אותך לכבד דעתו של אדם אחר, גם אם היא מנוגדת לדעתך שלך.. אז תפתח שוב את "התורה הקדושה" שלך ותלמד דרך ארץ וכבוד! אני איתך את הדיון סיימתי!!

האם עונש מוות למי שלא שומר שבת

הוא ערך מוסרי אוניברסאלי? האם הקרבת קורבן אדם (ברית בין הבתרים) הוא מעשה של דרך ארץ וכבוד? האם איסור מעבר בין שתי נשים ובין שני כלבים ובין שני חזירים הוא ערך שכדאי לשמרו ולהנחילו לילדינו?

ראיתי

אני דווקא מבין היטב, ומתכוון להמשיך להבין. דבריך אודותי אינם נכונים, ומעידים על צרות אופקים ורדידות ערכית ומחשבתית. את השכלתי הבסיסית ומעבר לה רכשתי ממקורות מוצלחים ממך, וזה כולל דרך ארץ וכבוד. אכן, יש בתורה, ובארון הספרים היהודי כולו, ייצוג לערכים מוסריים אוניברסאליים. יש שם גם ביטויים רבים לפיגור תרבותי רוחני ומוסרי ואפשר למצוא דוגמאות גם בפורום הזה. בכל אופן, את הערכים האלה לא אני "המצאתי", והופעתם או אי-הופעתם בתורה אינה רלוונטית למחויבות המוסרית אליהם. אני בהחלט מכבד את זכותו של כל אדם להביע את דעתו, וזה כולל דעות שגויות, דעות שנוגדות את דעתי, ואפילו דעותייך. אני לא אטול ממך את זכותך להביע את דעתך, וגם לא ארצה בכך. אבל אין לי - מה לעשות? - שום כבוד לפרימיטביות, לנחשלות ערכית ותרבותית, ועוד פחות מזה לניצול של מצוקת הזולת לצרכים מסיונריים. אכן הדיון בינינו הסתיים (עד כמה שהתחיל בכלל). טוב שמצאנו נקודת הסכמה.

golane2

New member
שאלה קשה

ואם תשאלי לדעת האנשים תקבלי מאה דעות שונות בנושא... לי אישית אין דעה חד משמעית... אבל קחי כמה דברים בחשבון: גם אם את אם חד הורית זה לא סוף העולם. תוכלי למצוא בן זוג שיקבל אותך למרות(ולפעמים בעיקר מפני) שיש לך ילד. ילד לפעמים מוסיף משמעות לחים ומוטיבציה להתקדם ולהתפתח.. לעיתים ילד הוא נטל שמונע ממך להגשים את חלומותייך אבל קחי בחשבון שאת בת 28 ולכי תדעי אם אחר כך תוכלי להביא ילד לעולם.. תוך כדי כתיבה אני... מרגיש צורך לומר לך: תשמרי את הילד!! בבקשה!!

אנושית~

New member
היי לך

עם כל הכאב מיעצת לך לשמוע לעצת משפחתך.. ת, צעירה רווקה כל העתיד לפניך ..במצב כמו שת,נמצאת סטודנטית ללא הכנסה ועם אקס שלא מוכן לקחת חלק בגידולו ..ת,מכניסה ת,עצמך לאחריות גדולה ת,צריכה לחשוב לעומק ולהחליט מהר .. בהצלחה לך

דעתי

שלהכניס מראש ילד למסגרת לא בריאה זה לא משהו.. אבל זו החלטה שאת צריכה לקחת על עצמך כולל כל השיקולים ולאוו דווקא ק כלכליים. הכי טוב לילד 2 הורים. נכון יש גירושים וכו' אבל מראש להביא ילד ל... דעתי האישית בלבד את לא חייבת לקבל. ברוכה הבאה

טאKילה

New member
אני לא אומרת כן להפלה..../images/Emo128.gif

ולא בגלל דעה פרימיטיבית כזו או אחרת, הייתי בצד האפל, של האישה שלא הצליחה להרות 7 שנים . 7 שנים חיי היו בחושך . אחרי 7 שנים של תלאות, ניתוחים, טיפולים, והפריות מבחנה, הצלחתי להרות וללדת . לא אומרת לך תשאירי את ההריון, לא אומרת לך תפילי את העובר שברחמך . רק לוחשת לך שלפעמים החיים לא מזמנים לנו דברים בזמן המתאים, וברגע המתאים הרצוי לא מצוי . תתלבטי עם עצמך, תעזרי במשפחתך, מאחלת לך לבחור בהכי טוב שיש .

דאמפר

New member
ואני חושב..

שכמו שבראת חיים..ככה תצטרכי גם להתמודד איתם. עצם השאלה מעוררת צמרמורת..אני לא מבין גדול בזה.. ואני לא יודע אם העובר חי.. אבל אם כן..תצטרכי להתמודד. הרבה יתנו לך עיצות..אבל פה זה לא המקום לשאול שאלות כאלה..וכל אחד יתן את התשובה כפי שהוא חש..כמו שאני נותן.. בת 28 זו לא ילדה..כמו שיש לך את האומץ והרצון לעשות סקס..ככה לדעתי תצטרכי להתמודד עם חוסר הזהירות והתוצאות..אני לא פנאט,אבל איך אמרו פעם..החיים תמיד ימצאו להם דרך! בין אם זה בקשיים בין אם זה בקלות..הכסף ומימון החיים זה לא מה שחשוב באמת, זה אמצעי..מה שחשוב אלו החיים עצמם. בראת חיים ואת מגדלת חיים עם נשמה...אל תשכחי שיש נשים שבוחרות במכוון לגדל ילד בלי בעל.. בכל מקרה,הדרך היא להחליט לבד.. תשובות ושאלות במקומות כאלה יבלבלו אותך.. עכשיו כשאני חושב על זה.. זה לא נראה לי כמו מי שמחפשת באמת עזרה..אלא כמו מישהו שסתם זרק שאלה ושואל חוות דעת למטרות מחקר או סקר. דאמפר

מחשבות על הפלה....../images/Emo187.gif

לגדל ילד לבד עולה המון כסף, כן כן, וזה הולך ונעשה קשה במיוחד בימינו אלה, את לא עובדת, ואין לך תמיכה, וזה באמת חוסר אחריות ללדת בנסיבות כאלה...מצד שני יש נשים שמחכות לתינוק המון שנים, אולי תוכלי לתת את הילד שיוולד לאימוץ, ובכך לא תחטאי בהפלה כי את מאמינה בערך החיים. אני אם חד הורית, ואני אומרת לך מכל הלב, זה מאד ק ש ה, במיוחד אם אין לך מקור הכנסה קבוע, ותמיכה ממשפחה. כל מה שתחליטי שיהיה לך בהצלחה.

תחשבי טוב טוב

נשמה יקרה שלי אל תעשי את זה את לא יודעת איזה עירך יש לחיים שגדלים בתוכך . אני יודעת כי לי לא היו ילדים במשך 8 שנים ועברתי מערכת יסורים מאוד קשה כדי להיכנס להריון ולהביא לעולם ילד. זה היה קשה אך שווה תדמייני לעצמך שיש לך יצור חיי נושם מבין ורגיש שאוהב אותך ויקרא לך אמא את יודעת מה זה היום כשאני שומעת את הבן שלי קורא לי אמא זה שווה את הכל אל תוותרי עליו אפילו תמסרי אותו לאמוץ יש הרבה אנשים שיהיו מוכנים לגדל אותו באהבה רבה אם את לא יכולה לגדל אותו אבל אל תפילי כי הפלה זה רצח רצח רצח פשוט תחשבי שאת לוקחת תינוק מהמיטה ופשוט הורגת אותו תחשבי טוב טוב לפני שאת עושה משהו . ועוד משהו יש אגודה בשם אפרת שעורת מבחינה כלכלית אז כדאי שתנסי את זה שיהיה לך בהצלחה

mesty

New member
תרשי לי לתת לך משהו לדרך.

אני בת 27 אין ביננו הבדל, מלבד ההריון, נושא הצמחונות וקדושת הגוף... לא מבינה בזה ואולי אני אשמע מעט פוגעת בעניין הזה כיוון שאני לא אדם שמטפח את גופו, אני אשמע נורא לאנשים כאן אבל הריון לא רצוי, בגיל בוגר, בלי יכולת ראלית לאהוב, ולחיות אם זה מבלי להשליח על כך כל כך הרבה דברים בעתיד. את ראיתי את הפרסומת של הגלולה של אחרי... ההבדל בין הסיוט שבו את חייה לבין חזרה לשגרה זה הפלה. אני לא אדם שתומך בהפלות שלא תביני לא נכון אבל כרגע, יש מספר רב של תאים שאנו באופן ציורי הופחים לחיים, כמו הביצית שאת פולטת כל חודש כמו שאר הנשים כמו הציפורן שנשברת. כמו השן שאנו מצמיחים מגיל אפס. מה אני מנסה לומר יש לנו נטיה רומנטית להפוך את העניין לגדול ממה שהוא כמו נושא הבתולין "הפרח" המתנה והכו'... בגיל צעיר בכל אופן תהיי הגיונית אומנת יש לך אפשרות למותת לגמרי את עומלך בכך שתביאי ילד לעולם או לעשות הפלה - אל תלכי לבד ואם תכנולוגיה של היום זה סיפור של כדור וזהו. כמו גלולה קצת כאבים כמו של מחזור וכל זה מאחורייך להיות אם חד הורית כאשר אין לך בן זוג שתומך כלכלית זה סיוט גם אם בחדר השני יש יצור מקסים שגורם לך רגשות מעורבים בהצלחה

d o n o

New member
לדעתי....

יקירתי אחרי הכל את צריכה לחשוב מה יהיה טוב לילד ולשים את העקרונות שלך בצד. אם יש לך בעיה כלכלית וגם האב לא מוכן לקחת בשום אופן אחריות איזה מין חיים יהיו לילד? אני בת גילך רווקה ללא בן-זוג ולא מזמן ישבתי עם מספר חברות כולן נשואות עם ילדים ובדיוק הנושא הזה עלה ואמרתי שלו הייתי נכנסת להריון לא הייתי עושה הפלה בין עם הבן זוג מעוניין או לא אבל אני כרגע מאוד מסודרת בחיי ולכן זה לא מטריד אותי. אבל אם יש ספק אין ספק....ולך יש ספקות

למעלה