מה מלמדים את הילדים שלנו במדינת ישראל

Reyoga

New member
מה מלמדים את הילדים שלנו במדינת ישראל

בלימודי גאוגרפיה של ארץ ישראל לומדים עם "אטלס ישראל החדש - האטלס הלאומי" בהוצאת המרכז למיפוי ישראל/ האוניברסיטה העברית בירושלים. ככל הנראה שטחי אזור יהודה ושומרון לא נכללת בתוך גבולות מדינת ישראל, בדומה לרצועת עזה, ירדן, סוריה ומצרים לצורך העניין. מסתבר שהמכללה בה אני לומד לבגרות בגאוגרפיה (מכללת אריאל) אינה נמצאת בתחומי המדינה, וכל יומיים אני עוזב את המדינה בבוקר וחוזר בצהריים. ההערה היחידה שראיתי בספר שמתייחס לקיצוץ הגס הזה של הטריטוריה של מדינת ישראל הוא זה: מפות האטלס אינן מהוות אסמכתא למיקום גבולות אז הם לא קובעים גבולות, אבל הם מלמדים ילד שהדעה הפוליטית שלו מעורערת גם ככה מכל התקשורת, שישובים כמו אריאל או קרית ארבע אינם חלק ממדינת ישראל. מעניין אם ילד פלסטינאי לומד אותו דבר... אז מה אני עושה? למי אני הולך עם המידע הזה כדי לקבל תשובות? איני בטוח שזה הפורום המתאים - אם יש פורום שיותר מתאים אנא הפנו אותי.

deniielvold

New member
אל תיתמם

ממתי השטחים ביהודה ושומרון הם חלק ממדינת ישראל... יש לך שם אוכלוסיה חסרת אזרחות ולא שוות זכויות. יש לך שם אוכלוסיה עם זכויות יתר שלוקחת את החוק לידים. מי זה מי אתה תחליט. אבל המצב שקיים בשטחי יהודה ושומרון אינו מצב של מדינה... מתנחלים (חלקם חיילים) שהולכי לפרוע בישובים פלסתינאים סמוכים באין מפריע- זאת לא מדינה. פלסתינאים שנמצאים בעוצר וחסרי אצמעות מדינית- גם לא מדינה. אז בלי קשר לימין ושמאל אי אפשר להגיד שהשטחים הם חלק אינטגרלי ממדינת ישראל.

האיחוד

New member
לדעתי כדאי שתפנה למשרד החינוך

אני חושב שאם תפנה לשר החינוך - תמצא שם אוזן קשבת, במיוחד כשר החינוך הוא איש הליכוד. בהצלחה

למעלה