מה נכון לגבי העתודה? :

Yossi Bock

New member
מה נכון לגבי העתודה? :

שלום רב, נרשמתי לעתודה כמועמד על תנאי כי עדיין לא סיימתי את הצו הראשון (פרופיל , וכו´).עשיתי פסיכומטרי וקיבלתי 600, יש לי ממוצע 90 בערך, אני לא בונה עלזה או משהו אבל יש לי בכלל סיכוי ללמוד מדעי המחשב+מתמטיקה או רק מתמטיקה במוסד כמו הטכניון? ואם לא אז מה הנוהל לגבי האוניב´ הפתוחה?אני צעיר לגילי בכיתה יב´ האם אני אוכל לעשות עוד הפעם פסיכומטרי בסוף השנה? (לאחר הלימודים). בתודה יוסי.

oritbd

New member
מה שנכון-קצת מהשנתון וקצת מידע אישי

שלום יוסי, אמנם אני בלימודי רחוקה מאות קילומטרים מהטכניון ורחוקה שנות אור ממקצוע המתמטיקה , אך בהיותי עתודאית בשנה הראשונה אני יכולה לומר לך מספר דברים: קודם כל- עפ"י השנתון של השנה בטכניון הסכם הדרוש למתמטיקה הוא 77-79 והסכם למתמטיקה- מדעי המחשב הוא 83-85. חישוב הסכם נעשה עפ"י הבגרויות והפסיכומטרי, כאשר לבגרות במתמטיקה ישנו משקל גדול (יחידות הלימוד מוכפלות) וניתן למצוא את דרך החישוב בכל שנתון של הטכניון ובאתרים שונים באינטרנט, שלחלקם כבר יש את תנאי הקבלה של כל אוניברסיטה וצריך רק להקליד את הנתונים.. הבעיה, שלעיתים היא היא פחות חמורה ולעיתים יותר , שבחלק מהפקולטות כמו גם בפקולטה לרפואה בה אני חברה גאה העתודאים מתחרים בינם לבין עצמם על מספר המקומות. לכן, יתכן כי רף הקבלה שלהם יהיה כשל סטודנטים מן המניין, אך במקרים רבים הוא גבוה יותר ואף בהרבה יותר. בקשר למועד אחר של הפסיכומטרי- רבים מחברי העתודאים, בפקולטות שבניגוד לרפואה,ניתן להתחיל ללמוד גם בסמסטר אביב, עשו פסיכומטרי באפריל, בקיץ ואפילו במועד האחרון- דצמבר- 3 חודשים לפני תחילת הלימודים. הם נרשמו לפקולטה מסוימת על סמך הפסיכומטרי הראשון, הלא כל כך טוב שעשו ולאחר השיפור יכלו לעבור פקולטה. לכן אל תחשוש, אבל כמובן שכדאי לברר קודם. אני מאחלת לך המון המון בהצלחה..

למעלה