מה עושה מהנדס תוכנה בפועל?

benda2109

New member
מה עושה מהנדס תוכנה בפועל?

אני עדיין מתלבט לגביי הנדסת תוכנה באונ'. נפגשתי עם אנשים שעובדים בתחום, קראתי באינטרנט ובידעונים של האונ'. אבל להבין בפועל איך מתנהל סדר יום של מתכנת לא הצלחתי. אפילו בקשתי מחברות היי טק לקפוץ ולראות סדר יום של עבודה. לא נענתי בחיוב. האם יש דרך נוספת בה אוכל לראות באופן מעשי מה עושה מהנדס תוכנה? העניין הוא- שאני אפילו לא יודע איך נראה סדר יום של תוכניתן ומה זה כולל. בסופו של דבר- העבודה של המנדס תוכנה כוללת ישיבה ממושכת מסך שחור-לבן וכתיבת פקודות כמו בשפת פסקל? האם ניתן לצמוח מתחום זה לתחומים נוספים כמו גרפיקה ממוחשבת, מולטימדיה, עיצוב ובניית ממשקים ואתרי אנטרנט. האם מהנדס תוכנה גם מתעסק בחזות של המוצר אותו הוא בונה? כלומר הממשק אותו רואה הצרכן/הלקוח ? אני פשוט נכנס למקצוע שאני כנראה לא מכיר מה עושים בו בפועל. יעזור לי מאוד אם תענו לי

biranit35

New member
תשובות רבות לשאלה אחת

כמו בסיפור על פיל וארבעת העיוורים. מהנדס תוכנה הוא מקצוע שכולל תחומים רבים שהמשותף להם הוא מסלול הלימודים במציאות יש מהנדסי תוכנה שיושבים כל היום וכותבים קוד יש מהנדסים שעוסקים בכתיבת דרישות מהמוצר יש כאלה שעוסקים בעבודה מול לקוחות ותמיכה יש כאלה בבדיקת תוכנה יש שעובדים קרוב לברזלים בחומרה ויש באפליקציה נראה שהבנת את התשובה...

benda2109

New member
תודה רבה, יש שאלה נוספת

שלום אודה לעזרתכם- אני שוקל ללמוד הנדסת תוכנה בב"ש. חשבתי להרשם למקצוע דומה בת"א- אבל שם יש הנדסת מחשבים ואלקטרוניקה + מדמ"ח או מדמ"ח- התמחות בהנדסת תוכנה מה המסלול המועדף מבחינת ביקוש בשוק? משכורות? האם זה לא עדיף ללמוד משהו חד חוגי (ולא להתפרס תוכנה + חומרה) כי אז זה תפסת מרובה לא תפסת?

למעלה