מה עושים?

רמלאית

New member
מה עושים?

אנחנו זוג צעיר, אקדמאים ולא מוצאים עבודה. אני רוצה להמשיך לתואר שלישי אבל גם אפשרות זו חסומה כרגע בגלל המצב באוניבסיטאות. אנחנו גרים אצל אחד ההורים ועל חשבונם, אבל בגילנו זו ממש בושה. אז ללכת לעבוד בכל עבודה בשכר נמוך? האם זה לא יפריע לחפש עבודה במקצועות שלנו? ומה נכתוב בקורות החיים? שעבדנו בניקיון? האם כך נמצא עבודה מקצועית בעתיד? אנחנו לא עובדים כבר 5 חודשים. אז איך יוצאים מהתסבוכת הזו? ויש לנו עוד חברים בדיוק באותו המצב, כך שזו לא רק הבעיה שלנו.

motco100

New member
לצערי הבעיה מוכרת ,לדעתי

1.במצב הנוכחי במדינה ועם הכרותי את שוק העבודה כאקדמאי אני יכול להמליץ לכם לנסות ולעבוד אך ורק בתחום בו אתם רוצים להיתפתח גם אם במחיר של הכנסה נמוכה מאוד אולי אפילו בעובודות התנדבותיות מסויימות הקשורות לתחום התמחותכם . 2.תנסו עד כמה שאפשר לא להתחיל לעבוד בעבודות כמו נקיון וכד' מכיוון שהדבר יפגע בכם בטווח הארוך ויהיה לכם קשה לשדרג את עצמכם בעבודות מקצועיות. 3. אפשרות נוספת במידה ואתם עוסקים בתחומים זהים או משיקים כדאי אולי לחשוב על איזה עסק/מיזם משפחתי של שניכם וכך אולי תהפכו מצב עגום להזדמנות עסקית . 4.מיותר לציין אבל בכל זאת חפשו בכל אתרי העבודה באינטרנט, שילחו קורות חיים באופן ייזום למקומות שנראים לכם,דברו עם חברים מכרים ונצלו כל קשר אפשרי. 5.הכינו מספר וורסיות של קורות חיים על מנת לנסות ולהגיע למגוון תפקידים ולא להתקבע על מקצועי ספציפי. לבסוף חשוב מאוד לשמור על מורל גבוה להסתובב הרבה ולהיפגש עם הרבה אנשים, להיתנדב לאיזה ארגון ,פורומים ,מוסדות כאלה ואחרים וליצור קשרים משם תבוא עבודה המון בהצלחה

אני מכירה טוב את המצב

לא, לא כדאי לעבוד בנקיון.יש אפיקים אחרים. אני מציעה לכם ללמוד "יזמות עיסקית" במט"י. לפעמים זה עוזר. דוגמא אישית קטנה וצנועה. אני למדתי ארכאולוגיה. במשך השנים התואר שלי שוכב אי שם בבוידם.אני עובדת בסדרנית בסופר, מסדרת סלטים במדפים. יום אחד בקרתי קשישה בבית אבות וסמתי לב שיש תוכנית עשירה של פעילות תרבות.חזרתי הביתה, הכנתי כמה הרצאות השקעתי 500 ש"ח בשקופיות והתחלתי להציע אותם לכל מיני מתנ"סים, דיור מוגן ועוד. לא עשירה מזה, אבל אחרי 15 שנה חזרתי בדרך עקיפה למקצוע.מה שסיפרתי עוזר?

YULI9

New member
|לדעתי כדאי לעבוד בעבודה לא מקצועית

אין שום בושה לזוג צעיר לעבוד בעבודות לא מקצועיות, יותר קל לחפש עבודה כשעובדים, זה גם משפר את המוראל. לא חייבים לציין בקורות חיים שעובדים בניקיון. דרך אגב מה כן תכתבי שעשית, ישבת בבית של ההורים? יש עבודות שהרבה אנשים צעירים עובדים בהם ונראות טוב בקורות החיים, מרכזי שרות של חברות סללולריות, חברות אינטרנט וכד'. שעות העבודה גמישות ומאפשרות חיפוש עבודה בראש שקט ואתם גם פוגשים מגוון רחב של אנשים מה שמקל למצוא עבודה. לדעתי מאוד לא בריא לשבת בבית וגם מאוד קשה לצאת מזה. צאו לעבודה וזה יביא עבודה . בהצלחה!

משרדית

New member
שלום רמלאית, אני בעד כל המגיבים

לפני. בהחלט חשוב לעבוד בכל משרה כדי להתקיים ולא לחיות רק על חשבון ההורים. לדעתי, עניין ההצעה של יזמות עסקית הוא מקסים. אני אישית עברתי קורס יזמות מטעם מ.ט.י, ואני עובדת מהבית. זו הרגשה מאד טובה ומשחררת. בנוסף, אתם כבר יכולים שניכם לתת שיעורים פרטיים לילדים אם את פסיכולוגית, במיוחד תוכלי לעזור לילדים עם קשיים בלימודים וקשיים רגשיים. תכיני לך קורות חיים לכל מקצוע אליו תפני, כאשר את מוסיפה או גורעת לפי המשרה הספציפית. ללא ספק, אסור לשבת בבית. יש אין ספור משרות הקרובות לתחום הלימודים בהן אתם יכולים להשתלב אפילו באופן חלקי וכמו שהציעו גם ללא תשלום. חשוב לקבל נסיון במקצוע העיקרי. בינתיים, תמיד אפשר לעשות דברים שוליים. אני אישית עוזרת לאנשים בחיפוש עבודה, בכל חלקי הארץ, דרך המחשב והאינטרנט. אשמח לעזור לכם. מצורף כאן קובץ אודות השרות אותו אני נותנת. בברכה מירי

רמלאית

New member
תודה, תודה.....

תודה לכל העונים ותודה על כל הרעיונות. הבאתם לנו קצת אור לתוך היאוש. אם יש עוד אנשים שרוצים להגיב, נשמח לשמוע עוד דעות ולקבל עוד רעיונות. ושוב תודה!

רמלאית..לא הבנתי דבר אחד..

את אומרת שאת רוצה להתחיל ללמוד גם תואר שלישי... אז השאלה שלי היא מה עשית עם התואר הראשון שלך?? מה עשית עם התואר השני שלך?? אם ראית שאת לא מצליחה להתקדם כבר בסיום התואר הראשון...אז למה הלכת ולמדת תואר שני??? ואם כבר הלכת ללמוד תואר שני במקצוע...וראית שמצבך הוא ממש גרוע...עד כדי לגור עם ההורים!!...אז למה את בכלל חושבת עוד ללכת ולהמשיך לתואר שלישי?? לא ברור לי מה ההיגיון כאן? ברור שהשאיפה היא להתקדם כל הזמן...אבל זה לא נותן את התוצאות. אז אולי בכלל לעשות הסבה מקצועית?? לא ברור לי. תודה רבה

כן יש לי עוד רעיון

אם יש לך זמן תחפשי משהו יוקרתי בהתנדבות.זה טוב לקורות חיים. פעם אמרתי למשהו "עבדתי כמה שנים במוזאון ארכאולוגי אבל ללא שכר"... והוא ענה לי: "אז מה? עבדת? למדת? מה אכפת לי כמה הרווחת"

Mariasha

New member
היי רמלאית

הבעיה קיימת ומוכרת. ההמלצה היחידה שיש לי לתת: זה לחפש, לחפש ולחפש. לפני שנתיים גם אני הייתי בוגרת טריה (עם תואר מדעי מאוניבריסטה מוכרת) שחיפשה עבודה, לאחר חיפושים רבים מצאתי עבודות בתחומי הישיר. במקום אחד עבדתי מעל שנה במשכורת מצחיקה - שיהיה מה לרשום בקורות חיים. כרגע אני עברתי לעבוד במקום אחר, לא בתחום שלי, אבל העובדה שיש לי תואר מאד עזרה לי להתקבל לפה. מי שמחפש תמיד מוצא, השאלה על מה צריכים לוותר...

janea

New member
לעבוד בכל עבודות זה נקודה חיובית

לבוס הבא.וגם מכניס כסף!

למעלה