מה שמצחיק אותי ביומיים האחרונים

מצב
הנושא נעול.

אזרח111

New member
בדיוק

אם אתה אומר שהכל יכול לקרות
אז אכן, הכל יכול לקרות.
בדיוק
אבל לא טענתי שאפשר לנצל את העובדה שביום שלילי מובהק 10% מהמניות דווקא עולות. ברור שאי-אפשר לנצל את זה לעשיית רווחים. אבל זה לא אומר שאם יש מניה שעולה בניגוד לזרם, לקרוא לעובדה הזו "חסרת היגיון" זה משהו חכם או הגיוני להגיד

קרלטון

New member
למה זה כל כך ברור?

בדיוק
אבל לא טענתי שאפשר לנצל את העובדה שביום שלילי מובהק 10% מהמניות דווקא עולות. ברור שאי-אפשר לנצל את זה לעשיית רווחים. אבל זה לא אומר שאם יש מניה שעולה בניגוד לזרם, לקרוא לעובדה הזו "חסרת היגיון" זה משהו חכם או הגיוני להגיד
למה זה כל כך ברור?
כל כך מהר אתה מחליט שאי אפשר? ברור שזה לא ברור!

אזרח111

New member
יש רעיונות? ../images/Emo13.gif

למה זה כל כך ברור?
כל כך מהר אתה מחליט שאי אפשר? ברור שזה לא ברור!
יש רעיונות?

prizman

New member
לא יודע

טאוור לא בהכרח תעלה מחר.
אני לא אתפלא אם גם תרד. וחוץ מזה - מי יקנה מחר סחורה בדיוק ? יהיה למי למכור ?
לא יודע
מחכה למחר ואז אדע. עם גבעות שזו מניה נוספת שלא האמנתי בה הייתה לי סבלנות של מעל שנתיים ובסופו של דבר מכרתי אותה ברווח של מעל 200% לאחר שנפלה בעשרות אחוזים ורק חיזקתי אז. כפי שכתבתי כאן השבוע וגם קודם, אני מסתכל על הקטע הפסיכולוגי של השוק הרבה יותר מאשר על הקטע ההגיוני שבו. ברור שאני לא מדלג על הקטע של ניתוח החברה לפני קנית הניר שלה. כמובן שזה לא מביא אותי למאה אחוזי הצלחה אבל אני לא מכיר אף דרך שכן מביאה לכך.

לשחק בימים אלו

לא יודע
מחכה למחר ואז אדע. עם גבעות שזו מניה נוספת שלא האמנתי בה הייתה לי סבלנות של מעל שנתיים ובסופו של דבר מכרתי אותה ברווח של מעל 200% לאחר שנפלה בעשרות אחוזים ורק חיזקתי אז. כפי שכתבתי כאן השבוע וגם קודם, אני מסתכל על הקטע הפסיכולוגי של השוק הרבה יותר מאשר על הקטע ההגיוני שבו. ברור שאני לא מדלג על הקטע של ניתוח החברה לפני קנית הניר שלה. כמובן שזה לא מביא אותי למאה אחוזי הצלחה אבל אני לא מכיר אף דרך שכן מביאה לכך.
לשחק בימים אלו
זה רק לפי תופעת העדר, וצריך להקדים אותו. אני לא יודע מי מעז לשחק יומי בתקופה כזאת של בורסה. קשה מאוד לעצור את העדר, לכל כיוון אפשרי. אך זה הימור נטו.

prizman

New member
תופעת העדר

לשחק בימים אלו
זה רק לפי תופעת העדר, וצריך להקדים אותו. אני לא יודע מי מעז לשחק יומי בתקופה כזאת של בורסה. קשה מאוד לעצור את העדר, לכל כיוון אפשרי. אך זה הימור נטו.
תופעת העדר
זו בדיוק הפסיכולוגיה שאני מדבר עליה. זה לא ממש הימור נטו כשעושים את הדברים בצורה מושכלת. אם היה מדובר על הבית שלי או על האוכל למחר בבוקר הייתי מסכים איתך שזו שטות מוחלטת להתנהג כך. כאשר אני לא משקיע את כל חסכונותי בשוק ואני יכול להרשות לעצמי את הנסיונות האלה אז בהרבה מקרים הם מסתברים כמשתלמים. מסכים לחלוטין שאם היו לי רק 10,000 ש"ח כיום הייתי מתרחק מהשוק.

נראה לי תגובות של עדר.

מה שמצחיק אותי ביומיים האחרונים
זה ש AAPL צונחת ודווקא TSEM, טאואר עולה. מנוגד לכל הגיון שאני מכיר אבל עם עובדות אי אפשר להתווכח.
נראה לי תגובות של עדר.
טאואר זוהי מניית עדר. מניות עדר בזמן משבר, שזכורות לטובה לאחרונה - נוהרים אליהם בלי לשים לב.

nady4u

New member
אדם שמנהל דרך חב. השקעות

נראה לי תגובות של עדר.
טאואר זוהי מניית עדר. מניות עדר בזמן משבר, שזכורות לטובה לאחרונה - נוהרים אליהם בלי לשים לב.
אדם שמנהל דרך חב. השקעות
אין לו יכולת להשפיע בטווח המיידי. החברה משקיעה לטווח ארוך וגם בימים אלו של ירידות השינוי בהרכב ההשקעה מינורי. קצת בעייתי לראות איך ההשקעה יורדת בצורה חדה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה