מודעה - דרוש שלום עם הכישורים הבאים

בת-עמי

New member
השלום של החלומות

אף פעם לא יהיה שלום כזה יש בו כמה סעיפים מפגרים במיוחד על ירושלים

ביילי_007

New member
ארצות הברית לא חולקת את בירתה....

ארצות הברית לא חולקת את בירתה עם האינדיאנים, צרפת לא חולקת את בירתה עם האלג`רים ברטניה לא חולקת את בירתה עם האירים למה שאנו צריכים לחלק את הבירה לשני בירות - אין תקדים כזה בעולם. לעולם לא נוכל לדעת מתי הפיוזים של ערפאת ישרפו - אולי גם הוא יבקש את ירושלים המערבית. אומה לא מוסרת את בירתה - זה המסקנה. חוץ מזה ירושלים מוזכרת בקוראן כעיר השלישית הקודשה למוסלאמים לא הראשונה וגם לא השנייה. בניגוד ליהדות. תודה

eliasys

New member
יש הבדל

יש הבדל עצום בין המבט על העניין מבחינה לאומיו ומין המבט עליו מבחינה דתית. אתה פונה לצד הדתי של הנושא. אז מה יגידו הנוצרים? לנצרות יש בירושלים ערכים יותר מכל דת אחרת אז מה אתה רוצה שהותיקן בעזרת כל מדינות העולם הנוצריות, ידרוש לשלוט בירושליים? אלו אינן עובדות בילי, הדת אינה היסטוריה וספרי הקודש הם לא מקור שצריך לקבוע את גורל העיר. לגבי התייחסותך לבירות העולם, האלג`ירים אין להם עניין בפריז, האירים אין להם עניין בלונדון והאינדיאנים הם אמירקאיים לכל דבר ועניין. המטפורה שאתה משתמש בא כאן אינה מתאימה. תחפש דרך אחרת.

קלייר

New member
שכחת/לברך אותי :-()

שכחת לברך על שהיצטרפתי לפורום אולי זה כן משנה

קלייר

New member
פה זה לא ארצות הברית

פה זה לא ארצות הברית ירושלים היא בחלקה ערבית וחלקה יהודית וקדושה לשני העמים מתי נפסיק לצעוק זה שלנו ונלמד להתחלק , ולהעריך את צרכיו של השני

קלייר

New member
לא במועמד הבעיה

הבעיה בעמים שלנו שכל שלמדו זה לשנוא ולהלחם יש לעקור מהשורש את שנילמד ולכבד את השוני ואת תורתו של האחר רק אנו נשנה לא מומעד ממקום אחר

eliasys

New member
נכון מאוד

זה נכון קלייר אני מפנה אותך אל המאמר שצירפתי באחת ההודעות שלי, זהו מאמר של אור אבנרי על צורתו של השלום, הוא מאוד דומה לדעה שלך על כך שצריך להסתכל על השני ועל סיפורו ולא רק על מה שקשור אלינו.

B.Shokor

New member
לסיכום..

איליאס ברוך הבא לפורום דו-קיום, ואני מודה לך על כל מלה שאמרת.. ובהצלחה אחי.. לקלייר, תמשיך, אתה בדרך הנכונה, וסוף סוף יהיה שלום. לביילי, אנחנו יודעים שאתה יודע היסטוריה כל כך טוב (ושיש לך ציונים גבוהים בהיסטוריה), אבל מתיי תבין שפה ישראל ולא מדינה אחרת. לדקלה, נא תתחילי לכבד יותר את האחרים. ולבת-עמי היקרה, מה שחסר לך זה רק התקווה. ולכל האחרים כולל הנ``ל - שבת שלום, שלום, שלום...

בת-עמי

New member
ירושלים שלנו

מה שאתם לא מבינים זה ששתי הצדדים אומרים ישירושלים שלהם והצד שלנו לפחות לא מוכן לוותר ולהתחלק ושוב אני אגיע למצב שלדעתי אין ממנו מוצא מ ל ח מ ה אני מצטערת שאין לי תקווה זה לא אני הבאתי את עצמי למצב הזה זה בגלל הערבים שיורים ומחרבנים לי ת`חיים

למעלה