מונורול ואובמין

נטע234

New member
מונורול ואובמין

כאמור, צריבה בשתן, תכיפות ודחיפות. 2 תרביות יצאו שליליות. מונורול מנה חד פעמים עזר לשבוע, ואז חזרו התסמינים. הרופא רשם לי nitrofurantoin macrocrystals 100 מ"ג 3 פעמים למשך 5 ימים. מכיון שתהרביות שליליות, אי אפשר לדעת אם יש חיידק ולאיזו אנטיביוטיקה הוא רגיש. כלומר, ניטרופוראנטואין ניתן "על עיוור". האם השיקול מוצדק, למרות שישנן תרופות עם פרופיל תופעות לוואי "סימפטי" יותר? כמו כן בינתיים כבר לקחתי 3 כדורים ועוד אין ממש שיפור במצב. בעוד שמונורול עזר מייד לאחרי הכדור הראשון. האם אפשר להסיק מזה שמונורול יותר התאים, או לחכות עוד כמה ימים כדי לשפוט? בקישור הנ"ל כתוב שזה פועל מהר מאד. וזה לא כך אצלי. או ש 3-4 כדורים זה לא מספיק?

נטע234

New member
המשך- כי השתנו הפרטים

שלום רב, וקיבלתי סוף סוף קיבלתי את תוצאות המעבדה. מצטערת מאד על הנודניקיות, ועל השאלות הקודמות. לפני 3 שבועות חשתי סימפטומים של דלקת בדרכי השתן. 2 תרביות יצאו שליליות. הרופא בכל זאת נתן לי מונורול מנה חד פעמית. זה עזר לשבוע, ואז חזרו הסימפטומים. ואז שלחתי תרבית שלישית, שרק היום התקבלו תוצאותיה בגלל בעיה במעבדה. לכן, עוד לפני קבלת תשובות התרבית הרופא רשם לי אובמין 100 מ"ג 3 פעמים ביום, למשך 5 ימים. נכון לעכשיו- לקחתי כבר 3 ימים ועדיין אין שום שיפור!! להלן תוצאות התרבית (כאמור, אחרי המונורול ולפני האובמין) Klebsiella ozaenae Antibiotic Suscept MIC (mcg/ml) Amoxicillin/Clavul A S <8/4 Ampicillin I 16 Cephalothin S <8 Nitrofurantoin S <32 Cefuroxime S <4 Sulfamethoxa/Trimeth S <2/38 Urine culture 100,000 b/cc R - Resistent, S - Susceptible, I - Intermediate מה לעשות? האם להמשיך באובמין מעבר ל-5 ימים? האם להחליף לאנטיביוטיקה אחרת? תודה מראש נטע

קלבסילה

עפי תשובת התרבית החידק אכן רגיש לאובמין- אין צורך להמשיך מעבר ל 5 ימים - אולם יומיים לאחר סיום הטיפול יש לחזור על תרבית שתן. בהצלחה, דר אסנת גרוץ.

למעלה