מזון בריא לחתולים -הרבה חלבון או 50/50 חלבון/דגנים

אני די בטוח שהשאלה הזו נשאלה כאן אבל אני חייב לשאול שוב:

עד היום האכלתי את החתולים שלי בפלטזור קרוקטייל. הבנתי מאדם שמשווק מזון שעדיף לי בהרבה לעבור למזון GO! CARNIVOR בשל כמות חלבון איכותי גבוה יותר מהפלטזור.

השאלה שלי אם ה-GO CARNIVOR מומלץ או שעדיף לחפש מזון עם אחוז חלבון גבוה יותר? או שאולי בעצם הפלטזור מתאים ובריא להם?

מדובר בשני חתולים בוגרים ומסורסים.

תודה מראש על המענה!

קבצים מצורפים

• 444.png
    444.png
    KB 567 · צפיות: 6

Yukita

Active member
מנהל
אמנם כשמדברים עם אנשים שמשווקים מזון תמיד עולה השאלה כמה הם באמת יודעים על מיני מזון שונים לעומת עד כמה הם מנסים למכור, אבל במקרה הזה אמרו לך את האמת. עמיתי לניהול הפורום, דימה, יצר קובץ ענק המשווה בין מזונות יבשים לחתולים (לא כולל מזונות רפואיים, אלו דורשים מערכת שיקולים אחרת). זה התחיל מהרצון שלו למצוא לחתולים האישיים שלו והפך להיות משהו שאנשים רבים נעזרים בו בדיוק כי דימה איננו משווק מזון. בקובץ זה, גרסת הגו! שהציעו לך ושצילמת מקבלת ציון 99 (מתוך 100) לעומת 51 לגרסת הפלטזור לחתולים מסורסים שצילמת, כשתכולת החלבון היא גורם מרכזי בהבדל בין השניים.

אתה יכול לעיין בקובץ ולהסתכל גם באתר באופן כללי כדי להבין מה היו השיקולים של דימה במתן ציונים - ואם מערכת השיקולים נראית לך אתה יכול להחליט בעצמך אם לקבל את הדירוג הזה או לא. איך מגיעים לקובץ? ככה:

לינק Cat Food Evaluation And Comparison (google.com)
לוחצים על Dry Cat Food Evaluation And Comparison
בוחרים פורמט רצוי להורדה - וורד, PDF וכו' -משהו כמו וורד מאוד נוח כי אז אתה מוצא את המזון אותו אתה מחפש בעזרת Ctrl+F
תוכן העניינים בתחילת המסמך שיורד למעשה מכיל גם את הדירוג שכל מזון קיבל. בהמשך המסמך ניתן ממש לקרוא פירוט מרכיבים במזון המסוים ולהבין משם למה קיבל דירוג כזה או אחר בהתאם לקווים המנחים שדימה מפרט באתר שלו. במקרה של פלטזור למסורסים בטעם עוף, הערה ראויה לציון היא "תכולת חלבון נמוכה".

עכשיו אחרי כל זה, בגדול אתה זה שחי עם החתולים שלך ורואה איך המזון משפיע עליהם. כמו עם עצמנו או עם ילדים שלנו, אנו מקווים שמזון איכותי יותר המכיל מרכיבים נקיים יותר ובמקרה של חתולים בדרך כלל גם יותר חלבון יתרום בטווח הארוך לבריאות החתול. מצד שני, כמו עם בני אדם אין משהו אחד המושלם לכולם, ולכן בדרך כלל ההמלצה היא לקחת כמה שיותר גבוה בדירוג שאתה מרגיש נוח (מבחינת זמינות, תקציב וכו') ולראות אם התגובה טובה (צרכים טובים, פרווה יפה, עיניים, שיניים... ) ולרדת משם לפי צורך אם זה מה שהחתול צריך. יתכנו גם מצבים בחיים שדווקא דורשים פחות חלבון, בדרך כלל בהקשרים רפואיים או כשמדובר בקשישים וכיוצא בכך, ואז כל היחס לבחירת מזון צריך להשתנות בהתאם.

דימה עצמו יוכל לענות לך באופן ישיר יותר בהתייחס למזונות המסוימים אותם ציינת ולתת חוות דעת בנידון.

אמנם כשמדברים עם אנשים שמשווקים מזון תמיד עולה השאלה כמה הם באמת יודעים על מיני מזון שונים לעומת עד כמה הם מנסים למכור, אבל במקרה הזה אמרו לך את האמת. עמיתי לניהול הפורום, דימה, יצר קובץ ענק המשווה בין מזונות יבשים לחתולים (לא כולל מזונות רפואיים, אלו דורשים מערכת שיקולים אחרת). זה התחיל מהרצון שלו למצוא לחתולים האישיים שלו והפך להיות משהו שאנשים רבים נעזרים בו בדיוק כי דימה איננו משווק מזון. בקובץ זה, גרסת הגו! שהציעו לך ושצילמת מקבלת ציון 99 (מתוך 100) לעומת 51 לגרסת הפלטזור לחתולים מסורסים שצילמת, כשתכולת החלבון היא גורם מרכזי בהבדל בין השניים.

אתה יכול לעיין בקובץ ולהסתכל גם באתר באופן כללי כדי להבין מה היו השיקולים של דימה במתן ציונים - ואם מערכת השיקולים נראית לך אתה יכול להחליט בעצמך אם לקבל את הדירוג הזה או לא. איך מגיעים לקובץ? ככה:

לינק Cat Food Evaluation And Comparison (google.com)
לוחצים על Dry Cat Food Evaluation And Comparison
בוחרים פורמט רצוי להורדה - וורד, PDF וכו' -משהו כמו וורד מאוד נוח כי אז אתה מוצא את המזון אותו אתה מחפש בעזרת Ctrl+F
תוכן העניינים בתחילת המסמך שיורד למעשה מכיל גם את הדירוג שכל מזון קיבל. בהמשך המסמך ניתן ממש לקרוא פירוט מרכיבים במזון המסוים ולהבין משם למה קיבל דירוג כזה או אחר בהתאם לקווים המנחים שדימה מפרט באתר שלו. במקרה של פלטזור למסורסים בטעם עוף, הערה ראויה לציון היא "תכולת חלבון נמוכה".

עכשיו אחרי כל זה, בגדול אתה זה שחי עם החתולים שלך ורואה איך המזון משפיע עליהם. כמו עם עצמנו או עם ילדים שלנו, אנו מקווים שמזון איכותי יותר המכיל מרכיבים נקיים יותר ובמקרה של חתולים בדרך כלל גם יותר חלבון יתרום בטווח הארוך לבריאות החתול. מצד שני, כמו עם בני אדם אין משהו אחד המושלם לכולם, ולכן בדרך כלל ההמלצה היא לקחת כמה שיותר גבוה בדירוג שאתה מרגיש נוח (מבחינת זמינות, תקציב וכו') ולראות אם התגובה טובה (צרכים טובים, פרווה יפה, עיניים, שיניים... ) ולרדת משם לפי צורך אם זה מה שהחתול צריך. יתכנו גם מצבים בחיים שדווקא דורשים פחות חלבון, בדרך כלל בהקשרים רפואיים או כשמדובר בקשישים וכיוצא בכך, ואז כל היחס לבחירת מזון צריך להשתנות בהתאם.

דימה עצמו יוכל לענות לך באופן ישיר יותר בהתייחס למזונות המסוימים אותם ציינת ולתת חוות דעת
תודה רבה לך! עזרת לי מאוד, וכמובן גם דימה.

dimitrygo

Active member
מנהל
בני כמה החתולים? קח בחשבון שייתכן ויהיה קשה להם להסתגל לכמות החלבון הגבוהה ב-GO. זו קפיצה מ-34% ל-46%.

evike

Active member
מנהל
קראתי בכמה מקומות, שיותר מידי חלבון גורם לבעיה בכליות. צריך הרבה חלבון, אבל בלי הגזמה.

קראתי בכמה מקומות, שיותר מידי חלבון גורם לבעיה בכליות. צריך הרבה חלבון, אבל בלי הגזמה.
אין כמות מוגזמת של חלבון ב-GO יש כמות טובה ובריאה יותר ופחות פחמימות ריקות מתוכן המטרתן להוזיל לחברה את עלויות הייצור.

LittleGen

New member
שלום!
מנצלת את השרשור בשביל לשאול משהו (יש אפילו קשר מסויים, כפי שייראה בהמשך). :)

המזון שמצאתי ,שהוא אידיאלי כרגע עבור החתולה שלי בת השנה פלוס, זה N&D מסורסים ומעוקרות בטעם שליו ודלעת. אוכל מעולה, שגם החתולה אהבה ומתאים לצרכים של למנוע/להאט השמנה הדרגתית אחרי העיקור. אגב, כל העמדות שלי לגבי טיב המזונות מבוסס קודם על בדיקה במסמך של דימה, ואיך שזה לימד אותי לפענח את איכותו של מזון יבש (לפי הנתונים על הנייר). אז שוב תודה רבה על הפרויקט שלא יסולא בפז הזה.

הבעיה הייתה שהשקים של ה-N&D באים בגדלים שההתגלו כקטנים או גדולים מדי בשביל החתולה האחת שלי, מבחינת עלות/ניצול השק לפני שהאוכל נעפש (1.5 קילו, או 5 ק"ג ומעלה). גם קופסאות אחסון המזון לא עזרו לגודל של 5 ק"ג. ובאמת פיתרון קסם, לכאורה לא קשור לנושא, זה לאמץ עוד חתול/ה, ואם ארגיש שאוכל בעתיד בשמחה אעשה זאת. מתכוונת בהומור כמובן בקשר לאימוץ כפתרון לנושא ה*זה*.. כי יש הרבה סיבות להביא עוד חתולים הביתה, אבל זאת תהיה סיבה מצחיקה - בשביל שאוכל לקנות שקי מזון יבש גדולים... מאוד ישראלי.

בנושא אחסון המזון, אגב, מתכוונת לברר עוד - אולי בשרשור אחר - על השיטה שאוזכרה כאן יותר מפעם אחת, עם מכשיר שאוטם שקיות איטום וואקום.

אז ללב העניין: בינתיים, חתולתי במקרה בדיוק על ה-Go! Carnivore כתחליף זמני (החתולה גם לא אוהבת את זה כמו שאהבה למשל את ה-n&d). רק כי זה אוכל שנראה משובח, ובגודל שק שנראה כיחסית "משתלם" (שק של 3.6 ק"ג בערך).

אבל תהיתי - בין זה (המוצר הספציפי) לבין נוטריאנס סאב זירו הזה - אחד מהם יחסית פחות משמין מהשני? אם אפשר בכלל להגיד? החלטתי פשוט לשאול על השניים הספציפיים ביניהם ההתלבטתי מהבחינה הזו (במקום להתפלסף מה אמור להשפיע יותר "באופן תיאורטי" ומה פחות? כמות הקלוריות לק"ג/מנה/יום וכו', או שאחוז הפחמימות?*). מה שברור זה ששניהם ממש לא "דיאטתיים", אך שניהם מצויינים. אז כאמור אולי תשובה שתהיה סבירה היא בכלל שבהבדלים המסוימים הללו, אין צפי/המלצה לכאן או לכאן בנוגע להשפעה על שמירת משקל... בכל זאת העניין סיקרן אותי. כנראה עדיין מתפלספת. :geek:

:-]

*ב-Go יש ותר קלוריות לקילו, בנוטריאנס אחוז פחמימות יותר גבוה.

תודה רבה על כל סיוע בזה! |4U|

dimitrygo

Active member
מנהל
אבל תהיתי - בין זה (המוצר הספציפי) לבין נוטריאנס סאב זירו הזה - אחד מהם יחסית פחות משמין מהשני? אם אפשר בכלל להגיד? החלטתי פשוט לשאול על השניים הספציפיים ביניהם ההתלבטתי מהבחינה הזו (במקום להתפלסף מה אמור להשפיע יותר "באופן תיאורטי" ומה פחות? כמות הקלוריות לק"ג/מנה/יום וכו', או שאחוז הפחמימות?*). מה שברור זה ששניהם ממש לא "דיאטתיים", אך שניהם מצויינים. אז כאמור אולי תשובה שתהיה סבירה היא בכלל שבהבדלים המסוימים הללו, אין צפי/המלצה לכאן או לכאן בנוגע להשפעה על שמירת משקל... בכל זאת העניין סיקרן אותי. כנראה עדיין מתפלספת. :geek:

:-]

*ב-Go יש ותר קלוריות לקילו, בנוטריאנס אחוז פחמימות יותר גבוה.

תודה רבה על כל סיוע בזה! |4U|
לדעתי Go יהיה פחות משמין. אבל בסופו של דבר זה תלוי בכמות המזון שהחתולה אוכלת.

LittleGen

New member
הי! יופי, גו כאמור זה גם מה שיש לי כרגע. |שמח| וכן, מודעת לכך שכמות האכילה חשובה לא פחות מהמרכיבים, ואף יותר הרבה פעמים. המון תודה!!

למעלה