מזל טוב, בדיוק בזמן שבילי

osnatyD

New member
מזל טוב, בדיוק בזמן שבילי

יש לי שאלה. אני עומדת לרכוש בית פרטי. יש 2 אפשרויות לבניה ( הוא עדין לא נבנה ) האחת לבנות רק קומה אחרת והשניה שהקומה הראשונה כמעט זהה ולבנות עוד 60 מ"ר קומה שניה. על הקומה השניה הקבלן רוצה 209,000 ש"ח לפני התוספת שנצטרך לשלם למנהל. אני רוצה לבדוק, אולי כדאי לי לקנות מהקבלן רק קומה אחת ואחרי שאני אקבל את הבית לקחת קבלן פרטי לעשות את הקומה השניה. אישורים כנראה לא תהיה בעיה, מה שאני לא יודעת הוא, איזה עוד הוצאות יהיו לי ( מס' השבחה, אולי תשלומים למועצה מקומות, מנהל כבר הבנתי, כמובן קבלן, עוד?). ואיפה ניתן לברר את הגובה שלהם כדאי שאני אוכל לחשב מה יותר כדאי לי. תודה אסנת

עלויות בבנית בית חדש

בוקר טוב אסנת, חסרים לי מעט נתונים בשאלתך, אני מבינה שאת רוכשת בית פרטי חדש מקבלן עם אופציה לבנות קומה נוספת, נראה לי שיותר זול יהיה לך אם הקבלן הראשון ימשיך את העבודה הן מבחינת עלויות כספיות והן מבחינת קבלת אישורים מהרשויות . אם את מביאה קבלן פרטי תצטרכי מהנדס, אדריכל .. ועוד לא בטוח שזה יצא לך יותר זול. עצתי לפני שאת מסרבת לקבלן הראשון תעשי סקר שוק . ההיטלים שעליך לשלם , למועצה המקומית יש שלושה היטלים כמו פיתוח, ביוב וכד' שלא משנה אם בניתקומה שניה או שלישית זה אותו הסכום .למנהל אני מבינה שכבר בדקת . מס רכישה , לגבי התוכניות את יכולה להגיש את כל התוכנית של שתי הקומות ולברר כמה יעלה לך לשלם עבור הקומה הראשונה ובעתידכשתרצי לבנות לשלם את ההפרש. או להגיש תוכנית רק על קומה אחת לשלם ובעתיד להכין תוכנית לקומה השניה ולשלם מה שיקבעו לך. בקשר לעלויות את צריכה לפנות לערייה ו/או למועצה המקומית את ממלאה טופס משלמת אגרה והם מבצעים שמאות ואומרים לך את הסכום. מקווה שעזרתי, אפרת .

למעלה