מזל טוב, ושאלה :

dalica

New member
מזל טוב, ושאלה :

בכל מיני פרסומות בעיתונות (למשל) כתוב למטה בקטן - ט.ל.ח - מישהו יודע למה הכוונה?

תשובה

משמעות ראשי תיבות של טל"ח : טעות לעולם חוזר.זאת אומרת שהעולם הוא עגול וחוזר על עצמו. אבל נפוצה היום הדעה שראשי תיבות של טל"ח הן דווקא: טעות לעולם חוזרת, זאת אומרת הטעות יכולה לקרות לכל אחד. אבל זו הנחה שגויה. ברוכה הבאה

הסבר מעניין

אך למיטב ידיעתי, החוזר הוא הטועה, ולא העולם, כלומר: הטועה רשאי לחזור בו מן הטעות.

הטעות הנפוצה היא: "לעולם חוזרת"

ונכון שהמימרה היא: "טעות - לעולם חוזר", אולם הפירוש הידוע לי (והמופיע במילון אבן-שושן) הוא, שהטועה חוזר בו. על הפירוש שהצעת בדבר העולם החוזר (העגול) לא שמעתי מעולם, ואודה לך אם תפני אותי למקור.

mirit222

New member
שאלה..

שלום לכולם
ומזל טוב על הפורום !! איך אומרים: השתיקה היא אומנות שיחה נשגבת או נשגבה ??? (החתימה שלי) המילה נשגבת זה זכר או נקבה?

אז\ ככה

אומרים נשגב או נשגבת אבל אין צורת נשגבה. מכאן נובע הדבר שהמילה היא גם זכר וגם נקבה תלוי בהקשר המשפט. (לפי חוק התאם הדקדוקי בעברית שגוררת פועל ושם עצם תואם במין ובמספר) לפח החתימה שלך המילה אמורה להיות נשגבת.

../images/Emo4.gif

אולי אני טועה במה שאמרתי אבל אנסה לברר את זה עם עוד כמה מקורות. ואם אגלה שטעיתי, אבקש את סליחתך.

shlomitss

New member
אין צורך לברר כאשר מדובר בלשון

המקרא. ההפניות למקרא שניתנו לעיל הן הבירור והתשובה גם יחד.

b56

New member
תודה רבה קודם כל../images/Emo13.gif וברוכים הבאים

וכמו שאני גיליתי...הנמצאים
. השאלה שלך אמנם קשורה יותר ללשון אך אני אענה עליה כי כמובן שקיים קשר..השתיקה היא בהחלט אומנות (אגב מי יודע מה ההבדל בין אמן לאומן?) שיחה נשגבת ולא מכיוון שמילה עצמה היא זכר או נקבה. נגב זהו שם תואר כמו ושם תואר מוטה בהתאם לגוף- אם הוא זכר או נקבה. אומנות היא כבר שם עצם ולדעתי היא נחשבת כנקבה לכן, נאמר אמנות נשגבת, אומנות פוסטמודרניסטית...
או כל מה שאני יכולה לחשוב עליה.

למעלה