מזל טוב ושאלות

shaishai3

New member
מזל טוב ושאלות

שלום דן, מזל טוב לפתיחת הפורום החדש בניהולך. מניסיון אני יודע שלהמון אנשים יש הרבה שאלות בנושא. דרך צלחה. עכשיו לבעייתי. בצעירותי בוטחתי על ידי מעבידי בחברת ה**ל (פוליסה אישית). התקבלתי ללא החרגות לביטוח. במשך השנים צברתי פה ושם בעיות קטנות (כולסטרול שמטופל ותחת שליטה וכמו כל אדם בעיה פה ושם אך שום דבר רציני או כרוני) עם הזמן לא רק אני הזדקנתי גם הפוליסה התיישנה - בעיקר נספח התרופות. בבואי לנסות להוציא פוליסה חדשה ( מחברת *לל) מהסוג שעומד בתקנות החדשות של המפקח על הביטוח הוחרגתי בצורה קשה מאוד ( עם ביטויים כגון כל הקשור, הנובע או המשתמע מכך) טענותי לסוכן לא עזרו. החלטתי לבטל את הפוליסה (מבוטח ראשי) ולהשאיר את הביטוח עבור בני התינוק (מבוטח משני). הסוכן טוען שזה לא אפשרי וכעט אני נאלץ לקנות ביטוח מיוחד לילדים בעלות כפולה. ולשאלותיי: 0.מדוע חברת הביטוח לא מאפשרת למבוטח הראשי להיות ילד? 1. האם יש חברות שמוכנות לבטח אנשים שכמוני ללא החרגות - אני מוכן לשלם פרמיה גבוהה יותר או להמתין תקופת אכשרה ארוכה יותר. 2. איך בדיוק עובדים הביטוחם הקולקטיביים? האם בחברות הגדולות ( אינטל רפאל מארוול) נעשה חיתום רפואי לכל העובדים? 3. אני רואה שלא כל חברות הביטוח עידכנו את ביטוחי הבריאות שלהם לפי תקנות המפקח. האם צפויים שינויים בזמן הקרוב? האם יש סיכוי שפוליסה ישנה תעודכן אוטמטית? שווה לחכות? תודה מראש על התשובות שוב בהצלחה

דן סלס

New member
תשובות

חברות הביטוח הן עסק מסחרי, אם יש מישהו שהן לא רוצות לבטח - הן אינן חייבות, אני במקומך הייתי שוקל להשאיר את הכיוסי הישן שלי אף אם הוא פחות טוב, לפחות הוא יכסה אותך. יש חברות המאפשרות רכישת פוליסה לילד ללא מבוגר בעלות סבירה. יש גם חברות המוכנות לבטח חולים - לדוגמא כלל בריאות מבטחת היום חולי לב בפרמיה גבוהה יותר. בקולקטיבים מאוד גדולים כאשר כל העובדים מצטרפים אין חיתום, כמו כן קולקטיבים אלו לוקחים יועץ המשפר להם את תנאי הפוליסה. מדיניות החברות שונה בכל הקשור לשדרוג, עד יוני כל החברות חייבות לשדרג את נספח התרופות שלהן, חלקן יתנו למבוטחים קיימים התנאים החדשים וחלקן לא. שינויים בפוליסות בריאות יש כל הזמן, חלקם חיצוניים בשל תקנות וחלקן כי חברות הוסיפו כיסויים נוספים לדוגמא יש חברה שנותנת היום כיסוי לטיפולים ניסיוניים, יש חברה הנותנת כיסוי לטכנולוגיות חדשות ועוד.

למעלה