מחלת הנשיקה או בעיה אחרת?

son of a gun

New member
מחלת הנשיקה או בעיה אחרת?

שלום ד"ר. לפני שלושה חודשים התחלתי להרגיש לא טוב. קשיי נשימה, כאבים בקיבה, רעידות בגוף, כאבים בשרירים, כאבי ראש חזקים, בלוטת לימפה מוגדלת ליד האוזן וצמאון בלתי מוסבר. לאחר כחודש אובחנתי כחולה במחלת הנשיקה. בדיקות דם: ebv - g :219 ebv - m:negative. לפני חודש הסמפטומים נחלשו, הרגשתי רק עייפות וכאבי ראש, אך לפני שבוע הם חזרו בגדול: בלוטת לימפה ממש גדולה (וחדשה) בצוואר, נפיחות בבטן העליונה מצד שמאל, קשיי נשימה שגורמים ללחץ חזק בראש עד כדי חושך בעיניים (כמעט עלפון), רעידות בכל הגוף. במיון מצאו אנזים לבלב ואנזים שריר במצב לא הכי תקין ( ערכים קצת גבוהים). יש לי גם לחץ חזק בקיבה. כמו כן הכל התחיל כשגילו לי קנדידה בנרתיק ( היה לי גירוי מאוד חזק למטה). האם אתה מכיר את התופעות הללו? האם ניתן ליחס אותם למחלת הנשיקה(למיטב הבנתי, הערכים מצביעים על מחלה בעבר הרחוק), או להמצאות זיהום קנדינלי בגוף? זהו ממש מצב חירום, כי במיון כל עוד אתה לא במצוקה נשימתית או בבעיה חריפה אחרת שרואים אותה בבדיקות, לא עושים כלום. כמו כן התופעות החלו לאחר שחזרתי מתאילנד לפני כשלושה חודשים. האם יש חיידק תאילנדי שעלול לגרום לבעיות כאלו ( לא מצאו דבר חריג בספירת דם, ואין לי חום). תודה רבה!

מחלת הנשיקה

כמו שציינת בדיקת המעבדה מראה על מחלת הנשיקה בעבר הרחוק. במקרים רבים התסמינים המתוארים יכולים להיות קשורים ללחץ נפשי. לא ניתן לי לת לך הערכה לכאן ולכאן ללא בדיקה רפואית מעמיקה. האם עשית בדיקה ל HIV? בכל מקרה אני ממליץ לך להבדק במרפאה של פנימית מייעצת של קופ"ח או של בית החולים שלנו.

למעלה