מחפשת חבר לעבודה

מחפשת חבר לעבודה

סם שלום, אני פונה אלייך בתקווה רבה, שתוכל לעוץ לי עיצה / כיוון מה עליי לעשות במקרה שלי. הנני מחפשת אדם, שעבד עימי בבנק-לאומי, בשנת 1982 / 1983. עבדנו יחד, זמן קצר ייחסית (כמה שבועות בלבד). לרוע-המזל, אינני זוכרת את שמו הפרטי, ואף, את שם-משפחתו. מה שמקשה שבעתיים לאתרו. כשעזבתי את הסניף, התנתקתי מהתקופה הזאת לחלוטין. כלל לא חשבתי, על מה שעברתי במשך תקופת עבודתי שם. כלל לא חשבתי, על העובדים שעבדתי עימם, וזה כולל, את הבחור שעליו אני מדברת. התקופה הזאת, התלבשה עליי, קצת לפניי פסח השנה. מחשבות אודות התקופה הזאת, במיוחד על הבחור אותו אני מנסה לאתרו, הלכו והתעמקו. בהתחלה, היה לי במודעות שם מסויים (שם פרטי בלבד), הסתבר, שלא היה עובד כזה תחת השם שחשבתי. נערכה בדיקה ברישומים, ב``לשכת כוח אדם`` של ``בנק-לאומי``. זאת אומרת, שיש להם רישומים של העובדים מהתקופה עליה אני מדברת. הם עצמם אמרו לי זאת. היתה נכונות לומר לי פרטים עליו, אבל בגלל שטעיתי בשם, הם לא טרחו לחפש שוב. פניתי ל``לשכת פניות הציבור``, באמצעות כתובת שמצאתי באינטרנט שבעצם, היא זו, שהיפנתה את פנייתי, ל``לשכת כוח-אדם`` של בנק לאומי``. כשפניתי אליה, מסרתי לה, את השם שחשבתי וזאת התשובה שקיבלתי. כשפניתי לעובדת מ``לשכת פניות הציבור``, מסרתי, שמות אחרים ככלי עזר נוסף לאתרו. מסרתי, אך ורק שמות פרטיים הלו, פנינו זה אל זה באמצעות שמות פרטיים ולא באמצעות שמות משפחה. העובדת מ``לשכת פניות הציבור`` שטיפלה בפנייתי, הצליחה לאתר את אחד העובדים שעבד עימנו אותו סניף, אותה מחלקה, אותה תקופה. ניסיתי לברר באמצעות העובדת מ``לשכת פניות הציבור``, איך היא הצליחה לאתר את העובד הזה למרות, שלא היה ביידי שם-משפחתו. לא קיבלתי תשובה. נסיתי לברר באמצעות עובדים שעבדו עימנו בסניף ועדיין עובדים שם. ניסיתי לברר באמצעות עובדים שעבדו עימנו בסניף ועובדים היום בסניפים אחרים, לרוע-המזל, אף אחד לא יודע למי אני מתכוונת. לא רציתי להרפות מהעניין, החלטתי, לפנות לדרג הגבוהה. למנכ``ל של ``לשכת כוח אדם`` של ``בנק-לאומי``. קיבלתי תשובה, שפנייתי מועברת ל``לשכת פניות הציבור``, המשמשת סמכות מרכזית לטיפול בפניות הציבור, מטעם המנכ``ל הראשי של הבנק, שתשיב לי ישירות בגמר הבדיקה. חתימה + העתק ל``לשכת פניות הציבור``. המכתב נכתב ב-24.05.2001, עד כה, לא קיבלתי תשובה. האם יש לי למה לצפות, אחריי התשובות השליליות, שהתרגלתי לקבל מאותם הגורמים שפניתי אליהם עד כה כולל ה``לשכה לפניות הציבור`` ? ? ? כמה זמן יכולה לקחת בדיקה כזאת ? ? ? למי עוד אני יכולה לפנות לבקשת עזרה באיתורו ? ? ? אני יודעת, שמשרדיי-חקירות מתמחים בדבר. כבר פנו אליי בעניין. לרוע-המזל, בגלל שאינני יודעת את שמו הפרטי / את שם משפחתו, ההוצאה ענקית. עם כל שאיפתי, תיקוותי למצוא אותו, אין לי את האפשרות להוצאה הגדולה. יש לי התכתבות עניפה בעניין. התכתבות הן בדואר, הן בפקס, הן באינטרנט מאותם גורמים שפניתי אליהם עד כה. אינני מתמצאת בחיפוש קרובים. זאת פעם ראשונה, שנפלתי לסיטואציה כזאת לכן אני פונה אליכם, בבקשה לייעץ לי / לתת לי כיוון לו אני זקוקה נ-ו-א-ש-ו-ת ! ! ! אין לי כל בעייה לפנות אף לרשת-ב` עם פנייתי אך, האם יש טעם לפנות אליהם כל עוד, אין לי את שמו הפרטי / את שם-משפחתו ? ? ? כשהוא עבד בסניף, הוא עזב קיבוץ, לטובת החיים בעיר. האם יש טעם לפנות לקיבוצים לשאול, אם יידוע להם עליו, לפי תיאורים שביידי ? ? ? אני יודעת, שהוא התגורר ברמת-אביב, קרוב לסניף. האם יש טעם לברר בלשכת-הפנים למרות שאין לי, את השם הפרטי, שם משפחה ? ? ? האם משרד חקירות זאת האופצייה היחידה שנותרה לי לאתרו ? ? ? אודה לכל עזרה ! ! ! כל עזרה תהיה לי לעזר רב ! ! !

יש סיכויי לקבל תשובה ?

אני מאוד מקווה, שאקבל תשובה, איזה שהוא ייעוץ / כיוון בפנייתי זו.

יש סיכוי !

אכן, בעיה סבוכה, הנתונים שבידך הופכים את הענייןלכמעט בלתי אפשרי, כומו שאני אוהב (סליחה ! ). חוקר פרטי במקרה זה היה פועל כמוך, האפשרות היחידה שלך הוא להשיג את רשימת העובדים שעבדו בסניף באותה תקופה. עם הרשימה הזאת, אפשר לעבוד. ראשית, מסננים את העובדים לפי חתף גיל ומין ומשם מאתרים פיזית כל עובד ועובד (כמה כבר ישארו ? בכל הסניף יש 15-20 עובדים). כל עובד שאותר, משוחחים איתו באופן גלוי ואין לי ספק שזה יניב תוצאות. זה מה שחוקר היה עושה... בנוסף, אין טעם לפנות למשרד הפנים או גוף ממשלתי אחר. ברור לך כי האבססיביות שלך בנושא מרתיעה אותם, גם את בנק לאומי. גם לפנות לקיבוצים זו תהיה מלאכה אין סופית ובאופן טבעי, כי אין בידייך פרטים, לא יתייחסו אליך ברצינות. כך, שעדיף להתמקד בבנק לאומי, כי רק משם תגיע הגאולה. עוד דבר, הסטריאוטיפ מוכיח את עצמו, בגלל שמדובר בסניף בצפון ת``א (איינשטיין, לא ?!) אף אחד לא זוכר את רעהו, כמו המתגוררים בשכונה. אם הסניף היה בשדרות, כבר מזמן הייתץ מחבקת את אותו בחור. לסיכום, במידה ואינך מקבלת תשובה או לחילפין קיבלת את רשימת העובדים לאותה תקופה, אנא פני שוב, ונכוון אותך מחדש. לפני זה אין מה לעשות, חוקרים הינם חוקרים, לא קוסמים.

למעלה