מחפשת מידע על גינה לגידולים אורגנים

מחפשת מידע על גינה לגידולים אורגנים

אני מעוניינת להכין גינה קטנה, לתבלינים וכו´. אני לא רוצה להשתמש בחומרים כימייים וכדומה. אשמח לקבל קישורים או עיצות בעיניין. למשל לסילוק עשבים שוטים- (צומחים בחצר המון עשבים) לעקור אותם לא עוזר הרבה בינתיים, וכן לטיפול בצמחים והגנה עליהם כו´. עיצות, טיפים, הפניות למקורות אינפורמציה ברשת ומחוץ לרשת, יתקבלו בברכה. תודה רק אוסיף גם - שכמעט ואין לי ניסיון בעיניין בכלל.

vegan

New member
ספרים מומלצים וקצת עצות

הגן הפורה - גישה אקולוגית לגן ולנוף. הבעייה שכנראה קשה להשיג את הספר. אולי אפשר למצוא באיזו ספריה. ספרים על תבלינים וגידולם (לאו דווקא אורגני, אבל שימושי): ניסים קריספיל - טעם החיים (ספריית מעריב) אלי פוטיבסקי ואמוץ דפני - תבלינים דרורה חבקין - על תבלינים וצמחי מרפא ככלל, תבלינים רבים צומחים בטבע ללא דישון והדברה ואין סיבה שלא יגדלו בגינתך ללא טיפול מיוחד. אני שמתי בגינה, לפני מספר שנים (בירושלים) - מרווה, זעתר, שיבא, מליסה, נענע, פטרוזיליה - והם גדלו ללא כל טיפול, עד שהשכנים החליטו כנראה שאלה עשבים רעים וריססו את כל השטח בקוטל עשבים (ועכשיו השטח שהיה תמיד ירוק, שומם כבר כמה שנים). רוב התבלינים דוחים חרקים וזו לא בעייה רצינית. אני שתלתי את העשבים באיזור שהיה מלא ביבלית - פשוט עבדתי על האיזור הרבה מאד - הפכתי את האדמה ועקרתי את היבלית מהשורשים. אחרי זה שתלתי וכמעט לא עישבתי, אבל הם הסתדרו. לגבי מרווה - גם בגינה וגם בעציצים היא סבלה מקימחון, מין פטריה לבנה. לפי הספרות זה נובע מעודף השקייה. צריך להזהר לא להשקות את העלים - ובכלל בטבע היא מסתדרת עם מי הגשמים, אז אין סיבה להוסיף עליהם בגינה. לואיזה - גידלתי כמה פעמים בעציץ והיא גדלה לעץ של כמטר וחצי בלי טיפול כמעט. כשהעברתי מהעציץ הקטן לעציץ גדול, היא מתה. מהתייעצות עם קרוב מומחה, הוא אמר שזה כנראה בגלל שערבבתי את האדמה עם חול והיא סובלת מהמליחות בחול. אם את גרה באיזור החוף, אולי זו בעיה.

תודה

המון תודה על התשובה המפורטת. נראה שאוכל מאוד להיעזר בה

למעלה