מחפשת מסלולים לא מוכרים בצפון הארץ

נעמה#

New member
מחפשת מסלולים לא מוכרים בצפון הארץ ../images/Emo6.gif

אהלן, מה נשמע? אני רוצה לצאת לטיול בצפון, ונמאס לי לעשות כל פעם את אותם המסלולים, שהם יפים מאוד, אבל גם מאוד חרושים( ג´ילבון, יהודיה, מג´ראסה ועוד). אז מי שמכיר מסלול לא רגיל( אבל גם לא מקום שמסובך להגיע לשם...), אני אשמח מאוד לשמוע עליהם תודה ורק טוב!

לנעמה ולכולם מסלול חביב

פונים ימינה מהכביש שמוביל מנהריה למעלות לכיוון קיבוץ געתון.כמאה מ´ אחרי הפניה יש פניה לשביל לדרך עפר. זהו שביל מסומן במפת שבילים. מסלול לא קשה וחביב. בדרך יש מערת נטיפים ורצוי להצטייד בפנסים. בהמשך יש מגדל תצפית של קק"ל. שם יושב שומר דרוזי חביב שכשנחה עליו המוזה הוא נותן לעלות ולהשקיף על הסביבה. קצת מערבה ממגדל התצפית יש משהו יחודי בארץ. זה נקרא : הר אגר. הר שבזמן המנדאט בנו על כיפתו משטחי ביטון בצורת איצטדיון כשהמטרה היא לאגור את מי הגשמים. ואכן בתחתית הבטונדה יש מאגר מים שהאמיצים שבניכם יכולים לטבול בו. ביייייייייייי. עד המסלול הבא

העצלנית

New member
נשמע טוב. משהו לכולם.......

ואב הברה חשובה מאוד בכל מקרה ולכולם שהרבה יודעים אבל לא כולם. למערות נכנסים אך ורק עם פנסים ולא עם נרות בשום פנים ואופן, הם משחירים את קירות המערה. אז בבקשה. ואגב לא נראה לי אבל האם המאגר הזה הוא זה שנמצא ליד מושב מעונה?

עצלניתוש

אכן המאגר נמצא מעל מעונה . ובאמת שאין הרבה שיודעים על קיומו. שבוע הבא מסלול חדש. בייייייייייייי. אני מחר נוסע לחפש אתרים חדשים.

העצלנית

New member
היינו שם בטיול בית ספר

למען האמת אני לא זוכרת באיזה כיתה (ביסודי) כנראה ה. והוא באמת מרשים מומלץ לצעוק לתוך הבורות מים ששם הם מגניבים.

luka

New member
עוד משהו

יש את עין טינה, שזה מסלול ממש ממש טוב. זה מפל שיוצר נחל ושכעולים למעלה (מטפסים) יורדים על הגוף מים קרים. מומלץ מאוד בימים חמים. בסופו של דבר מגיעים לסוף המפל ואם עומדים מתחתיו מקבלים מסג´ כזה טוב. סיכום: ממש ממש מומלץ. הטיפוס לא כל כך קשה. בעצם הוא לא קשה בכלל הוא סביר. משך זמן המסלול: אין לי מושג. שעה וחצי שעתיים. בעיה: אין לי מושג איפה זה בדיוק. זה בצפון ליד ראש העין עם אני לא טועה. סביר להניח שאני כן טועה. יערה

JOE KALIBER

New member
מסלול מדהים

המסלול מתחיל מקיבוץ חניתה, אליו אפשר להגיע עם מונית שרות מנהריה לשלומי (תמורת תשלום נוסף) או לבדוק מתי יש אוטובוס, אפשר גם להגיע לשם בטראמפים מצומת חניתה. יוצאים מהשער המזרחי של חניתה וממשיכים עם השביל השחור לכיוון מזרח (חשוב לשים לב, כי הכיוון הלא נכון ייקח אותך לאיזור שהיום אסור לטייל בו)קל מאוד להסתדר עם השביל והוא מוריד אותך לנחל נמר לאחר הליכה קצרה של קילומטר וחצי, בירידה לנחל יש סיכוי לראות קצת פרות. אבל בנחל עצמו אם יתמזל מזלכם תוכלו לראות חיות מדהימות עוד יותר, באחת הפעמים שעשיתי את המסלול יצא לי לראות ארבע חזירי בר רצים מט ממולי לתוך ברכת בוץ קטנה (אגב הכלבה שלי הייתה איתי ואתם לא רוצים לדמיין כמה שהיא נכנסה לפאניקה). בנחל נמר ניתן למצוא מקום שקט ונחמד לעצור בו לארוחת בוקר או צהריים ולהכין תה, אפשר פשוט לשבת שם בזולה ולא לשים לב איך הזמן עובר. אם מגיעים בקבוצה ומביאים פנסים מומלץ להכנס למערת נמר, שהיא מערת נטיפים מדהימה ביופיה, צריך רק לפקוח עניים ובאמצע הדרך תראו בצד ימין שביל תלול ובקצהו מערה. ובסיום הסיור במערה חזרו למסלול השחור עד שתגיעו לכביש, כביש העלייה לאדמית, חצו את הכביש והמשיכו ללכת עליו עד שהוא יתחבר לשביל כחול, בשביל הכחול לכו דרומה עד שתגיעו לדרך שתיקח אתכם לאיילון, משם אין בעיה להגיע לאן שרוצים. מומלץ לצאת מוקדם כדי לא לטייל בחום

למעלה