מחפש אופציות לקניית מחשב נייד

guinness22

New member
מחפש אופציות לקניית מחשב נייד

היי לכולם:) אני מחפש בזמן האחרון מחירים ואופציות להחליף את הנייד הנוכחי שלי. המפרט לצורך השוואה: core2duo t7250, 2 GB DDR2, Geforce 8400gm, 120GB toshiba harddrive, בן שנתיים בערך. מחפש משהו שייתן ביצועים יותר רציניים (לא בהכרח בגרפיקה), 14.1 אינטש, עמיד לטלטלה (הרבה נסיעות, כולל לא מאד חלקות), קריטריון חובה - ללא מערכת הפעלה. אני לא מתכוון לשלם עבור משהו שאני לא משתמש בו. קריטי - קישוריות BT, WLAN G/N, לפחות 4 חיבורי USB, צורב DVD DUAL LAYER, חיבור ETHERNET אחד לפחות, ומודם חיוג מובנה (כן, כן, כזה שמחברים לטלפון)... חיבור SERIAL (RS232) - יתרון עצום. חיבור HDMI - בונוס חביב. לרוב המאמצים שלי נתקעו בעניין של מערכת ההפעלה (מצאתי LENOVO-ים עם מפרטים מתאימים), נראה כי היבואנים העגומים אצלנו עדיין חיים בסרט שכל העולם משתמש בחלונות... אולי מישהו מכיר משהו אחר? (אין חשיבות למותג כל עוד הוא בנוי היטב.) תודה.

kitt

New member
הבעיה היותר גדולה שלך תהיה למצוא מחשב עם

חיבור RS232 ומודם חיוג. אתה בטוח שמצאת לנובו עם שני אלה? דל וHP עד כמה שידוע לי כבר לא משווקות מחשבים עם מודם שלא לדבר על RS232 שלא ראיתי כבר כמה שנים על מחשב נייד...

guinness22

New member
בסדרות T ו-X של לנובו אפשר למצוא דגמים עם

RS232, ומודם חיוג קיים כמעט בכל LG או MSI (שזה אותו דבר). אולי גם ב-LATITUDE של דל, למרות שלא התעמקתי בהם. HP כבר לא משווקים מחשבים אלא צעצועי פלסטיק מיופיפים בהרכבה צ'כית (שאיכשהו מצליחה להיות יותר גרועה מההרכבה הסינית של MSI או GIGABYTE). ככלל, כל עוד קיימים מקצועות כמו טכנאי רשת, סיסאדמין או מהנדס רשתות, יהיו בייצור ניידים עם RS232 ומודם חיוג. צריך פשוט למצוא אותם, השאלה היא איפה.

kitt

New member
לטיטיוד של דל מגיעים בלי מודם. לגבי הX של

לנובו, נשמע לי מוזר כי גם בX הישנים לא היה RS232 על המחשב (אולי רק בתחנת העגינה).

kitt

New member
בתחנת עגינה לדעתי זה לא נחשב במחשב כי מעטים

קונים תחנת עגינה, וגם היא רוב הזמן לא עם המחשב (חוץ מאשר אצל איזה מנהל חכמולוג שהמלצתי לו פעם לא לקנות IBM X הוא התעקש, בסוף הוא טס לחו"ל עם המחשב, תחנת עגינה, DVD בתוכה... בקיצור עוד איזה 3 ק"ג ציוד רק כדי שהוא יוכל להגיד שיש לו מחשב של 1.5 ק"ג
)

guinness22

New member
השאלה לגבי תחנות עגינה, היא

האם זה משהו שניתן לנשיאה? כי דווקא בבית אין לי בכלל מה לעשות עם RS232 למשל:) ומודם חיוג אפשר להרכיב על ידי PC-CARD, אז אני מניח ש-PC-CARD זו דרישת סף...

פיל לבן

New member
לגבי RS232

שנים שכבר קיים ממיר USB ליציאה כזו, אני אישית משתמש כבר כמה שנים טובות במוצר הזה , הוא נמכר בארץ ויש עוד הרבה מסוגו של חברות אחרות חפש ב- ZAP

kitt

New member
תחנת עגינה ניתנת לנשיאה, אבל מאוד לא נוחה

לנשיאה. היום כבר אין PC CARD (מה שידוע כPCMCIA) אלא יש PC EXPRESS בשתי גירסאות 34 ו54, לא כל מחשב יש לו את ה54 שתואם ל34. ואם יש 34 הוא לא תואם לכרטיסי 54.

guinness22

New member
עוד שאלה:

היכן ניתן להזמין T400 (למשל) ללא מערכת הפעלה? (הנושא קריטי בעיניי, ללא תלות בהפרשי מחיר).

kitt

New member
עד כמה שאני יודע החברה היחידה בארץ שמשווקת

מחשבים ללא מערכת הפעלה היא דל.

kitt

New member
או קיי, אז אתה יודע את התשובה, אז מה אתה

בדיוק שואל?

guinness22

New member
לא תכננתי עדיין את התקציב, פשוט כי

אני לא יודע לאיזה טווח מחירים צריך לצפות ממפרט מפלצתי כזה. מכיוון שהתכנון הוא למשהו אמין, שיחיה את ה-3-4 שנים, ותכנון ההשקעה הוא לטווח ארוך אז אני לא אתפשר על מחיר. אפשר לומר שהגבול העליון הוא בסביבות ה-8K, כמובן בכמה תשלומים :)

ronengeles

New member
אם אין לך בעיה להזמין מחו"ל

אתה יכול להכנס לאתרים האמריקאים של דל ולנובו, ולהרכיב בעצמך מפרט ללטיטוד E6400 ול T400. ללטיטוד אתה יכול גם להוסיף תחנת עגינה במשקל 210 גרם שכוללת: ports: serial port, parallel port or PS/2 port את שני הדגמים הנ"ל אתה יכול לרכוש עם אחריות שתקפה בארץ, והמחיר, אחרי המשלוח והמע"מ לא אמור לעבור את ה 2000$ (תלוי כמה תשתגע כמובן....) אם אתה מעוניין לקנות את ה T400, אפשר להשיג אפילו קוד קופון שמוריד 10% מהמחיר של המחשב (המחשב נטו, לא כולל המחיר של של האחריות המורחבת ולפני TAX אמריקאי)

למעלה