מחשבה מדינית עזרה

מחשבה מדינית עזרה

האם למישהו כאן ישנם סיכומים ברורים כולל מושגים ושאלות לדגומא במחשבה פוליטית? או אפילו חלק מהדברים כי אם הוא הולך להציל סטודנטית מנכשל ביום ראשון הקרוב:) תודה מראש

lironk25

New member
בבקשה,הייתי אומרת לך להנות-אבל זה משעממם!

בהצלחה :)

lironk25

New member
לצערי הקורס בפתוחה הוא לרוב השוואות

בין הוגים.חבל כי אפשר לעשות את הקורס הזה הרבה יותר מעניין.

בין אלו הוגים נותנים להשוות?

המבחן שלי לצערי מחר רוצה להיות מוכנה האם משווים סתם בין הוגים או נניח הובס ומקיאבלי? אריסטו ואפלטון? כאלה שיש בינהם קשר

אם את שואלת

כנראה שלא הבנת על מה החומר. ראשית יש לך את ההוגים שדיברו על המצב הטבעי. סביר להניח שיכולים לתת לך להשוות בין רוסו, לוק והובס. אין לכם מבחנים לדוג' שתוכלי לראות? מה עם לשאול מתרגל? אגב, איך לכל הרוחות בקורס אחד מלמדים אתכם גם את הפילוסופים המוקדמים וגם את המאוחרים???

סיימתי את המבחן! הנה השאלות והתשובות שלי

שאלת מסה: במאה ה21 רוב המדינות הן דמקורטיות תן 2-3 הוגים והסבר איך היו מתייחסים לזה רק עכשיו מבינה שטעיתי פה באיך הסתכלתי על השאלה כתבתי על אריסטו שאצלו לא כולם שויים ובדמקורטיה כן יש שיוון הזדמנויות לכולם(בהרחבה כמובן) על אפלטון ומדינת השומרים שלו ושהמנהיגים הם השומרים ולא כך בדמקורטיה ועל מרקס וביטול המעמדות ושעדיין יש מעמדות אך הומצאו חוקי עבודה וכולי בקיצור לא ממש התייחסתי למושג דמקורטיה כפי שנראה לי התכוונו נראה לי שהלכה השאלה הגדולה ששוה 50 נקודות שאלה קטנה ששוה 40 נקודות מוסטקנייה ועקרון החירות פה כתבתי טווב ועוד כמה מושגים קטנים כמו תועלתנות, בנין על וכולי שכתבתי טוב

אצל אפלטון

"המנהיג" הוא המלך הפילוסוף

גם את זה רשמתי הרי כולם יחתנכו והחכמים ביותר

ילמדו פילוספיה, יגורו רחוק, לא יהיה אפליות והכל יהיה אובקטיבי כאשר היום ברור שיש אפליות והמנהיגים כן מכירים את הילדים שלהם שאפלטון חושב שעל המנהיגים ללמוד פילוספיה ובלה בלה האם לדעתכם זו התשובה אליה התכוונו או ממש היחס של ההוגים למושג דמקרוטיה?

למעלה