מחשבה שעולה לי בראש

מחשבה שעולה לי בראש

קודם כל אציג את עצמי, אני תלמיד בכיתה י"א שניגש מחר לבגרות בתנ"ך..אני די מסורתי. התרי"ג מצוות? אלו מצוות שחכמינו המציאו
, רוב המצוות בעצם לא כתובות בתורה. אז למה לבצע מצוות שלא כתובות בתורה? אלא רק בגלל שכמה רבנים מהמאה הזאת או מלפני 2000 שנה קבעו. למה לא לחזור פשוט לתנ"ך? ולהתנהג לפי המצוות שהיו אז...ולהתאימם לתקופה שלנו. ולמה אני מתכוון: "אל תאכל חלב עם בשר אימו" (לא ציטוט מדוייק) מכאן בא האיסור של חלב ובשר.... אם אני שותה חלב פרה ובשר עוף? אין קשר בין הדברים והתורה לא אוסרת זאת. התורה כן אוסרת לשתות חלב ולאכול את הבשר של אותו מין. "אל תעשה מלאכה ביום שבת, יום השבת מנוחה" אין זה אומר לא לבלות? הכוונה לדעתי לא לעבוד, לא להתאמץ, לא ללמוד ביום שבת. הכוונה לעשות את יום שבת יום מנוחה...ומי קבע שלנסוע עם המשפחה לטיול זה לא מנוחה? איפשהו בירמיה או ישעיה אם אני לא טועה הוא רוצה שהתורה תהייה בראשנו ואין טעם עוד ספר תורה..משהו כזה. אז למה צריך ללמוד תורה כל היום, וללמוד פרשנויות של אנשים אח"כ. (אני מדבר על החרדים שלומדים כל היום). התורה צריכה להיות בראש, האמונה צריכה להיות בראש. לא רשום בתורה באף מקום לא לעבוד וללמוד תורה כל היום. כמובן שאת הצומות למיניהם צריך לקיים. או כמו באיוב: הוא היה צדיק, אבל הבנים שלו והבנות כל יום השתכרו, ובילו...אבל פעם בשבוע כשהם היו שפויים הם דאגו לזבוח לה´, ולא שכחו אותו. אז מי אמר שאלוהים אסר עלינו לבלות? או אפילו עם נשים? החרדים כל כך אוסרים זנות...כמה זונות הופיעו בתנ"ך? יותר מידי! (נו טוב, תופעת הזנות מורידה את הכבוד והורסת את המדינה). אז מה אתם חושבים?

עוד דוגמא שעולה לי בראש

כל עניין הבית כנסת? אנשי הדת לאחר חורבן הבית, החליטו על רעיון הבית כנסת. לא רשום בתנ"ך במצבים שאין בית מקדש שצריך בית כנסת? כמובן שבימינו לעשות קורבן לא מציאותי....אבל בתנ"ך רשום שה´ רוצה שנקיים את המצוות, נדע אותם בלב, ולא נחטא ונלך אחר אלוהים אחרים! לא רשום כלום כל חובת התפילה כל יום. רשום על חובת תפילה/עלייה לרגל רק במועדים!

למעלה