מחשבות על העבר

ninet5

New member
מחשבות על העבר

שלום לכולם, אני לא יודעת אם הגעתי למקום הנכון עם השאלה הזו אבל ניראה לי שבאמצעות גישה נכונה אני אוכל לשנות את המחשבה הזו לפני שנתיים יצאתי עם מישו במשך 3 שנים והיו לי רגשות חזקים כלפיו והוא ניפרד ממני בצורה שאי אפשר לקרוא לה יפה ... עד היום אני חושבת עליו במחשבות שלי, אבל אני לא אוהבת אותו ולא נמשכת אליו כבר.אבל עדיין הוא פשוט בראש שלי כל פעם אני מדמיינת מה אני אעשה כשאני אראה אותו ...כאילו יש לי רצון "להתנקם בו" ולהראות לו שאני מוצלחת ..(דבילי אבל זו האמת) אני כבר עייפה מלחשוב עליו ולנהל את התסריטים האלה בראש אבל אני לא מצליחה .. כבר יש לי בן זוג חדש בחיי .והמחשבות לא עוזבות אותי ... מה עושים ??? אודה מאוד על תגובות שלכם ....

קלאסי בשביל "העבודה" של ביירון קייטי

אני חושבת שיש לזה פורום משלו, אבל בכל אופן: www.thework.co.il אתר בעברית שלא עובד כרגע משום מה. http://www.thework.com/index.asp אתר באנגלית, אם האנגלית שלך טובה, למרות שאפשר לענות בעברית גם אם קוראים את השאלות באנגלית....

ninet5

New member
אני מכירה

את העבודה של ביירון קטי יש לי את הספר "לאהוב את מה שיש" ..אם נגיע לשאלה מה אני אהיה בלי המחשבה הזו . יהיה לי יותר קל ואני אהיה יותר משוחררת לא לחשוב עליו כל הזמן ולהוכיח שאני מסתדרת מצוין בלעדיו ...אבל איך זה מתהפך ? אני גם יודעת שזה לא עושה לי טוב אבל עדין הוא פשוט שם בלי שאני ארצה בכך ...

scorpio86

New member
איזו מחשבה חקרת?

ואני מניח שזה לא מחשבה אחת, אלא כמה מחשבות. יש "דף שיפוט" שאותו חיברה קייטי וצריך למלא אותו. הוא שם כי את עדיין מרגישה קשורה אליו. אם אני היום אתקשר אלייך ויודע לך שיותר אני לא אדבר איתך, סביר להניח שלא תרגישי כלום, ותמשיכי בשגרה. את לא תנסי "להיפטר" ממני. ולמה? כי אליי את לא מרגישה קשורה. "העבודה" של ביירון קייטי מאפשרת לך לצפות בהיקשרות הזאת- במחשבות שלך, ברגשות שלך, וברגשות שיהיו לך בלי המחשבה ברגע שצופים במשהו, בלי לשפוט, בלי להתנגד, אז הוא נעלם

scorpio86

New member
גם שיטת "המסע" מאוד מומלצת

אני יכול להזדהות איתך בקשר למישהי שהייתי איתה בעבר, גם לי היו הרבה מחשבות עליה, על איך שאני מראה לה שהתקדמתי, והשתנתי, ושאני לא צריך אותה יותר לדעתי, את מחזיקה את המחשבות האלה בראש כי עדיין לא מיצית את הרגשות שלך כלפיו. בד"כ שמישהו דוחה אותנו, אנחנו נוטים להראות את עצמנו כ"גיבורים" ולהדחיק את הרגשות האלה של כעס ואכזבה ודחייה. אני לא פסיכולוג, ובטח יש הרבה אנשים אחרים שמבינים יותר ממני, אבל לדעתי להודות ברגשות שלך, לבטא אותם (לא חייב כלפיו, אפשר עם מישהו אחר), להכיר בהם ולכבד אותם, יכול להיו צעד ראשון בדרך לריפוי שיטת "המסע" בדיוק עוסקת בכך, אני ממליץ עליה בחום

ninet5

New member
מה זה ה"מסע" פעם ראשונה אני שומעת איפה אפשר

לקרוא על השיטה הזו?

scorpio86

New member
זה מבוסס על ספר "המסע" של ברנדון בייס

לפני כמה שנים הייתי מטופל אצל מטפלת אלטרנטיבית. יש לה הרבה נסיון וידע. לפני שנה בערך היא גילתה את השיטה של המסע, ומאז היא מטפלת רק בשיטה הזאת. אם תרצי את הפרטים שלה, שלחי לי הודעה. אני מכיר עוד מטפלת כזאת, אבל לא הייתי אצלה מעולם בטיפול אז אני לא יודע איך היא את יכולה גם לתרגל את זה לבד, בספר יש הנחיות מדויקות

למעלה