מחשבות על שם הפורום

saribon

New member
מחשבות על שם הפורום

המחשבה הזו מסתובבת במוחי זמן מה והשבוע פנתה אלי kmiki עם אותו רעיון -ואחרי שקיבלתי את אישור הנהלת הפורומים אני פונה אליכם/ן..

layladylay הגתה והקימה את הפורום הזה מתוך הצורך שנוצר אצלה וייעדה אותו לילדים להורים חולי סרטן ואכן רוב הכותבים כאן הם אנשים שהסרטן נגע בהוריהם והם מתמודדים כעת עם המחלה או התמודדו איתה בעבר. הבעיה היא שהשם המאוד יחודי של הפורום והנישה המסוימת שלו מושכת לכאן (לדעתי) מספר יחסית קטן של קוראים ובעיקר כותבים. ראינו בשבועות האחרונים שישנם אנשים ה"חוששים" לכתוב כאן משום שהסרטן השפיע על חייהם לאו דווקא דרך ההורים אלא דרך חברים/קרובי משפחה אחרים. אני חושבת שפעמים רבות החוויות הן דומות והתחושות של אנשים שיקיריהם חולים בסרטן לא בהכרח שונות מאלו של ילדים שהוריהם חולים בסרטן. נכון -המשמעות של מחלת הורה היא עמוקה וגורלית - אבל בתחושה שלי הפורום שלנו יכול לצאת נשכר אם נרחיב מעט את ההגדרה שלו וכל אחד יוכל להתחבר אליו מהמקום שלו.
לכן - אני מציעה לשנות את שם הפורום ולהפוך אותו לפורום המויעד לאנשים שיקיריהם חולים בסרטן . אשמח אם נוכל לעשות קצת סיעור מוחות לגבי שם מדויק והולם את הרעיון וכמובן לשמוע את כל הדעות בנושא -הן בעד והן נגד-אם יש.

שיהיה לכולם שבוע טוב
שרי

לדעתי

זה רעיון מצוין, להרחיב את 'המשפחה' הזו, והשם הוא סימלי, אך יכול להיות בעל משמעות עבור אנשים שונים.
אני אוהבת את הניסוח שלך:
פורום לאנשים שיקיריהם חולים בסרטן

kmiki

New member
דעתי כבר די ברורה :)

אני מרגישה שעל מנת להרחיב את מעגך התמיכה, כדאי להפוך את הפורום ל"פורום תמיכה למלווי חולי סרטן", או משהו בסגנון.

saribon

New member
אין לי אינטרנט

מקווה שהיום יהיה..אגיב מאוחר יותר.

saribon

New member
ולסיכום

אין התנגדויות וכול מי שהביע דעה הוא בעד.. ולכן נחשוב על שם מתאים ונעשה השבוע את השינוי.
אני מציעה "פורום לאנשים שיקיריהם מתמודדים עם מחלת הסרטן"

healerit

New member
רצוי למצוא שם שיעלה בקלות בחיפושים

בגוגל.

נניח שלא הייתי יודעת על הפורום הזה והייתי מחפשת פורום תמיכה.
הייתי מקישה בגוגל: פורום סרטן או פורום תמיכה סרטן
מה את היית מקישה? איך הגעת לפורום הזה בפעם הראשונה?

אני אוהבת את השם של הפורום "סרטן לא לבד". הוא קצר, קליט ועולה מהר בחיפושים.
השם שאת מציעה הוא ארוך מדי לטעמי.

הצעות שלי:
[פורום] חוג הסרטן
[פורום] משפחות הסרטן
[פורום] תמיכה במשפחות חולי סרטן
[פורום] סרטן במשפחה

תודה ושבוע טוב

saribon

New member
מסכימה שהשם ארוך

מצד שני אנירוצה לפתוח את המעגל - לא רק בני משפחה אלא גם חברים. מנסיון אישי אני יודעת עד כמה משמעותי יכולה להיות מחלה של חבר ועד כמה זה אף קרוב יותר לעתים מבני משפחה. מה שהייתי רוצה זה למצוא שם שיכיל בתוכו את המעגל הרחב יותר.
סרטן לא לבד יפנה יותר לחולי הסרטן עצמם.
מה עם "תמיכה למלווי חולי סרטן"?
אני דווקא לא חוששת משם קצת ארוך כי אני חושבת שמי שיחפש פורום כזה פשוט יקיש תמיכה וסרטן בגוגל..
מה דעתכם?

healerit

New member
מלווי סרטן הוא שם שמצמצם את הקבוצה

משום ש"מלווה" הוא אותו אדם (בד"כ בן משפחה מסויים) שמלווה את החולה לטיפולים ובסידורים הבירוקרטיים.
באגודה למלחמה בסרטן, למשל, יש קבוצת תמיכה למלווים.

"חוג הסרטן" הוא שם כללי שמכיל משפחה וחברים. נראה לי שזה יכול להתאים...
חוג המשפחה, חוג החברים.

מה את אומרת?

saribon

New member
אכן מלווה מצמצם

את חוג הסרטן אני לא אוהבת. יש לו קונוטציה של משהו אחר.
אני שוב אומרת שאני לא חוששת משם מעט ארוך משום שמה שחשוב הוא שהוא יעלה בחיפושים בגוגל.. ומספיק שיכיל את מליים תמיכה וסרטן כדי שזה יקרה.
מצד שני חשוב לי שיובן משם הפורום שמדובר פה על תמיכה לאנשים המתמודדים עם מחלות של קרובים ואהובים - שיהיה ברור שלא מדובר רק על בני משפחה, שיהיה ברור שזה פורום תמיכה לא עבור החולים אלא עבור מי שסביבם וכו..

למעלה