מחשב נייד

Gabi89

New member
מחשב נייד

אני מתחיל ללמוד הנדסת חשמל+פיזיקה בטכניון בשנה הקרובה ומתכוון לקנות מחשב נייד בקרוב. אני מתכנן להשתמש במחשב להכנת שיעורי בית בפרט וללימודים בכלל,לראות סרטים/סדרות ולגלוש באינטרנט. איזה סדר גודל של מחשב אתם חושבים שאני צריך? כמה זיכרון RAM? כמה ג'יגה הרץ מעבד? איזה כרטיס מסך? האם יש תוכנות מסויימות שמשתמשים בהם במסגרת התואר שצריכות מערכת חזקה כדי לפעול?

אהממ...

במהלך הלימודים תהנה מאד אם יהיה לך Matlab על המחשב, אולי Visual C++, ואופיס. מטלב אמנם יכולה באופן כללי להיות כבדה מאד, אלא שהבעיות שתתקל בהן בלימודים ותפתור במטלב הן בעיות צעצוע, שלא יעמיסו את המחשב אלא אם כן תעשה שטויות. לכן, באדיבות מיקרוסופט, התכנות שהכי יעמיסו לך את המחשב הן מערכת ההפעלה עצמה ואופיס. אם אתה יכול להשיג מחשב עם XP, לך על זה, כי דרישות החמרה של XP הרבה יותר קלות מאלו של ויסטה, ותוכל להסתפק במחשב עממי. אם אתה קונה מחשב עם ויסטה, נראה לי שההרצות שלך במטלב יהיו זניחות בד"כ בהשואה למשאבים שויסטה, אופיס וגם אקרובט-רידר יקחו לך. השורה התחתונה - כל מחשב שצליח להריץ את מערכת ההפעלה שמותקנת עליו יהיה לך טוב.

get low

New member
זה דווקא לא תמיד נכון

יצא לי כבר לעשות עבודות ב-MATLAB שהעמיסו לי מאוד על המחשב.. מצד שני, יש לי ThinkPad T41 בן יותר משנתיים
אבל בשורה התחתונה, נכון, כל מחשב "נורמלי" יספיק.

למעלה