מיומנויות חברתיות - מה עושים בכדי ללמד ילד...

מצב
הנושא נעול.

ביתי בת 9 לומדת בכיתת מחוננים, מאוד קשה לה בתחום החברתי (הקושי היה גם בכיתה רגילה) היא מאוד רוצה חברים אך נראה לי שהיא לא יודעת ליצור קשר...גם שילדים פונים אליה היא "מאבדת את הלשון" ולא עונה ... מה עושים ? לאן פונים?

אבחון ויעוץ פסיכולוגי

ביתי בת 9 לומדת בכיתת מחוננים, מאוד קשה לה בתחום החברתי (הקושי היה גם בכיתה רגילה) היא מאוד רוצה חברים אך נראה לי שהיא לא יודעת ליצור קשר...גם שילדים פונים אליה היא "מאבדת את הלשון" ולא עונה ... מה עושים ? לאן פונים?
אבחון ויעוץ פסיכולוגי
אם היא ממש לא מצליחה ליצור קשר, למרות שרוצה, למרות שפונים אליה, זה מצריך עזרה מקצועית.

היינו באיבחון... הילדה בטיפול בפסיכודרמה ...

אבחון ויעוץ פסיכולוגי
אם היא ממש לא מצליחה ליצור קשר, למרות שרוצה, למרות שפונים אליה, זה מצריך עזרה מקצועית.
אבל נראה לי שהטיפול הוא "על יבש" ולא במציאות עצמה (הטיפול הוא פרטני) השאלה האם אתם מכירים חוגים מומלצים למיומנויות חברתיות או דרך שאני אוכל לעזור לה ...

shani74

New member
הדרך לעזור לה, לדעתי

אבל נראה לי שהטיפול הוא "על יבש" ולא במציאות עצמה (הטיפול הוא פרטני) השאלה האם אתם מכירים חוגים מומלצים למיומנויות חברתיות או דרך שאני אוכל לעזור לה ...
הדרך לעזור לה, לדעתי
היא לחשוף אותה כמה שיותר לסיטואציות חברתיות - לשלוח אותה לחוגים שמעניינים אותה, לקחת אותה לארועים חברתיים וטיולים של המשפחה, להזמין חברים ואת הילדים שלהם, וכו'. סביר שלאט לאט (כלומר במשך השנים) היא תצבור בטחון ותרגיש יותר בנוח. את צודקת בכך שטיפול פרטני הוא בעייתי כשמדובר בתחום הזה - מה שהכי חשוב הוא לא להגיע למצב של הימנעות מסיטואציות חברתיות. גם דברים כמו מסיבות יום הולדת (שלה) שאת מארגנת בבית, או יוזמות שלך (בהסכמתה) לגבי טיולים או יציאות משותפות עם בנות מהכיתה (ואולי גם עם המשפחות שלהן - אם תוכלי בעצמך ליצור קשר עם הורים אחרים, זה יהיה מצוין), יכולות אולי לעזור.

shani74

New member
עוד כמה הערות

הדרך לעזור לה, לדעתי
היא לחשוף אותה כמה שיותר לסיטואציות חברתיות - לשלוח אותה לחוגים שמעניינים אותה, לקחת אותה לארועים חברתיים וטיולים של המשפחה, להזמין חברים ואת הילדים שלהם, וכו'. סביר שלאט לאט (כלומר במשך השנים) היא תצבור בטחון ותרגיש יותר בנוח. את צודקת בכך שטיפול פרטני הוא בעייתי כשמדובר בתחום הזה - מה שהכי חשוב הוא לא להגיע למצב של הימנעות מסיטואציות חברתיות. גם דברים כמו מסיבות יום הולדת (שלה) שאת מארגנת בבית, או יוזמות שלך (בהסכמתה) לגבי טיולים או יציאות משותפות עם בנות מהכיתה (ואולי גם עם המשפחות שלהן - אם תוכלי בעצמך ליצור קשר עם הורים אחרים, זה יהיה מצוין), יכולות אולי לעזור.
עוד כמה הערות
1. למקרה שזה לא היה ברור - אני לא מתכוונת שתפציצי אותה פתאום בסיטואציות חברתיות, אלא שמדי פעם תעשי דברים מהסוג שציינתי, או דברים ברוח דומה. חשוב לא לעבור במהירות מ-0 ל-100 קמ"ש, אלא בהדרגה לחשוף אותה להתנסויות. המטרה העיקרית צריכה להיות שהיא תמצא ילדה או שתיים (או אולי ילד) שהיא תצליח להתחבר איתן וליצור קשר ארוך טווח. 2. מה שאת מתארת מאוד נפוץ בקרב ילדים מחוננים (בין אם הם בכיתת מחוננים ובין אם לא), אם כי יותר נפוץ בקרב הבנים. רבים מצליחים בסופו של דבר לעבור את השלב הזה ולהפוך להיות חברותיים יותר - כשלהערכתי הפער ניכר בין מי שהצליח ליצור קשר הדוק עם ילד או שניים בשנות בית הספר לבין מי שלא. הגיל של בתך הוא גיל מצוין להתחיל לעבוד על הנושא - גם כי היא צעירה, וגם כי בית הספר מספק לה מסגרת חברתית פר הגדרה (גם אם היא עוד לא מצליחה לנצל אותה במלואה). אז אל תקחי את זה קשה מדי - זה גם נפוץ, וגם אפשר לעבוד על זה. ואגב, אני לא יודעת איך זה היום, אבל בזמני הרבה מהילדים בכיתת המחוננים הלכו יחד לחוג סיור וזה מאוד קירב ביניהם - אז אם יש חוג כזה שהרבה ילדים מהכיתה הולכים אליו, היא יכולה לנסות גם להצטרף אליו - בסופו של דבר הכי סביר שהילד/ה שהיא תיצור איתם קשר יהיו מהכיתה שלה - אבל כדאי גם לשלוח אותה לחוג שלא כולל אף אחד מהכיתה, שיהווה דף חלק מהבחינה החברתית.

היא צריכה קוגניטיבי התנהגותי

היא צריכה קוגניטיבי התנהגותי

גרא.

New member
כלנית1,בגיל הזה,מאד מתאים טיפול באמנות.

כלנית1,בגיל הזה,מאד מתאים טיפול באמנות.
הסבר והפנייה מתאימה, במסר.

שירהכ

New member
אולי לבדוק קיום

אולי לבדוק קיום
של לקות למידה בתחום החברתי. האם קיימים קשיים נוספים למשל מוטוריים או באבחנת כיוונים?האם מבינה נכון סיטואציות חברתיות? אגב יש קבוצות ללימוד מיומנויות חברתיות. אולי תבררו בשירות הפסיכולוגי בעיריה אם הם יודעים איפה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה