מילגה

בטטהמן

New member
../images/Emo12.gif../images/Emo6.gif

מילגות? באת"א? על סכם? הרגת אותי... לאוניברסיטה שלנו אין אפילו מספיק כסף בשביל לתת טיפ למנקה.

sacrament

New member
בניגוד לזה שמעליי

ובהנחה שהבנתי אותך-בהחלט קיימות מלגות לסכמים מעולים. מדובר בדרך כלל במצטרפים לתוכנית החד תחומית או הרב-תחומית שבאוניברסיטה. בערך סכם של 750 ומעלה. כל הפרטים בידיעון.

yam 1

New member
רק לחדד את הדברים

בתוכנית הרב תחומית אין דרישה לסכם מסוים (אלא לראיונות ומבחנים שונים). עם זאת, לתוכנית החד תחומית ניתן להגיש מועמדות מסכם 740-750 ומעלה (משתנה משנה לשנה). בפועל, מתקבלים לתוכנית החד תחומית עשרת בעלי הסכם הגבוה ביותר מקרב כל חוגי האוניברסיטה. לשם הדגמה, התחלתי את לימודיי בשנת תשס"ו בתוכנית החד תחומית והסכם שלי הוא 785. משום שרף הקבלה כל כך מטורף, הפסיכומטרי שלך צריך להיות בסביבות ה-800 וממוצע הבגרויות בסביבות 115 על מנת שיהא לך סיכוי אמיתי. המון בהצלחה

yam 1

New member
הסכום - שכחתי לצרף... סולחים?

המלגה בתוכנית החד תחומית ובתוכנית הרב תחומית עומדת על שכר הלימוד שיהא לך במשך ארבע שנים (בכל שנה בתוכנית החד תחומית עלייך לעמוד בממוצע מסוים, אחרת תגורש בבושת פנים...). לצורך העניין, אתה יכול לעשות מספר תארים והתוכנית תכסה לך את שכר הלימוד. כל שיהא עלייך לשלם הוא את דמי האבטחה והרווחה בתחילת כל שנה (בסביבות 600 ש"ח לשנה). רק שים לב, שאם אתה מצטיין דקאן או מצטיין רקטור- לא תקבל גרוש מהמלגה שמגיעה לך ככזה- כיוון שהאוניברסיטה כבר ממנת אותך. בנוסף, מחולקות מלגות קיום למי שמצבו הכלכלי מקשה עליו להתרכז בלימודים.

Mr Heckles

New member
785? את בטוחה?

אני גם הייתי מועמד בשנת תשס"ו וממה שאני זוכר ציון ההתאמה המקסימלי (לשנת תשס"ו) היה 782 (בגרויות 120 ופסיכומטרי 800)...

yam 1

New member
אומנם הפסיכומטרי שלי הוא 800,

אבל ממוצע הבגרויות שלי גבוה מ-120.... אם הכנסתי כאן מישהו ללחץ, אני ממש מתנצלת. עם הרבה מזל (וחרשנות) הסכם שלי היה הגבוה באוניברסיטה, אבל גם אנשים עם פסיכומטרי 785 וממוצע בגרויות 115 יכולים להתקבל לתוכנית. אגב, מניסיון, הסכם לא כל כך אומר משהו ביחס להישגים העתידיים באוניברסיטה. הכרתי מישהו עם 800 בפסיכומטרי שלא שרד את השנה הראשונה ונשר מהאוניברסיטה משום שהיה לו קשה. מנגד, אני מכירה אנשים עם פסיכומטרי של 700 (ואפילו פחות) שהפכו למצטייני רקטור והתווספו לתוכנית בשנה השנייה. בכל מקרה, המון בהצלחה

mnv

New member
איך ממוצע הבגרויות שלך הוא מעל 120?

הוא אקסטרני עם כל מקצועות החובה מורחבים ובציון 100? חוץ מזה, מעבר לציון 116.18 הבגרויות לא משפיעות בכלל... 116.18 ו-800 מביא 783 130 (
) ו-800 מביא 783 130 ו-799 מביא 782

mnv

New member
נסיון...

לא שמתי אזרחות 5 יחידות כי זה נדיר ביותר לא שמתי הבעה עברית 4 יחידות כי זה נדיר ביותר אם זו תעודה אקסטרנית את מקבלת עוד שתי נקודות

למעלה