מילון האימהות השלם בפורום אימהות ובנות

מילון האימהות השלם בפורום אימהות ובנות

בוא להוסיף ערכים משלכן למילון האימהות. תודה למנהלת הפורום המקסימה על האישור לפרסם פה

מיקאלה1

New member
נכון שיש דברים משותפים לאמהות ודברים ששמענו

מהאמהות שלנו, אבל יש הבדל בין הדור הזה שמחנך יותר על שוויון על קבלה על כבוד הדדי מאשר הדור של ההורים שלנו שהיה דור של חינוך פטריאכלי שהאב או האם הם המחליטים. ילד נולד לעולם ורוצה להרגיש תחושת שייכות תחושה שהוא תורם. וזה מתחיל במשפחה, אם נותנים לו תחושת מועילות ותחושת שייכות הוא יגדל עם התחושה הזאת. למשל לשתף אותו בגיל צעיר כשהוא עוד רוצה, לתת לו מטלית ביד שיעזור בסידור הבית ולעודד כל דבר שהוא עושה. אם זה בקניות לבקש ממנו להביא את המצרכים שרשומים ברשימה. ולעודד כשהוא מצליח לסחוב בקבוק שמן לבדו - לעודד במילים כמה גדלת איזה חזק אתה. וכמה אתה עוזר מה הייתי עושה בלעדיך. לשתף במה שקשה ולתקשר לשמוע גם את הילדים. מאוד חשוב. כשקר לקחת את הסוודר בתיק אם הילד לא רוצה וכשיהיה לו קר לתת לו. לא להגיד אמרתי לך שיהיה לך קר. הילד גדל בניסוי וטעייה, הוא למד מה העולם ואיך הוא מתנהל. אם העולם מתנהל בצעקות וגערות הוא יהפוך לאדם צעקן. אם ידברו אליו בשקט ובנחת הוא יקח את המודל של הבית.

Jen74

New member
לא תמיד זה קל להתנהג כך

אפילו שזה נשמע לי הכי הגיוני ונכון לנהוג כך עם הילדים, לפעמים בזמן אמת אומרים דברים באופן אוטומטי ששמענו מההורים שלנו. אני משתדלת לא להגיב ספונטנית ממה שמושרש אצלי כבר בתת-מודע. חלק מהדברים שגדלתי עליהם והחינוך שקיבלתי אני מרוצה ממנו. חלק לא כל כך וחלק בכלל לא. אני צריכה לסנן את החינוך שקיבלתי לדברים הטובים בלבד כדי לא לחזור על טעויות של ההורים שלי. מן הסתם, אני עשיתי, עושה ואעשה טעויות אחרות עם כל אחת מהבנות שלי.

למעלה