מימון טיפולי הידרותרפיה

מימון טיפולי הידרותרפיה

שלום, אני אם לאיתמר בן 6 וחצי עם P.D.D. איתמר מקבל טיפולי הידרותרפיה מזה כשנה וחצי ועד היום הם מומנו על ידי סביו. סבא וסבתא אינם יכולים להמשיך לעזור לנו ולכן רציתי לדעת אם קופת חולים אולי אמורה לממן לפחות מספר טיפולים לשנה? תודה ענבל

עמיקםרז

New member
אחזור אלייך לאחר ברור בנושא

שלום ענבל, אני מנסה לברר את העניין ואחזור אלייך כשתהיה לי תשובה. דרך אגב, לאיזו קופ"ח את שייך בנך והאם יש לו ביטוחים משלימים? עמיקם

תודה על התגובות

לשאלתך, עמיקם, איתמר שייך לקופ"ח כללית ויש לו גם ביטוח משלים. אגב, בעבר שאלתי במרפאה המקומית אם איתמר זכאי למימון והם ענו ,בחופזה מה, שלא. ענבל

הידרותרפיה

בתי בת ה7 קבלה החזרים ממכבי עד סוף 2002. עבור הטיפולים. כרגע הם הפסיקו לאשר לנן אלא אם נביא להם אישור שמדובר בחולה סומטית. על פי מה שידוע לי PDD ואוטיזם נחשבות סומטיות. ולכן אתם זכאים להחזר. אם תעייני בפורום חינוך מיוחד תמצאי שרשור בנושא וכן את סל השרותים לבעלי צרכים מיוחדים.

עמיקםרז

New member
מחלה סומטית

שלום ענבל, מחלה סומטית היא מחלה שנובעת מבעיה גופנית-פיסית ולא מעורבים בה גורמים נפשיים (בניגוד למחלה פסיכו-סומטית, שבה כן מעורבים גורמים נפשיים). עמיקם

עמיקםרז

New member
בתשובה לשאלתך בדבר מימון הידרותרפיה

שלום ענבל, להלן התשובה שקיבלתי מעובדת סוציאלית באקים: "היי, בסל השירותים בהתפתחות הילד נאמר שניתן לתת טיפולים בתחומי הפיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וריפוי בדיבור, וזאת בכפוף לאישור של רופא מומחה בנויירולגית ילדים או רופא ילדים מומחה עם נסיון בתחומים התפתחות הילד, פסיכולוג, פיזיותרפיסט, עו"ס, קלינאי תקשורת, מרפא בעיסוק. הידרותרפיה יכולה להחשב כפיזיותרפיה במים או קרוב לזה. כדאי לנסות לקבל המלצה מבעלי התפקידים הנ"ל ולנסות לגשת לקופ"ח. עד כמה שאנחנו יכולות לזכור היו כבר תקדימים כאלה. יום טוב, רותי" מנסיוני, חשוב לא לוותר ולבקש, במקרה הצורך, מעורבות דרג רופאים בכיר יותר בקופ"ח. חשוב להדגיש שזהו טיפול פיזיותרפי ושטיפול פיזיותרפי כן כלול בסל הבריאות. עמיקם

נאוה ר

New member
החוק לגבי מחלות סומטיות

אני קראתי את החוק והתחושה שלי הוא שהוא מטושטש בכוונה כדי לאפשר למנהלים של המרכזים ההתפתחותיים קצת גמישות. כדאי לך להתחיל עם האחראית על פיזיותרפיה בהתפתחות הילד של כללית באיזורך, משם אם צריך לרופא המנהל וכך הלאה עד שתקבלי את האישור. יכול להיות שהאישור יהיה מוגבל למספר טיפולים בלבד ואז תצתרכי עוד אישור. בנוסף רצוי להביא מכתב מהמדריך/כה או הפיזיותרפיסט/ית שעושים/ות לו את הטיפול שיתאר מה היה מצבו, מה הוא/היא עשה /תה בטיפול מה יתרונות הטיפול לילד שלך על פני טיפול אחר וכו´. תמיד טוב לבוא עם מכתב הפניה מקצועי. וחוץ מזה האם הוא לא צריך עוד שרותים מהקופה כמו ריפוי בדיבור, ריפוי בעיסוק ועוד?

מזאלונה

New member
הי ענבל

אני עובדת כהידרותרפיסטית, וידוע לי שהרבה מן הילדים אצלנו מקבלים החזר חלקי על הטיפולים. אנחנו כותבים בדרך כלל מכתב המלצה לקופת החולים של הילד, ובכל פעם מקציבים להם מספר טיפולים. כדאי לך לברר בקופת החולים אליה אתם שייכים.

למעלה