מיעוט מי שפיר - שבוע 21

karen01

New member
מיעוט מי שפיר - שבוע 21

היי, רציתי לדעת אם מישהי כאן מכירה מקרים של מיעוט מי שפיר שבהן הכל היה בסדר ולא היו בעיות אצל העובר? יש לי סריקה רק עוד שבועיים ואשמח להירגע מסיפורים של אחרות :) תודה! דרך אגב - אחלה פורום...

טל66

New member
קרן שלום וברוכה הבאה,

לי באופן אישי אין מידע על מיעוט מי שפיר אך מצאתי לך שאלה דומה לשלך מפורום YNET וגם צרפתי לך את השתובות שאלה: אני בשבוע 25 ובבדיקה של US התגלה מיוט של מי שפיר AFI=6?האם הסיבה יכול להיות שאני לא שותה מספיק מים? מה יכול להיות הסיבה? תשובות: 1. גם לי היה מיעוט מי שפיר... זה התגלה בשבוע 24 ונמשך ככה עד הלידה בשבוע 37+6 אני לדוגמא שתיתי 4 ליטר של מיים ביום (ואני לא מגזימה זה היה מדוד עם בקבוקים) ועדיין לא השתנה המצב אצלי. כששאלתי את הרופאים הם אמרו שיכולות להיות המון סיבות לדבר ולא תמיד מגלים מדוע. אני מקווה שהמיילדות פה יוכלו לעזור לך יותר, אבל אני בהמשל ההריון נכנסתי לשמירה, נחתי רוב היום ושתיתי המון מיים, המשל הריון מוצלח. 2. יש קשר ישיר בין כמות השתייה שאת שותה לבין כמות המי שפיר שלך. בתקופת ההריון יש לשתות לפחות שני ליטר ביום. אני הגעתי לחדר לידה בשבוע 38 בגלל מיעוט מי שפיר (5). במהלך ההריון כמות המי שפיר אצלי הייתה תקינה ובסוף השיליה מיצתה את עצמה ולכן כמות מי השפיר התמעטה. 3.חנה יקרה, מי השפיר הינם הנוזלים המקיפים את העובר בתוך שק השפיר. בזמן שהייתו ברחם,העובר בולע אותם ומשתין לתוכם. למי השפיר תפקידים רבים - הם מגינים על העובר מפני זעזועים, מאפשרים לו מרחב תנועה, שומרים על טמפרטורה קבועה בסביבתו ומכילים מרכיבים אנטיספטיים המגינים עליו. ישנן מספר סיבות למיעוט מי שפיר (כמות מי שפיר מעטה מהנורמה), לכן יש צורך לערוך בירור, בכדי לנסות ולאתר מהי הסיבה. עם זאת, חשוב שתדעי כי לא תמיד ניתן לגלות מהי הסיבה. כמו כן (לטובת הגולשות האחרות, בשבועות מתקדמים יותר), כמות המים בשיאה בסביבות שבוע 38 ולאחר מכן יש התמעטות יחסית, נורמלית, בכמות (אם כי לא מיעוט באופן אבסולוטי). עלייך לפנות לרופא המטפל, כדי לבצע בירור. לשאלתך לגבי שתיה - אין קשר ישיר וממשי בין כמות המים שאת שותה לבין כמות מי השפיר, אלא אם מדובר בהתיבשות קיצונית שלך. בכל מקרה, שתי בשפע - כדי לשמור על בריאותך שלך. בהצלחה! חגית נופר מקווה שעזרתי ובהצלחה טל

karen01

New member
תודה

טל - תודה. זה קצת מרגיע ועוזר להעביר את הזמן עד לסריקה.

למעלה