מישהו יכול לעזור לי!!

מישהו יכול לעזור לי!!

‏8 אפריל, 2008 מישהו יכול לעזור לי!! אני נכה 100% מרותק לכיסא גלגלים, קטוע רגל מעל הברך, חולה במחלת כלי דם שפגעה בליבי, בעורקי הצוואר, (עברתי ניתוח), ברגליי, בנוסף סובל מלחץ דם גבוה ומסכרת. לאחר מאבקים קשים, וויה דלרוסה עם המוסד לביטוח לאומי שלקח כ- שנה, אושר לי רכב ואן מדגם קריזלר, עם גשר לעלות עם כיסא גלגלים לתוך הרכב. במקביל ביקשתי אישור לכיסא ממונע וכרית נגד פצעי לחץ. אולם, אושרה לי רק הכרית נגד פצעי לחץ. ולא אושר לי כיסא ממונע, מהסיבה שאני לא פגוע בידיי, עירערתי על כך, ללא הואיל. הסברתי, והמצאתי מסמכים המעידים על מצב בריאותי הקשה, אני סובל מתעוקת לב קשה בכל פעולת מאמץ הכי קטנה שאני עושה. אני חי על כדורים רבים וכן לוקח KORDIL להקלת התעוקה והלחץ שיש לי בלב. דעתו של הקרדיולוג היא שלא ניתן לתקן את המצב בליבי, עברתי בעבר ניתוח מעקפים, צנתורים רבים, ויש לי 10 קפיצים בעורקי הלב. בנוסף, אני סובל מאד מהרגל השנייה והיחידה שיש לי, שמצבה קשה ביותר וכמעט אין בה דופק. הרכב שקיבלתי שינה מאד את חיי, נתן לי אפשרות התניידות, אך אופס, כיצד מגיעים לרכב. שאלת השאלות, לאור מצבי אינני יכול להגיע לתוך הרכב עם כסא גלגלים רגיל. המאמץ הוא גדול ובלתי אפשרי מבחינתי. ואני נזקק לחסדי אנשים (שלא תמיד נמצאים לידי) שיסייעו לי להגיע למכונית. בנוסף, במקום מגוריי יש עליות ומורדות חדות, ואין באפשרותי לצאת מפתח ביתי ללא עזרת אנשים. אשמח לכל עזרה שאוכל לקבל. בברכה אברהם [email protected]

קרן gov

New member
סיוע במימון מכשירים להליכה ולניידות

אברהם שלום, על פי המידע המופיע במדריך זכויות לאנשים עם מוגבלות, שבפורטל gov.il: סיוע במימון מכשירים להליכה ולניידות- משרד הבריאות משתתף במימון קניית מכשירי שיקום, הליכה וניידות לנכים, כגון כיסאות גלגלים וממונעים, הליכונים, מנופים ביתיים, תותבי גפיים ונעליים רפואיות. כדי לקבל עזרה במימון יש לפנות למחלקה לשירותים כרוניים בלשכת הבריאות באזור המגורים ולצרף המלצה מגורם מקצועי מן הקהילה ומסמכים נלווים. לאחר בדיקה של צוות מקצועי נקבע שיעור המימון למכשיר המבוקש, ונדרשת השתתפות עצמית לפי החלטת הוועדה. בברכה, צוות gov.il פרויקט ממשל זמין www.gov.il

למעלה