מיתולוגיה גרמאנית

בדנתמ

New member
מיתולוגיה גרמאנית

הנושא מעניין אותי. מהקצת שיצא לי ללקט ממקומות כאלה ואחרים, קיבלתי את הרושם שמדובר במיתולוגיה בעלת גוון מאוד ייחודי ואפל. אתם יכולים להמליץ לי על ספר טוב שמאגד כמה סיפורים מהמיתולוגיה הגרמאנית בצורה קולחת לקריאה אך לא ילדותית? תודה

Y. Welis

New member
בעיקר סיפור הניבלונגים

שקיים בשני תרגומים - פרוזה של טנאי ופיוטי של אריה סתיו (אם כי לא ברור אם ישיר או מיד שניה). יש עוד כמה אגדות קצרות יותר ששרדו, אבל רוב מה שידוע, הגיע מהמיתולוגיה הנורדית, הקרובה מאוד למקורית. הייתי ממליץ אולי על צמד ספרי פנטסיה קלאסית שמבוססת על החומרים האלה - Rhingold וכן Attila's Treasure של סטיבן גראנדי - http://www.amazon.com/Rhinegold-Stephen-Grundy/dp/0553095455/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1243631771&sr=1-1 באותו קישור תמצא עוד כמה סופרים שכתבו על האגדות האלה. יש הרבה עניין לכתוב, כי לפי המעט ששרד (בסיפור על הניבלונגים), נראה שהיתה מיתולוגיה גרמאנית מעניינת מאוד, ושונה באופיה מהנורדית (גם אם היו להן אותם שמות וגיבורים ובערך אותן עלילות), ואולי עם פחות אלים ויותר בני אדם 'עצמאיים', שניסו להאבק בגורלם.

Thestral

New member
זה קטע מוזר../images/Emo108.gif

מיתולוגיה גרמנית תמיד מאוד שיעממה אותי, ממש לא הצלחתי להתחבר לכל העניין שהלך שם....

למעלה