מי זוכר ??

מצב
הנושא נעול.

י ו ס י 2

New member
מי זוכר

מי זוכר? אפשר לשכוח

תיאורים מדהימים, כמה נאמנים למציאות
, אבל הנה אנחנו מסתכלים על התמונות ומתמוגגים בנוסטלגיה, מה לעשות אהבתי אותם, ותמיד ברחתי מהסרחונות ושכחת עוד משהו. סיגריות. אז עוד היו מעשנים באוטובוסים, ולאוטובוסים היו חלונות שהיו מרימים למעלה. ביום אחד חורפי ישבה לידי אישה ועישנה, פתחתי לי חריץ בחלון ואז היא התלוננה שקר לה שאני אסגור את החלון, אז אמרתי לה שאם היא תכבה את הסיגריה שאני נחנקת ממנה אז אסגור את החלון, סגרה כמו טטל'ה.
מי זוכר
בטח שזוכר את התקופה אהבתי אותה מאד כל יום שישי עברתי דרך חניון אגד בחולון ומביט בתדלוק וברחיצה של האוטבוסים ללא ספק אחלה תקופה שלא תחזור במוזאון כבר ביקרתי אבל לא יזיק שוב למה סגור בשבת

צביקוש23

New member
אני זוכר אותם טוב מאד מפ"ת

מי זוכר ??
אתמול סיפרתי לילדיי על זכרונות ילדות מנסיעות באוטובוסים של פעם. הילדים שלי כמעט לא מכירים אוטובוס מבפנים (רק מכונית...) וזה היה מצחיק להזכר בכל הקטעים האלה שגם אישתי כמובן זוכרת מילדותה: הכפתורים השחורים של פתיחת הדלת בטייגרים, שכתוב עליהם ד.ק. ד.א. (דלת קדמית, דלת אחורית) ואיך שהנהג היה מזהיר לפני שסוגר אחורה בפמפום והלחץ-אוויר היה האזהרה לפני שסוגר..... המדף משמאל לנהג עליו שם את התיק (מעור, עם מנקב ותיק עזרה ראשונה פלסטיק ירוק...). בחופשים היו שמים את הילד הקטן שלהם שם. איזה טימטום !! ברקס אחד והילד טס דרך השימשה !!!! המתקן המתקפל של הכרטיסים ממתכת, עם קערת הספוג להרטיב את האצבע להפריד כרטיסים... איזה מגעיל (פעם עבדו עלי ואמרו לי שהנהג בבוקר ממלא את הקערה ברוק שלו...........) גועל נפש.... החום והמחנק באוטובוסים ללא מזגן, עם אנשים שחוזרים מהשוק ולא התקלחו בעת האחרונה, ומחזיקים את המוט בתקרה, עם בית השחי המצחין שלהם........ החבל לסימון "עצור" (לפעמים היה כתוב "עוצר") נזכרים ???????? מיועד לוותיקים בפורום, וגם לצעירים שלא זכו לחוויות כאלו...
אני זוכר אותם טוב מאד מפ"ת
אני זוכר בילדותי את האוטובוסים האלה בדן . הייתי אז נוסע (מדובר על גילאי 6- 12 בערך) הרבה בתוך פתח תקוה בקו 88 (8 כיום) של דן ובקו 79 (קו 9 כיום) . אני זוכר את החוטים שבעת היותי ילד לא תמיד הגעתי אליהם..... אני גם זוכר שמחיר הנסיעה היה 70 אגורות בסך הכל.... אני זוכר גם בחופש הגדול באותה תקופה שכאלה היו מסיעים אותי לקיטנה (קיטנת קייט ונופש ) שהייתה אז מסורת כל שנה בפארק אפק (עוד לפני שהוא היה מוקף חומות ועולה כסף כניסה) הקיטנה הזאת.

846

Active member
אני הייתי אחד מהילדים האלה.....

מי זוכר ??
אתמול סיפרתי לילדיי על זכרונות ילדות מנסיעות באוטובוסים של פעם. הילדים שלי כמעט לא מכירים אוטובוס מבפנים (רק מכונית...) וזה היה מצחיק להזכר בכל הקטעים האלה שגם אישתי כמובן זוכרת מילדותה: הכפתורים השחורים של פתיחת הדלת בטייגרים, שכתוב עליהם ד.ק. ד.א. (דלת קדמית, דלת אחורית) ואיך שהנהג היה מזהיר לפני שסוגר אחורה בפמפום והלחץ-אוויר היה האזהרה לפני שסוגר..... המדף משמאל לנהג עליו שם את התיק (מעור, עם מנקב ותיק עזרה ראשונה פלסטיק ירוק...). בחופשים היו שמים את הילד הקטן שלהם שם. איזה טימטום !! ברקס אחד והילד טס דרך השימשה !!!! המתקן המתקפל של הכרטיסים ממתכת, עם קערת הספוג להרטיב את האצבע להפריד כרטיסים... איזה מגעיל (פעם עבדו עלי ואמרו לי שהנהג בבוקר ממלא את הקערה ברוק שלו...........) גועל נפש.... החום והמחנק באוטובוסים ללא מזגן, עם אנשים שחוזרים מהשוק ולא התקלחו בעת האחרונה, ומחזיקים את המוט בתקרה, עם בית השחי המצחין שלהם........ החבל לסימון "עצור" (לפעמים היה כתוב "עוצר") נזכרים ???????? מיועד לוותיקים בפורום, וגם לצעירים שלא זכו לחוויות כאלו...
אני הייתי אחד מהילדים האלה.....

fireman

New member
אני אמנם יחסית צעיר

מי זוכר ??
אני אמנם יחסית צעיר
אבל זוכר מ-צ-ו-י-י-ן את הענתיקות האלה עם החבל של ה"עצור" ואת הרצפה עם פסי האלומיניום או מה שזה לא היה, הכסאות הקשים כמו אבן והידית הילוכים הקטנטנה וה"פסססססססס" בכל החלפת הילוך.... באותה העת אני לא זוכר עומס באוטובוסים כמו זה שניתן לראות היום....האוטובוסים היו רוב הזמן יחסית ריקים.

אוהד11

New member
אבל, מן הסתם, לא התנסית עם ספסלי עץ

אני אמנם יחסית צעיר
אבל זוכר מ-צ-ו-י-י-ן את הענתיקות האלה עם החבל של ה"עצור" ואת הרצפה עם פסי האלומיניום או מה שזה לא היה, הכסאות הקשים כמו אבן והידית הילוכים הקטנטנה וה"פסססססססס" בכל החלפת הילוך.... באותה העת אני לא זוכר עומס באוטובוסים כמו זה שניתן לראות היום....האוטובוסים היו רוב הזמן יחסית ריקים.
אבל, מן הסתם, לא התנסית עם ספסלי עץ

ספסלי העץ היו מצויינים לילדים

לא, ספסלי עץ אני לא זוכר....
כי אז יכולת לעלות עליהם כדי להגיע לחוט הפעמון, בלי לחשוש שמישהו יצעק עליך שאתה הורס את הריפוד. הבאים בתור היו עם ריפוד פלסטי כחול וזה בהחלט היה מוזר.....

אוהד11

New member
הריפוד הפלסטי היה מהפכה גמורה

כי אז יכולת לעלות עליהם כדי להגיע לחוט הפעמון, בלי לחשוש שמישהו יצעק עליך שאתה הורס את הריפוד. הבאים בתור היו עם ריפוד פלסטי כחול וזה בהחלט היה מוזר.....
הריפוד הפלסטי היה מהפכה גמורה

קשה לזכור בדיוק מתי

אני לא זוכר שום ריפוד פלסטי
הכסאות היו מפלסטיק כמו פיברגלס כזה.
קשה לזכור בדיוק מתי
אבל היתה תקופה שבאוטובוסים עירוניים (זכורים לי בעיקר אלה של דן) היו ספסלים מעץ ומאוחר יותר - פייברגלס מעוצב לפי צורת הגוף (המשוערת), כאשר באגד התקינו ריפוד מפלסטיק כחול. מי לא זוכר את שכבת הזיעה שהדביקה אותך/חולצתך לכיסא בקיץ?

טוב, אתה קצת צעיר איש אש

טוב, אתה קצת צעיר איש אש
ספסלי העץ גמרו את התחת, גם בקולנוע היו פעם כסאות עץ, אותם אתה זוכר? אפשר לראות אותם בסרט "כיכר החלומות". אבל כמו שמאיר אמר זה היה טוב לילדים לטפס עליהם ולצלצל. אני זוכרת את עצמי שעליתי על הספסל וצלצלתי פעם הראשונה, הרגשתי באותו רגע הכי מאושרת בעולם

צביקוש23

New member
קולנוע השלום ז"ל פ"ת, כסאות עץ

טוב, אתה קצת צעיר איש אש
ספסלי העץ גמרו את התחת, גם בקולנוע היו פעם כסאות עץ, אותם אתה זוכר? אפשר לראות אותם בסרט "כיכר החלומות". אבל כמו שמאיר אמר זה היה טוב לילדים לטפס עליהם ולצלצל. אני זוכרת את עצמי שעליתי על הספסל וצלצלתי פעם הראשונה, הרגשתי באותו רגע הכי מאושרת בעולם
קולנוע השלום ז"ל פ"ת, כסאות עץ
אני זוכר טוב מאד את כיסאות העץ בקולנוע. זה היה כשהייתי בן 7-11 בערך. אז היה בפתח תקוה הרחוב הרצל בית קולנוע שלום שכמובן לא קיים מזמן המבנה נהרס ונמחק מהאדמה וכיום יש שם חניון. קיצור אני זוכר שהאולם היה עם כיסאות עץ העישון כמובן אז היה מותר כך שהאולם היה מחניק ומלא עשן . הסרט האחרון שזכיתי לראות שם היה גרמלינס (כמה חודשים אחרי זה הקולנוע הזה נסגר)

fireman

New member
אהההההההההה וואלה זוכר.

טוב, אתה קצת צעיר איש אש
אהההההההההה וואלה זוכר.
ממש עכשיו קפץ לי בזכרון! לא זכורים לי ספסלים אלא כסאות מעץ..... אני חושב שבמאנים העתיקים של התח"צ ז"ל יש כסאות מעץ.... התחת כל הזמן מחליק כשהנהג דופק ברקס

elians

New member
בקווים הפנימיים של ירושלים

בקווים הפנימיים של ירושלים
היו לפני כמה שנים עוד ספסלי עץ באוטובוסים, ומדי פעם דן היו יוצאים מתחנה מרכזית החדשה בתל אביב עם אוטובוסים שכאלו ולצערי הייתי אמור לנסוע איתם עד לתנובה .. מה שנשאר לי מהישבן אתם יכולים לשער.

מעניין, עד איז שנה היו המצילות

אני אמנם יחסית צעיר
באוטובוסים שמשכו את החבל, גם הבן הצעיר שלי אומר שהוא זוכר את זה והוא בן 26

A r i e T

New member
תתפלאי

באוטובוסים שמשכו את החבל, גם הבן הצעיר שלי אומר שהוא זוכר את זה והוא בן 26
תתפלאי
בשנת 93'-94' כשלמדתי בחטיבה בגבעת שמואל, אחרי הלימודים הייתי עולה על קו 68, תחנה אחת לפני צומת בר אילן. לפעמים היה מגיע איזה M.A.N עם 6 ספרות רישוי והיה בתקרה שלו את הכבל של פעמון עצירה. זה היה מרכב שונה מהSL200 הגרמני (גג עגול ובלי ומלבן האדום מקדימה)

אורי404

New member
אולי זה מרכב "וספה".

תתפלאי
בשנת 93'-94' כשלמדתי בחטיבה בגבעת שמואל, אחרי הלימודים הייתי עולה על קו 68, תחנה אחת לפני צומת בר אילן. לפעמים היה מגיע איזה M.A.N עם 6 ספרות רישוי והיה בתקרה שלו את הכבל של פעמון עצירה. זה היה מרכב שונה מהSL200 הגרמני (גג עגול ובלי ומלבן האדום מקדימה)
אולי זה מרכב "וספה".

846

Active member
כן גם בווספות של אגד היו כאלה חבלים

ב-93, 94 וספה? מוזר
כן גם בווספות של אגד היו כאלה חבלים
הן שירתו עד שנת 94 לפחות, אני נהגתי על אחת כזו בסוף שנת 93 שאגב, קיבלה לחצנים להילוכים במקום הידית מתחת להגה. היא היתה מסדרת 337XXX

מצב
הנושא נעול.
למעלה