מי מכיר מדיטציה ללימודים?

תרמילאי

New member
מי מכיר מדיטציה ללימודים?

אני יודע שאין קיצורי דרך ולהגיע למדיטציה זה לא קל,אבל אולי מישהו בכל זאת יכול לתת לי כמה תרגילי מדיטציה שאפשר לתרגל תוך כדי לימודים למבחנים,משהו שיכול לעזור לריכוז וזיכרון... תודה!

smile2life

New member
נסה את הבא

לפני שאתה פותח ספר או עובר על חומר כתוב שב על כסא בצורה נוחה, מקד את המבט בנקודה דמיונית או על הקיר ומקד את מחשובתיך בנשימה. צבע אותה בצבעים. עשה זאת במשך כ15 דקות ואח"כ קום התהלך מעט, מתח איברים ותראה איך תהיה אדם חדש.... יהללוך מלאכים, מני

drall

New member
עוד עצה ../images/Emo28.gif

לילה לפני מבחן , אל תלמד. לך לטייל או לך לרקוד. שנת הלילה הטובה היא המפתח להצלחה דרול

smile2life

New member
פיתוח של הרעיון

לא כולם בנויים לזה ואני מעיד על עצמי שניסיתי ולא הצליח לי כי אני לא מצליח להתרכז: נסה לצאת מהמסגרת של חדר, שולחן, מנורה, ארבעה קירות. צא החוצה ולמד בחוץ עם הציפורים, השמש והצמחים. צא לאיזה פארק גדול ומצא פינה מבודדת ללמוד בה. נכון שיהיה קשה להתרכז שם כי מקורות הגירוי החושיים רבים יותר אבל אני חושב שיציאה ממסגרת הבית או כל מקום שאתה רגיל ללמוד בו ומשרה עליך אווירה של "אויף אני חייב להתמודד עם כל החומר הזה" כבר מכניסה אותך לאנטי והמוח דוחה את כל מה שאתה מנסה ללמוד. יכולתי להמשיך ולזיין את השכל ולתת לך עצות כמו תקליט את עצמך משנן את חומר הלימוד ותשמיע בזמן המדיטציה (על כל המשתמשע) אבל אני בספק אם זה יעזור. שיטות יש לי לרוב ואת רובן לא ניסיתי ולכן אני לא מעלה אותן. יהללוך מלאכים והרבה בהצלחה בבחינה, מני

m_katzmann

New member
ישיבת קוק

לתרמילאי בוקר טוב קצת קשה לתאר את הישיבה בכתב, אבל בכל זאת אנסה. שב עם רגלים משולבות (רגל על רגל). חבר את אצבעות ידיך כאשר החלק העליון של יד אחת משתלב בחלק העליון של היד השניה ותוך כדי סיבוב הידיים (הכנס יד בתוך יד) והצמד את הידיים לחזה. אם לא הצלחת פשוט שב עם אצבעות משולבות כאשר הידיים מוצמדות לבית החזה (כמו בתפילת הנוצרים) ועם רגליים משולבות. במצב זה התחל לנשום עד שאתה מרגיש שאתה נושם ונושף בקלילות דרך האף. דמיין את עצמך יושב מרוכז בלימודים. שתף כמה שיותר חושים. ראה את הצבעים, נסה לשמוע את הקולות , את הריחות, את המגע של הדברים שנמצאים סביבך והתמקד בעלילה חיובית של מה שקורה בעקבות הריכוז הזה. לפני שאתה פוקח את עיניך נשום נשימה עמוקה כדי להכניס את כל הטוב הזה פנימה עד לקצות אצבעותיך.
,מאיה

תרמילאי

New member
תודה תודה

אכן מאיה, הבנתי את ההסבר על תנוחת הישיבה וכבר התחלתי לתרגל... ברגע שאני עוצם עיניים כל מיני צבעים בגוון כחול,ירוק,צהוב מתערבבים לי מול העיניים ואני גם מרגיש סחרחורת נעימה,מקווה שאני בדרך הנכונה. שוב תודה :)

m_katzmann

New member
אתה בדרך הנכונה

לתרמילאי בוקר טוב, אני שמחה שהתחלת לתרגל. התרגיל הזה עובד על איחוד מוח ימין ושמאל ויש אנשים שזה עושה להם קצת בלאגן בראש, כי הם מאמצים בדרך כלל רק צד אחד, או בעיקר צד אחד. זה שאתה רואה צבעים, כבר מהתרגול הראשון רק מעיד על כך, שאתה משתמש בדמיון שלך וזה טוב. אם הסחרחורת מציקה לך, פשוט שים את ידיך לכמה דקות על אזניך והסחרחורת תעבור. מאחלת לכולנו עוד בוקר של אור, מאיה

drall

New member
אתה יודע מה? נשברתי ../images/Emo9.gif

אם יש משהו שאני לא סובל זו מדיטציה טרנסטנדלית אבל כשאני הייתי סטודנט הייתי עושה מ"ט חצי שעה לפני כל מבחן והעליתי את הממוצע שלי בציון שלם. אז כן, בתקופת המבחנים , מומלץ. והיא הנותנת שאם תעשה מדיטציה אמיתית לפני הבחינות , תקבל את האפקט ההפוך כי פשוט לא יהיה לך אכפת , לא מהציון , לא מהחומר ולא מהבחינה. פשוט תשב בחדר ותחייך. אז בהצלחה שיהיה לך דרול

drall

New member
צדיק בסדום

טוב המדיטציה הטרנסטנדלית הוא בכינויה מ"ט הולכת ככה: קודם כל אתה צריך מנטרה שזו מילה קצרה וחסרת משמעות עד כמה שאפשר. יש כאלו שממליצים על "קוקה קולה" בתור מנטרה ,אני באופן אישי מעדיף פפסי. אתה צריך לשבת בנוח ולנשום עשר נשימות ארוכות ואחר כך אתה במשך עשרים דקות חוזר במחשבתך על המנטרה בקצב קבוע. אתה צריך שתיים או שלוש דקות אחר כך להישאר בעיניים עצומות בלי לחשוב על המנטרה. זהו זה דרול

hary1

New member
מדיטציה טרנסנדנטלית

מי שיעשה מדיטציה טרנסנדנטלית כך לפי ההמלצות של דרול שניכר שאינו יודע מהי הטכניקה, יקבל תוצאה אחת - כאב ראש וזה כמובן לא מטרת הטכניקה. ומניסיון אני אומר שהטכניקה כאשר מתרגלים אותה נכון אינה גורמת לכאב ראש אלא להרבה דברים טובים אחרים.

תרמילאי

New member
ומה השיטה שלך?

ספר לי איך הדרך הנכונה לדעתך. תודה לא שאני שולל את דרול אבל אשמח לשמוע עוד דעה

hary1

New member
לימוד מדיטציה טרנסנדנטלית

את המדיטציה הטרנסנדנטלית לומדים אצל מורים מוסמכים וכך מבטיחים שלא עוד חאפר כמו דרול ילמד אותך מדיטציה. לכן גם אני איני יכול ללמד את הטכניקה למרות שאני מתרגל אותה כבר למעלה מעשר שנים ואגב מאד מרוצה וזה הדבר הטוב ביותר שלמדתי בחיים.

drall

New member
תרמילאי

אתה יודע מה? צחוק צחוק אבל מדובר בטכניקה מסוכנת שהוכח שהיא פוגעת גם מישור הפיזי וגם במישור הפסיכולוגי אתה לא צריך מקרה כמו הארי שיוכיח לך את זה אני בקרוב אפרסם מאמר שיסביר את הנזקים שהטכניקה הזאת גורמת דרול

R2

New member
מישור פיזי ומישור פסיכולוגי.....

האם ישנם עוד מישורים,מה וכמה הם? אני מקוה שהתשובה לא יותר מאשר מספר מלים, לא ספר.

drall

New member
הייי

יש כמה וכמה מישורים אבל אני לא רואה טעם לכתוב עליהם סתם בלי שאני אוכל לתת איזשהם עקבות שמוליכים לשם. את זה ניתן לתת רק למי שכבר הרגיש אותם דרך המדיטציה או דרך תהליך אחר. בכל אופן אני מתכוון לפרסם הודעה בנוגע לנזקים פסיכולוגיים ופיזים. דרול

hary1

New member
מדיטציה טרנסנדנטלית פוגעת?

תפסיק לקבוע עובדות מבלי לבסס אותם. מה גם שאתה סותר את עצמך, בהודעה קודמת הודית בכך שמ"ט עוזרת להעלות את הציון וגם אמרת שאם הוא יתרגל "מדיטציה אמיתית" הוא לא ידאג מהציון אלא ישב בחדר הבחינה ויחייך. אם כך, אני מבין מזה ש"מדיטציה אמיתית" פוגעת באדם בזה שהיא הופכת אותו לאפאטי ומ"ט עוזרת לו להעלות את הציון במבחן.

drall

New member
בדיוק כך והכל מוכח

מדיטציה אמיתית אין לה דבר וחצי דבר עם השגיות , מבחנים , תחרויות וכן הלאה. אין שום סיבה שהיא תתאים להם או תעזור להם. מדיטציה טרנסטנדלית מסייעת למבחנים כמו שסטרואידים עוזרים לספורטאים אבל המ"ט פוגעת במטאבוליזם ומדכאת את התת מודע כך שהיא מסוכנת

hary1

New member
עדיין לא הוכחת

מטאבוליזם הוא דבר הניתן למדידה והמחקרים הוכיחו שהמ"ט דווקא עוזרת למטאבוליזם ולא פוגעת בו. לגבי דיכוי התת מודע, אין לי מושג על מה אתה מדבר, כיצד ניתן להוכיח זאת?

למעלה