מכירים את התופעה שאני

a g 2 7

New member
מכירים את התופעה שאני

נותנת משהו למשל-אוכל משחק או לדבר בטלפון עם הסבתא אז הבן הגדול אומר לא רוצה ואח"כ שאני סוגרת את הטלפון או את האוכל מניחה במקרר פתאום מתחיל הבכי שהוא רוצה לדבר עם סבתא,רוצה לאכול (מה שהצעתי לו לפני פחות משנייה)... לא יודעת מה לעשות,הוא בן 4 ... נראה לי שהוא מנסה את הגבולות...

../images/Emo140.gifברוכה הבאה לעולם האמהות...

אנחנו בנסיון כל הזמן,מתחת לזכוכית מגדלת. ככה הקטנים לומדים ליצור יחסים,קח ותן ואסרטיביות. גם זה יעבור...

אכדית

New member
מכירים מכירים ../images/Emo67.gif

בעיקר בא לה ספגטי אחרי שהוא התקשה לו שעה על השולחן והובל אחר כבוד לפח, בדיוק באותו רגע היא רוצה אותו
ואגב היא בת שנתיים וחצי...

a g 2 7

New member
טוב הבנתי שאני לא לבד אבל..../images/Emo115.gif

מה הפתרון איך אתן מגיבות? מה עושים???

tiger mom

New member
זה מה שאני עושה:

נניח המקרה של הטלפון וסבתא אני שואלת אם היא רוצה לדבר עם סבתא. היא אומרת לא. אני מוודא שוב אני מסביה שאחרי שאני אנתק אי אפשר יהיה לדבר עם סבתא. אני מסבירה שהמשחק יחכה לה כשהיא תדבר עם סבתא. אם היא לא רוצה, אני מסיימת את השיחה. אם היא נזכרת פתאום שכן, אני מזכירה לה שהיא לא רצתה ושתחכה לפעם הבאה. לפעמים זה גורר בכי, אבל זה מבהיר את הנקודה. אחרי פעמים בודדות כאלה היא הבינה שדברים לא מחכים לה לנצח. מצד שני, (הטלפון הוא רק דוגמא), אם לא אכפת לי שהיא שינתה את דעתה אז אני נותנת לה מה שהיא רוצה. כי יש דברים שלא שווה לריב בשבילם. בכל מקרה, חשוב להבהיר את התוצאות של ההחלטה שלהם: אם לא תיגש עכשיו לטלפון אני אסיים את השיחה ואתה תוכל לדבר שוב עם סבתא רק מחר. וזהו. אחרי שהוא מבין את זה, מנתקים את השיחה ואם הוא רוצה מזכירי םלו שוב את התוצאות ושפעם הבאה ידבר עם סבתא כשהיא מתקשרת.

למעלה