מכתב גלוי לאילן הררי!

zinz2008

New member
מכתב גלוי לאילן הררי! ../images/Emo63.gif

לכל באי פורום רמלה לוד, השלום והברכה! ברצוננו לשלוח אל יושב ראש הוועדה הקרואה של לוד, תא"ל (במיל.) מר אילן הררי, מכתב גלוי, שיגיע לידיו באופן אישי ואף יפורסם בעיתונות הארצית ("הארץ", "ידיעות" ומעריב") והמקומית. כל מי שמעוניין להיות חתום על המכתב מתבקש לפנות אליי במסר אישי, כמובן עם שמו המלא (והאמיתי!) ומספר זהות. אין צורך בכל תשלום, כי יש מממן, אדם החרד לגורל העיר, אשר מוכן לשלם את העלויות הכבדות הכרוכות בפרסום המכתב. אנו עדיין לא סגורים על הנוסח המלא, אותו נגיש לאישור לכל החותמים, לפני הפרסום, אך זו רוח הדברים: מר הררי הנכבד: היינו מלאי ציפיות לפני כניסתך לתפקיד. הסדקים הראשונים התגלעו כאשר הצהרת בגאווה ובריש גלי על כך שקראת על כך שהתפקיד פנוי באינטרנט, ושהתקשרת לחבר לשאול אותו "מה זו ועדה קרואה"... חשבנו, שמן הסתם, אדם שאינו מכיר את משמעותו של מושג כה בסיסי בשיעורי האזרחות, בוודאי שלא יידע לנהל ועדה כזו בעיר כה מורכבת ומסובכת. נכון, היו סדקים, אך הסכמנו לבלוע רוק, להבליג ולתת לך צ'אנס, כי אחרי הכל, בינינו – הרי שום אישיות אחראית לא הסכימה ליטול על עצמה אחריות כה כבדה, אז מה לנו כי נלין ונתפנק??? מספר חודשים לאחר שנכנסת לתפקיד, הזמינה אותנו (את בן זוגי ואותי) לביתה י"ט , חברה טובה, מנהלת בתפקיד בכיר בעירייה, בעלת כישורים ויכולות ניהול יוצאים מן הכלל! זינה, היא אמרה לי, נרגשת כולה, מר הררי קרא לי היום ללשכתו וביקש ממני להתפטר. לאחר שהתעוררתי מההלם, ביקשתי ממנו שלפני שהוא גוזר עלי פיטורים, שירשה לי להביא בפניו נתונים מעודכנים ואובייקטיביים, שיוכיחו לו שמישהו מטעה אותו, מסיבות זרות ולא רלוונטיות לעניין עצמו. מר הררי התעקש שעשה את הבדיקות שלו, והגיע לכלל החלטה בלתי חוזרת. י. עמדה על שלה והתנגדה להגיש את ראשה לגיליוטינה. ואז אמר לה הררי את המשפט הבא, שנחרט היטב בזיכרוני: "בגולני לימדו אותי, שאדם הנושא בתפקיד בכיר ומתבקש ע"י הממונים עליו להתפטר, ישירות, או בעקיפין, בצורה נימוסית, מן הראוי שיעשה זאת באופן מיידי, ללא עכבות ודחיות מיותרות, שאחרת הוא חסר כל כבוד עצמי, ואדם ללא כבוד עצמי לא יכול להיות מנהל". י. הייתה בטוחה שכמו בעבר, אבוא מייד להגנתה. היא נדהמה כאשר ראתה אותי מהרהרת על הדברים שאמר לה מר הררי. לאחר הרהור קצר, אמרתי לה: "אני חושבת שגם אם הררי אינו צודק, הוא צודק!". לא הבנתי אותך, זינה, למה את מתכוונת? שאלה אותי י. בתמיהה... אני מתכוונת לכך, שגם אם את מנהלת מצוינת, היום הררי עומד בראש המערכת, ואם הוא החליט שאת לא טובה מספיק, צריך לכבד את רצונו. לצערי, י. לא קיבלה את הצעתי, ומאז הצטננו היחסים בינינו. בדיעבד, לאור התנהגותו של מר הררי, אני שמחה להודות שטעיתי ושמחה על כך שי. עמדה על דעתה. ואני מקווה שהיא קוראת שורות אלה. אני פונה למר הררי וקוראת לו לנהוג עפ"י הדרך אותה התווה לחברתי לשעבר, י.: אם נכונות הידיעות שפורסמו בסוף השבוע בכלי התקשורת, על כך שמשרד הפנים החליט למנות לך חשב מלווה, ושעומדים לקבוע מועד לקיום הבחירות בלוד, הרי מדובר ברמז עבה כלפיך, מצד הממונים עליך, שלמעשה, לפחות בעיניהם, נכשלת (תרשה לי לגלות לך בסוד, שבעיני התושבים, בעיקר אלה שתלו בך תקוות גדולות, נכשלת מזמן!). ההיאחזות שלך בקרנות המזבח לא מוסיפה לך כבוד, כלל ועיקר, ואם לצטט את דבריך: "אדם ללא כבוד עצמי לא יכול להיות מנהל". בכבוד רב על הרצון, הניסיון והעמל הרב שהשקעת בעירנו לוד בשנה האחרונה. הייה שלום חבר, זינה

למעלה