מלחמתי היחידה בצדק מול המדינה

מלחמתי היחידה בצדק מול המדינה

בוקר טוב לכולם !! חשבתי רבות האם לספר לכם את מלחמתי היחידה בצדק מול המדינה. כל פעם נעצרתי עד שגבר בי האומץ לספר , אל תראוני כגאה בבקשה , אני רק חלק משינוי , חלק משיתוף , חלק ממתן מידע חשוב עבורכם . לפני בערך 4 שנים בהיותי מובטלת , נשלחתי באמצעות הלשכה לעבודה מסויימת בה יש משמרות .המראיין אמר לי כי יעסיק אותי בשעות אחרי הצהרים כלומר מהשעה 16.00 ועד השעה 22.00 !! אמרתי למראין העבודה כי אני אם חד הורית ואיני יכולה להפקיר את ילדי בשעות הנ``ל , שכן אאלץ להמציא לי מטפלת ולה לשלם את כל שכרי , וכך לא אוכל לכלכל ביתי . אותי זה לא מעניין , אין כאן הגבלות בהפניה מלשכת התעסוקה , אמר לי המראין , את מנסה להתחמק מהעבודה . ומיד לקח העט רשם לי סירוב עבודה .נידהמתי חרדתי - בבקשה אדוני רשום גם מה סיבתי לסירוב , אשמח לעבוד בבוקר כשילדי לומדים - אמרתי . אין לי זמן אמר לי והלך . הייתי בשוק , מה קורה כאן ? לא מבינים מה זאת אם חד הורית ?חשבתי לעצמי ועזבתי את המקום בכעס עצור. ידעתי שביטוח לאומי יחסיר לי את כלכלתי , אך לא כאן הנקודה . חזרתי ללשכה עם הערת הסירוב וסיפרתי להם את שאירע. בתגובה נאמר לי - סירוב זה סירוב , זה הנהלים שלנו , תגישי ערעור . אבל אתם יודעים שאני חד הורית אמרתי למה כך צריך להיות ?תגישי ערעור נאמר לי שוב . או קיי אז הגיע יום הערעור - היו שם צוות של הלשכה עו``ד לשכה , מנהל לשכה ועוד אנשי ציבור - יום הדין שלי הגיע . מה יש לך לאמר בעניין - אמר לי העו``ד ? ``אני אם חד הורית , איני יכולה להפקיר את ילדי , עלי לקחת מטפלת , ולשלם לה את משכורתי , מוכנה לעבוד בבוקר כשהילדים לומדים `` - אמרתי. העו``ד אומר לי : לא מקובל עלי שתסרבי , שהבן הגדול ישמור על הקטן . עו``ד יקר זה אינו אפשרי הם קטינים וזקוקים להשגחה , פעם כשהלכתי למכולת כמעט שרפו את הבית. אמרתי . או קיי משוחררת אמר לי העו``ד נשלח לך תשובה הבייתה . קהל הקוראים , מה אתם אומרים ? צודקת נכון ? תתכוננו להפתעה . מגיעה לי תשובה הבייתה ``העירעור נדחה!! עליך למצוא פתרון לבדך לבעיתך``. כאמור אדם מסורב עבודה , נמנעות ממנו 3 חודשי אבטלה , עבורי כאם חד הורית זה היה נורא .ברם לא וויתרתי והחלטתי להשיב מלחמה . ניגשתי לבית משפט לעניני עבודה ועירערתי על הערעור של הסירוב . פקידת בית משפט ראתה בדחיפות עניני ואמרה לי לכל הפחות 3 חודשים עד למשפט ונתנה לי תאריך , אני התעקשתי להכניס בקשה לשופט באותו יום , והוא יחליט עד כמה הדחיפות של מצבי . כעבור שלושה ימים מגיע לי תשובה מבית משפט שתוך חודש מיום תביעתי יתקיים המשפט . יופי שמחתי לעצמי, יש רגישות לאם חד הורית , טוב נחכה למשפט ונראה עד כמה ואם בכלל . מגיע יום המשפט : ממולי היה צוות שופטים , מימיני עו``ד לשכת התעסוקה , מנהל לשכת התעסוקה וצוותו. ובכן גוללתי את סיפורי בפני השופט כאשר בכי חנק אותי ``איך אפשר שבמדינת ישראל יקרה כדבר הזה `` ? בוכה ``מה ילדי אשמים , למה לגזול פת לחם מהם ?`` בוכה השופט : ``אל תבכי בכי לא יעזור לך `` ``עו``ד לישכה במה אתה יכול לעזור לגברת ``? עו``ד לשכה : ``היא סירבה לעבודה, זה הנהלים שלנו .שתדאג לסידור לילדים!! הפעם אולי אתחשב היא צריכה לדאוג לפתרון לילדים!! השופט- מעלעל במסמכים ואומר `` תמתינו בחוץ להחלטה ``!!! הגיע זמן החלטה ניקראנו אני מול הנתבעים פנימה לאולם משפטים. השופט :``אכן היני מבין את נהלי לשכת תעסוקה בעניין סירוב קבלת עבודה , מאחר ויש כאן עניין של אם חד הורית , יש לנו כאן מקרה שונה שמחייב התיחסות מיוחדת , אין להעסיק אם חד הורית בשעות אחר הצהריים `` וווווווווווואאאאאאאאאאאאאאאווווווווווווווו גדול אה ? אז כן כן חברים יצאתי זכאית . עמדו לי דמעות בעינים - צוות הלשכה בא לחץ לי יד ואמר לי ``זה לא היה אישי - מזל טוב שזוכאת`` ( הרעים האלו עוד מעיזים ?``) חייבת לציין בפניכם שיצרתי כאן תקדים !!! חשבתי על הצדק יצא צדק קולקטיבי יש יש יש !!!! אירגון מרכז למשפחות חד הוריות ביקש ממני העתק לפסק דין התקדימי. עוד ארגונים שלא אציין את שמם כאן גם ביקשו הפסק דין ממני. כדי שיוכלו משפחות חד הוריות במצבי להעזר בו (אתם יודעים בירוקרטיה ) אני יודעת חברים הסיפור היה ארוך - אבל המלחמה שלי הייתה ארוכה יותר וזאת כדי לקצר לכם את הדרך!!!!! באהבה חלומית :)

מיכל הוידוי ...............

היה קשה לי להביאו לידי ביטוי רבות התלבטתי, החלטתי עצרתי וחוזר עד שאזרתי האומץ לספר חן חן לך על התגובה:) באהבה חלומית:))

מיכל לב

New member
שמחה שבסוף החלטת לכתוב.

מעבר לעובדה שאכן האינפורמציה חשובה, הסיפור הזה עושה טוב על הנשמה ועוזר לנו לזכור שיש אור שם בקצה המנהרה. תודה :)

למעלה