ממש בדילמה

Kamrin

New member
ממש בדילמה

שלום לכולם!
מרגיש נוסטלגי משהו לכתוב כאן. הייתי כותבת בפורום הזה לפני שנים רבות.
לפני כ 12 שנים כשהייתי בת 24 עשיתי ניתוח טבעת. שקלתי אז 128 ק"ג על 1.62. לא ירדתי יותר מידי עד שנאלצו לפתוח לי את הטבעת כי זה עשה לי כיס. כשרציתי לסגור את הטבעת שוב אחרי כמה שנים התברר שהפורט התנתק ולא היה ניתן. אז בעצם יצא שסתם עשיתי את הניתוח הזה. לאורח השנים נאבקתי לא מעט במשקל. דיאטות בריאות עם ירידה מוצלחת, דיאטות כאסח עם ירידה מהירה שלא החזיקה מעגל וכבר די נמאס לכל הדיאטות. אני מרגישה כאילו זה ניצח אותי.
לפני כ 4 חודשים התחתנתי. התחתנתי במשקל 86 ק"ג. מאז עליתי ואני שוקלת כ 100 קילוגרם. לפני כחודש הייתי בהריון אותו איבדתי לצערי הרב בשבוע 16 בלי לדעת מה הסיבה. אני סובלת מסכרת 2 ובמהלך ההריון הייתי מחוברת למשאבת אינסולין. לא היה כייף אבל כל כך שמחנו שנכנסנו להריון מיד אחרי החתונה שעשינו מה שצריך. היום חודש אחרי עם כמה חוות דעת מרופאים אני ממש מתלבטת אם לעשות את ניתוח השרוול. מצד אחד לא ממש הצלחתי עם הטבעת. זה ניתוח נוסף על הכיבה שזה מן הסתם לא הכי בריא. מצד שני לא הייתי רוצה להתחיל עוד הריון במשקל גבוהה עם סיבוכי סכרת ולא הייתי רוצה לאבד הריון נוסף. אני ממש מתלבטת. אני מנסה לרדת בעצמי אפילו הצטרפתי לחלי ממן ולחדר כושר. אני יורדת אבל ממש ממש לאט. חצי קילו בשבוע. אני יודעת שזה מה שבריא אבל מאחר ואני בת 36 ואני לא נעשית צעירה ואני ממש רוצה להיות אמא ולנצל את זה שהצלחתי להיכנס להריון סופנטני ולנצל את חלון ההזדמנויות הזה לא הייתי רוצה לחכות כל כך הרבה עד שאנסה שוב. גם אם אחליט ללכת על השרוול זה קיח חודשים על חודשים עד שאכנס לניתוח (אצל פרופ סובחי קבעו לי רק במרץ פגישת ייעוץ!) וגם יש לקחת בחשבון שלא מומולץ להכנס להריון עד 10 חודשים אחרי הניתוח הזה. בקיצור אני ממש אבודה. כל הסימנים מראים שבדרך הטבעית זה הכי נכון אבל אני חוששת שאני כל כך למודת כשלונות מדיאטות וזה שיש לי סכרת מסבך את הכל.
מה עושים???

ממש בדילמה

נשמע שאת מבינה היטב את המצב וצריכה לקבל החלטה.
אכן הדרך הבריאה ביותר לרדת במשקל היא ללא ניתוח, אך סטטיסטית סיכויי ההצלחה נמוכים.
לניתוח שרוול אחוזי הצלחה גבוהים, אך לצד זאת פוטנציאל לסיבוכים.
בוודאי כדאי לטפל במשקל ובסכרת לקראת הריון נוסף.
ממליץ לך לתת לעצמך תאריך יעד עוד מספר חודשים לירידה טבעית במשקל ובמידה ולא תצליחי לפנות לניתוח (בהנחה שאת עומדת בקריטריונים...).

למעלה