מנה"עס ומדעי המדינה. שילוב הגיוני?

• פותח הנושא aztec
  • פורסם בתאריך

aztec

New member
מנה"עס ומדעי המדינה. שילוב הגיוני?

אני מאד מתעניין בלימודי ממשל, יחסים בינלאומיים, אסטרטגיה, בקיצור - מדעי המדינה. יש לי רקע קרבי ופיקודי באחת מסיירות החי"ר ואני חושב שאוכל אולי בעזרת תואר כזה להשתלב בשירות החוץ או אולי באחת מזרועות המודיעין או אפילו חברות בטחוניות פרטיות. מצד שני אני שואף להתקדם ולהגיע לעמדות ניהוליות בכל תחום שאני אעסוק בו ומאמין שיש לי את היכולות לכך. אני מבין שתואר במנהל עסקים ייראה הרבה יותר טוב ויקדם אותי יותר בשוק העבודה. הוא גם יותר פרקטי ואוכל בעזרתו להגיע לעבודות יותר "מתגמלות". האם שילוב של מנהל עסקים ומדעי המדינה (או יחב"ל) הוא הגיוני? האם יש דרישה לשילוב כזה במקומות תעסוקה? אם כן, איפה אוכל ללמוד תוכנית כזאת ברמה הגבוהה ביותר ובמקום שיפתח לי דלתות? אשמח להתייחסויות רבות כי אני די אבוד בתחום הלימודים והקריירה (משתחרר עכשיו מ5 שנים בצה"ל).

lironk25

New member
היי

קודם כל מזל טוב על השיחרור וברוך הבא לפורום :) לדעתי השילוב שאתה רוצה הוא מצוין,מדע המדינה עם מקצוע יותר "פרקטי" זו בהחלט החלטה נכונה(בעיקר לאור העובדה שאתה רוצה ללכת לתחום הניהולי). בנוגע לדרישה במקומות עבודה,אני מניחה שמנה"עס בנוסף למדע המדינה בשוק הפרטי בהחלט מהווה יתרון למשרות ניהול. מיקום הלימוד,אני ממליצה לך להכנס לקישורים בפורום ולראות איזו אוניברסיטה מציעה את השילוב הנ"ל.( לדעתי כולן מציעות). מבחינת תואר ראשון הרמה בכל האוניברסיטות היא די שווה,בתואר שני צריך לבדוק האם התחום שאתה רוצה להתעסק בו,אכן נלמד על ידי המרצים.. אם היו לך עוד שאלות אתה בהחלט מוזמן לשאול :) בהצלחה

drassaf

New member
יש חיה כזאת

היא נקראת מנע"ס וממשל ולומדים אותה בבינתחומי בהרצלייה. יכול להיות שלומדים אותה בעוד מקומות, אבל את זה תצטרך לבדוק

FIFI1981

New member
קח בחשבון

שבשביל ללמוד בבין-תחומי תצטרך להיפרד מיותר מ 20 אלף שקל בשנה...

FIFI1981

New member
לדעתי אין לימודי מינהל עסקים לתואר ראשון

אבל אני לא יודע הכל וייתכן שאני טועה. בהתייחס למה שציינת הייתי ממליץ לך לשלב מדע המדינה עם כלכלה ואז להמשיך לתואר שני במינהל עסקים. זה שילוב מוצלח במיוחד והוא מבוקש גם במגזר הפרטי וגם בציבורי. מעבר לכך אם תלמד מינהל עסקים לתואר שני אחרי שיהיה לך תואר ראשון בכלכלה תוכל ליישם באופן הרבה יותר יעיל את מה שתלמד, לדעתי, כיוון שכלכלה זה לא רק מתמטיקה אלא ממש ללמוד איך עובד שוק, מדיניות כלכלית, חשבונאות ועוד תחומים שחיוניים לכל מנהל במגזר הפרטי והציבורי כאחד. להוסיף על זה מאסטר במינהל עסקים ייתן לך כרטיס להרבה משרות בכירות. בכל מקרה, כדאי שתלך לימים פתוחים ולפגישות ייעוץ באוניברסיטאות. תמיד יש תכניות חדשות ומסלולים מעניינים שנפתחים. שיהיה בהצלחה.

aztec

New member
תודה חבר'ה. עזרתם לי מאד.

אני באמת אבדוק את הבינתחומי. כלכלה קצת מטריד אותי מבחינת עומס המתמטיקה שאמרו לי שיש בו אבל באמת שווה לבדוק.

חאנצ

New member
אתה לא היחיד

סתם שתדע שאתה לא היחיד בשילוב היחודי: אני מתחיל ללמוד מדעי המדינה ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית. מדעי המדינה מאד מעניין אותי, אבל אין ספק שהוא פחות פרקטי, אף שהוא מכוון אותך לעיסוק בשירות הציבורי. מנהל עסקים הוא תחום מבוקש, שפותח דלתות להמון משרות. אני חושב שבמיוחד בשביל הכיוון שאתה מחפש השילוב בין השניים, יוצר בידול ומקנה כלים להגעה לעמדות מפתח בשירות הציבורי. בהצלחה

למעלה