מנסה להבין את ההיגיון. באמת שאני מנסה. ולא מצליחה.

היום הייתי בקניון, שפועל לפי התו הסגול, כלומר פתוח לכלל הציבור, מחוסנים ולא מחוסנים באשר הם. קניתי גלידה, הורדתי את המסכה והתחלתי לאכול את הגלידה הנ"ל, ותוך כדי המשכתי להסתובב בקניון. עבר לידי פקח, הסתכל עליי, לא אמר דבר, והמשיך ללכת. נזכרתי שבאוגוסט רציתי לשבת עם כמה חבר'ה בבית קפה שממוקם בתוך קניון, אבל אמרו לנו שאי אפשר בלי תו ירוק, כלומר להסתובב בקניון אפשר בלי תו ירוק, אבל לשבת באותו הקניון בבית קפה אסור בלי תו ירוק. ניגשתי לבית הקפה הראשון שראיתי בקניון ושאלתי את המלצרית אם אפשר לשבת בלי תו ירוק. היא אמרה שלא.

ואכן, המלצרית צודקת:
בעקבות שאלות חוזרות ונשנות משרד הבריאות מבהיר כי כל עסק שחל בו תו ירוק - מחוייב לקיים את הנחיות התו הירוק ללא קשר למיקומו, גם אם העסק ממוקם בתוך מתחם אשר עליו חל "התו הסגול" (למשל, קניון). לדוגמה: ג'ימבורי, מסעדה או קולנוע בתוך קניון, מצריכה "תו ירוק".
מתוך: https://www.gov.il/he/departments/news/21082021-01

נשאלת השאלה:
אם המטרה של הממשלה היא למנוע עד כמה שאפשר את ההדבקה בקורונה, למה מותר לי להסתובב בתחומי הקניון בלי תו ירוק ולשתות ולאכול, אבל אסור לי להתיישב באותו הקניון בבית קפה ולשתות ולאכול?
האם אני מדביקה פחות תוך כדי הליכה?
האם החשש הוא שלא מחוסנים ישתמשו בצלחות ובסכו"ם שבו ישתמשו אח"כ מחוסנים? אבל הרי במסעדות שוטפים כלים. אמורים לפחות. ואם הם לא שוטפים, אז זו בעיה בלי קשר לקורונה.
האם הבעיה היא שישיבה בבית קפה מצריכה הורדת מסכה והממשלה לא רוצה שלא מחוסנים יורידו מסכות? אבל גם ללא מחוסנים מותר לאכול ולשתות בתחומי הקניון וזה מצריך הורדת מסכה.

אז אני באמת שואלת, לא בציניות ולא מתוך כוונה להתריס: איפה ההיגיון בחוקי הקורונה?

ובבקשה, בואו לא ניכנס לכל עניין ה'למה אין לך תו ירוק'.

דיברגנט חדש

Well-known member
האם החשש הוא שלא מחוסנים ישתמשו בצלחות ובסכו"ם שבו ישתמשו אח"כ מחוסנים? אבל הרי במסעדות שוטפים כלים. אמורים לפחות. ואם הם לא שוטפים, אז זו בעיה בלי קשר לקורונה.
בחוץ, מותר גם ללא מחוסנים לשבת במסעדה, כך שזאת לא הסיבה.
האם הבעיה היא שישיבה בבית קפה מצריכה הורדת מסכה והממשלה לא רוצה שלא מחוסנים יורידו מסכות? אבל גם ללא מחוסנים מותר לאכול ולשתות בתחומי הקניון וזה מצריך הורדת מסכה.

אז אני באמת שואלת, לא בציניות ולא מתוך כוונה להתריס: איפה ההיגיון בחוקי הקורונה?
נקמנות והתשה נטו ללא כל שייכות בריאותית.

למעלה