מסז` למניעת חתך חיץ בלידה

תות שדה

New member
אמא של רואי אל תהססי

א. חבל שהפסקת להניק תינוק שנולד בשבוע כל כך מוקדם וצריך עוד יותר את ההגנות שמספק חלב אם. אבל לא בוכים על חלב שנשפך...:) ב.בלי היסוסים והתלבטויות תתקשרי לרופא הילדים שלך עכשיו! עם תינוק כל כך צעיר לא משחקים בנחכה ונראה. ובטח לא עם פג. קדימה גשי לטלפון ותעדכני אותנו אחר כך. תותי

משמש

New member
רואי-לא לעשות צרות לאמא!

אמא של רואי יקרה! אינני יכולה כמובן לתת לך עצות רפואיות במקום רופא, אבל דבר אחד אוכל בהחלט, וזה להגיד לך שכל התופעות שאת מתארת, שלשולים, גזים וכו` אילו תופעות מאוד אופייניות לתקופה הראשונה של הפיצפונים ואחר כך המערכות שלהם מתרגלות וזה בדרך כלל עובר! ועוד משהו: לפעמים, ולעיתים מהר מידי, אנחנו מייחסים בכי של תינוקות לגזים וכאבי בטן. אינני טוענת שזה לא נכון במיקרה שלכם, אבל תינוקות גם בוכים כי ככה הם פורקים מתחים, מעבדים גירויי-יתר וחוייות קשות מהלידה. צריך לזכור שזאת דרך הביטוי הכמעט יחידה שלהם. חשוב לדעתי להחזיק אותם ולתת להם לפרוק את זה תוך מתן תחושה שאנחנו איתם ולא נבהלים מהבכי כי אם מצליחים להכילו. ואני לא מדברת סתם מהתיאוריה כי אם מהפרקטיקה עם המשמשון הפרטי שבחודשיים הראשונים לחייו בעיקר בכה, ואחר כך נרדם רגוע ושלו יותר. הרבה פעמים חוסר שקט נובע מכך שהוא לא פורק מתחים בבכי כי אנחנו בטוב-ליבנו לא מאפשרים לו לבכות... (יש על זה ספר מעולה בשם ``התינוק יודע``). ברמה הפרקטית, נתנו לו טיפות סימיקול לפני כל ארוחה וזה עבד נהדר! החומר הזה מפרק את הגזים הגדולים והמכאיבים לפלוצים קטנטנים שיוצאים בקלות ללא כאב. דבר נוסף: אולי תמצאי רופא שאת יותר סומכת עליו? אולי התינוקי שלך רגיש למרכיבי החלב וצריך חלב סויה? העיקר, פרופורציות! זאת ההתחלה, את לחוצה, הוא לחוץ, אני זוכרת כמה קשה במצבים האילו לראות קדימה, אבל בסוף הבעיות הקטנות האילו מתאזנות. כשסיפרת על הקשיים עם הפיטמות, הרגשתי בין השורות שיש קצת אשמה על הפסקת ההנקה? אם אני צודקת, גם זה דורש ברור יותר רגשי, אני לפחות עברתי ממש תהליך של התאבלות על כך שלא הצליחה ההנקה. איך זה אצלך? לפעמים אנחנו ``מתאבלים`` דרך ``קיטורים`` על הבעיות הטכניות... ככה זה היה אצלי עד שבכיתי כמו שצריך... תכתבי עוד! משמש

בתור אחת שעוד לא יודעת...

רק רציתי לומר שהכי חשוב שיהיה בריא ואגב, יש לו שם יפה מאד. כל טוב לכם ובהצלחה

asalmon

New member
מסז` למניעת חתך חיץ בלידה

השתתפנו בסיור בחדר לידה באחד מבתי החולים בחיפה. המיילדת ``המארחת`` ציינה כי הדרך הטובה ביותר להפחית את הסיכוי לצורך בחתך חיץ בעת הלידה הוא עיסוי הפרינאום בשמן. את המסז` יש לדבריה להתחיל כחודש לפני הלידה. האם מישהי שמעה על דרך זו או על דרכים אחרות? האם יש שמנים מסוימים שמומלצים? כמו כן, שמעתי כי גם בעת הלידה עצמה ניתן להשתמש בשמן על מנת להפחית את הסיכוי לקרע או חתך חיץ. אשמח לקבל פרטים נוספים. בתודה מראש על תשובותיכן. נירית.

תות שדה

New member
רצוי להשתמש

בשמן נבט חיטה מכבישה קרה (יש בבתי טבע ) השמן לא מריח מי יודע מה אבל אפשר לסבול. עוד אפשרות זה שמן זית ממקור מוכר ונקי. את העיסוי צריך לעשות מבחוץ וגם מבפנים תוך כדי מתיחה קלה של הרקמות כדי להקנות להן יתר גמישות. באופן כללי רצוי לשתף את הבעל במלאכה ואז זה יכול להיות אפילו כייף אמיתי... והכי חשוב בזמן הלידה תביאי איתך את השמן ותבקשי מהמיילדת למרוח אותו לפני יציאת הראש. בהצלחה תותי

לא שמן חיטה ()-:

בס``ד בקורס הכנה ללידה נאמר לנו כי לאחרונה נמצא ששמן חיטה גורם לטרומבוציטופניה (ירידה בקרישיות הדם) ולכן יצאה הוראה של משרד הבריאות להפסיק להשתמש בשמן חיטה. ...אבל בהחלט אפשר לעשות מסג` עם שמן זית. בהצלחה ולידה טובה. (-:

... ענת

New member
מניעת חתך ועוד מידע רב

הנה מידע מפורט יותר לגבי מניעת חתך החיץ. ובכלל - האתר ``אמנות הלידה`` נראה לי שווה עיון מעמיק.

luli

New member
מסז` למניעת חתך

הי נירית גם לי אמרה מיילדת מוסמכת שניתן לעשות זאת ושזה יכול לעזור, אך לא בהכרח. בכל מקרה, אם את רוצה לנסות, לי הומלץ להשתמש בשמן תינוקות. אם לא יועיל ודאי שלא יזיק ו... ניתן להיעזר בבן הזוג...

michalb

New member
רואי חולה/בריא+

אני הייתי ממליצה על הומאופטיה. מיכל

michalb

New member
הומאופטיה

קודם כל אני מבקשת סליחה על העיכוב במתן תשובה. לא הייתי בעבודה כמה ימים היות ונפלתי מהמדרגות בבניין (חודש תשיעי אבל הכל בסדר). אני הגעתי אל ההומאופטיה בעקבות טרטורים חוזרים ונשנים עם הבנות שלי בעניני מחלות חורף חוזרות וקוצר נשימה. הרופא נותנת להן כדורי מציצה קטנים וחמודים (שאותם חובה לקחת בתדירות קבועה) והם מאוד עוזרים. אם את חברת מכבי יש רופא שהוא גם הומאופט-אבל הטלפון נשאר בבית. אכתוב מחר. מיכל

למעלה