מסיבת סוף שנה כיתה ז

מסיבת סוף שנה כיתה ז

ההורים בכיתה של הגדול שלי התחילו לדון בנושא מסיבת סוף שנה ומתנה למורה.
התוכניות שהעלו שם כוללות מסיבת בריכה, באולינג, שייט ועוד רעיונות כאלו. כמובן גם דיברו על מתנה למורה - תכשיט או משהו דומה.

הילדים מסיימים כיתה ז'. הם הולכים להיות יחד לפחות עוד שנתיים באותה כיתה. המורה כנראה תמשיך לחנך אותם גם בשנה הבאה.

נראה לי הסחפות לעשות להם מסיבה גדולה לסוף השנה, ומתנה יקרה למורה (אם היינו יודעים שהיא לא ממשיכה איתם, וזו שנה אחרונה - אז כן. להשקיע במתנה גדולה יותר. אבל אם היא ממשיכה, לדעתי מספיק זר פרחים גדול). זו הוצאה כלכלית לא קטנה, ולא מתאים לי.
מצד שני, אני לא יכולה להיות היחידה שמתנגדת ולגרום לבן שלי להיות מחוץ למסיבה.
ניסיתי להתנגד בדיונים, אבל קוטלים אותי (מגיע למורה, מגיע לילדים...)

מה קורה אצלכם בגילאים הללו?

אני בעד מסיבה/מפגש שהילדים מארגנים

אצלנו הילדים ארגנו איזו מסיבה, בבית של אחד הילדים.
וגם באחד הימים הראשונה של החופש - כל הכיתה נפגשה בבריכה.

בכיתה ז אני בעד לתת לילדים להוביל מה הם רוצים. תגידו לילדים ״תחשבו אם אתם רוצים לחגוג איכשהו, תגידו לנו אם אתם צריכים עזרה״. ואני מקווה שעזרת ההורים תסתכם בלתת קצת כסף ולהסיע.
גם ביסודי לא התלהבתי מוועדים שיותר מדי מארגנים, ובחטיבה - על אחת כמה וכמה.

מתנה... תכשיט מוגזם, ואי אפשר לדעת שתקלעו לטעמה. משהו אישי, תמונה של כל הילדים וכיתוב ״תודה רבה״

לבחור את המלחמות...

בדברים האלה אני נוטה בדרך כלל להביע דעה (מבינה שעשית את זה) אבל אם אני מרגישה שהכיוון הכללי מנוגד לשי אני מוותרת מראש ושיעשו כרצונם. משתדלת לשמר את הכוחות למלחמות שחשובות לי יותר.
אם מדובר במעמסה כלכלית כבדה, נראה לי שאין סיבה להתבייש ואפשר לומר שבעינייך זה מוגזם ואת לא יכולה לעמוד בזה (אבל אני חייבת להודות שזה לא קרה לי. אני כן יכולה לספר שאצלנו יש כמה קבוצות שאוספות כסף לרכישת מתנות משותפות לימי הולדת, ואני בקבוצה שאוספת את הסכום הנמוך יחסית, ושסירבתי להוסיף "רק קצת" כדי לאחד קבוצות).

adif11

New member
אצלנו בכיתה ז' לא עשו

שום דבר מיוחד. הילדים ארגנו מסיבה בבית של אחד מהם. הועד תרם מה שנשאר בקופה לטובת המבורגרים. ההורים שלחו עם הילדים בקבוקי שתי , ממתקים וכו'.
היה נחמד וצנוע. באמת לא ברור למה השתגעו אצלכם ולא החליטו להמתין בסבלנות לסוף ח'.
יחד עם זאת, גם לי נראה שזו מלחמה בטחנות רוח. תעזבי. תזרמי עם הרוב וזהו. גם ככה לא תצליחי לעצור את הטרפת.

אצלנו זה 6 שנתי

כלומר הייתה מסיבה גדולה בסוף כיתה ו - סיום בית ספר יסודי, והבאה בתור זה בי"ב.
כם אני בעד מסיבה שלהם אצל אחד הילדים, אבל ההורים רוצים מתנה למורה ומסיבה יותר מושקעת

אמאyyy

New member
יכול להיות שהם רואים בזה סוג של גיבוש?

יש להם עוד הרבה שנים יחד...מצד שני אפשר להתגבש גם במסיבה יותר זולה, וזה בודאי לא מסביר את נושא המתנה, נראה לי לא לעניין.
נשמע ועד שרוצה "שופוני".

אצל מסיים ז' שלי עוד לא שמעתי בכלל דיבורים על מסיבה

לא נראה לי שיהיה משהו בומבסטי כמו אלה שתיארת, אבל יכול להיות שמכיוון שבחטיבה כבר אין "מסיבת סיום" רשמית של ביה"ס ההורים נכנסים למלא את החלל ואז מציעים הצעות מוגזמות?
לגבי מתנה למורה - אין לי מושג איך זה עובד בחטיבה, אבל ביסודי נתנו מתנה בסוף כל שנה, בלי קשר לשאלה אם המורה ממשיכה או לא. בתכלס, אפשר לקנות תכשיט נחמד גם ב-100 ש"ח וזה יכול לצאת לא יותר יקר מזר פרחים.

adif11

New member
אם הייתי מציעה לבנים שלי

להצטרף למסיבת בריכה כשהיו בכיתה ז', היו מעדיפים להשאר בבית...

למעלה