מספר שאלות על קוריאה

• פותח הנושא oll
  • פורסם בתאריך

oll

New member
מספר שאלות על קוריאה../images/Emo92.gif

שלום לכולם אני מתרגם תכנית שעוסקת בקוריאה הדרומית ואומרים שם שמות של כל מיני מקומות ואתרים שנאי לא מצליח למצוא איך כותבים אותם בעברית. אשמח אם תוכלו לעזור לי. 1. באמצע סיאול עובר זרם נהר שכוסה בעבר ועכשיו חודש. קוראים לו Cheonggyecheon. 2. האם יש רחוב בשם ויטואן? 3. האם יש אי אודונגו? 4.האם טונג הי משמעותו אוקיינוס צלול? 5. האם יש ארמון קונבוקו? (נבנה ב-1365) נאמר שם שזה אתר התיירות הכי פופלרי בסיאול. 6. באי ג'ג'ו יש מוזיאון תה ירוק והמנהלת מסבירה את השם שלו. מישהו יודע מה השם בקוריאנית? אני לא יודע קוריאנית ולא הבנתי את כל מה שהיא אומרת. אולי מישהו מכיר? אשמח אם תוכלו לעזור לי.

Woogy

New member
חלק מהתשובות תוכל למצוא בקלות.

לדוגמה: Cheonggyecheon זה דוגמה מצויינת שב"אנגלית" קשה להבין ובקוראנית זה פשוט 청계천 יש 3 הברות צ'ונג גְיֵא צון שני ה-ו מייצגים את תנועת ㅓ שלא קיימת בעברית וצלילה בין אה ל-אוֹ (o) ראה שירשור בעיניין. התנועה בהברה האמצעית מבוססת על תנועתㅔשמספיק קרובה ל- אֵ רק עם י לפניה ולכן- יֵא והתנועה מתחילה בעיצור קיוק ג/ק, (שבאמצע מילה נשמע קרוב יותר ל-ג) אם יש לך את שמות המקומות באנגלית יהיה לך קל מאוד למצוא אותם בגוגל כמו שאני מצאתי. אני אנסה להמשיך לענות יותר מאוחר. (אגב יש איפה שהוא תמונה שלי ב"קונבוקו" שלך, אז זה צריך להיות מספיק פופולרי לא?)

למעלה