מספר שאלות

מספר שאלות

בתי בת 10 חודשים, 1. היא ישנה די הרבה (נראה לי) בין 2 -3 תנומות של שעה במהלך היום ואחכ שנת לילה שנמשכת 11-12 שעות עם מספר התעוררויות להנקה? האם זה בסדר? האם יתכן וחסר לה ברזל? 2. אני מניקה וזה מהווה 98 אחוז מהתזונה שלה, היא אכלה כבר מוצקים כמו אורז וכו' אבל מסכימה לשתיים שלוש כפיות? האם זה בסדר? 3. ושאלה אחרונה לגבי הזחילה : היא כבר זוחלת על שש אבל מתעייפת אחרי מספר צעדים ועוברת לגחון, מה בדיוק חלש אצלה ואיך אפשר לחזק אותה? (אציין שהיא יושבת עומדת והולת בתמיכה) תודה על כל התשובות אהה.. אני חייבת להשוויץ היא כבר אומרת אבא, אמא, אור, בייביי ואול (חתול) נכון שזה ממש מוקדם?

עונה על חלק מהשאלות,

שלום אמא אוהבת ביותר, בנוגע לשינה, נשמע תקין לגמרי. יש תינוקות שאוהבים לישון יותר וכאלו שפחות. אולי כדאי להרגילה לשנת בוקר קצרה ולשנת צהריים ארוכה יותר, אך זה תלוי בך ובנוחות שלך. בנוגע לחוסר ברזל- אכן יתכן וחסר לה ברזל (ללא תלות בשינה ). אינני יודעת האם בתך מקבלת טיפות ברזל כהמלצת משרד הבריאות או לא.. בנוגע למוצקים - תקין לגמרי. לוקח זמן להסתגל לרעיון האכילה בכפית ובכלל לשוני במרקמים בצבעים ובכלל. לאט לאט התמידי והציעי לה מזונות מגוונים (על פי גילה) ולקראת גיל שנה דאגי לצרפה לשולחן המשפחתי לארוחה משותפת. בהצלחה

ובקשר לזחילה

בדרך כלל תינוקות מבינים שזחילת שש היא יעילה יותר ואחרי שהגוף מתחזק יש מעבר לזחילת שש בלבד. אני ממליצה על הרבה מכשולי זחילה . אופציה נוספת היא לשים כדור בתוך הבגד באזור החזה או הבטן . ה"הפרעה" הזו גורמת פעמים רבות לזבחירה בזחילת שש ( מתאים רק לתינוק שמסוגל לזחול על שש ושהגוף שלו מוכן לכך).

למעלה