מעבר דירה והחלפת גן

תולי15

New member
מעבר דירה והחלפת גן

שלום רב, אשמח לקבל חוות דעת בנוגע לנושא שמטריד אותי. יש לנו ילדה בת 3.5 שעד עכשיו היתה בגן פרטי. לאחר חיפושים רבים מצאנו דירה סוף סוף ואנחנו עוברים בחודש יולי. אין לי מושג מה לעשות לגבי הגן של הילדה, כמובן שבספטמבר היא תלך לגן במקום החדש אך מה לעשות בחודש יולי? יש במקום החדש קייטנה בגן ביולי אך זה אומר שהיא תהיה שם חודש ואז תהיה חודש בחופש ושוב תתחיל מחדש? (לא בטוח שכל הילדים שיהיו בקייטנה יישארו גם בשנה הבאה באותו הגן). מצד שני לקחת אותה לגן הישן שנמצא בעיר אחרת יהיה ממש קשה מבחינתנו. הלב שלי נשבר מהמחשבה הזו שהיא תצטרך לעבור כ"כ הרבה שינויים בזמן כ"כ קצר. בנוסף אני אציין שבעוד 3.5 חודשים אני צפויה ללדת כך שגם יהיה ילד נוסף במשפחה. אודה לחוות דעת.

להסתכל חיובי על המציאות../images/Emo4.gif

לפי מה שאת אומרת אין ברירה, זאת לא אופציה לסע לגן בעיר אחרת, זאת המציאות, ולכן היחס שלך כאן הוא חשוב, שלא ישבר לך הלב, אלא תתיחסי לזה שאת מעבירה אותה לגן והיא מכירה את הגננת לפני כולם, והיא לא תעבור את הבכי של תחילת שנה שלכולם קשה בהתחלה, וזה כמו קיטנה ששולחים ילדים למקום טוב והם לא מכירים אבל את רוצה שהם יהיו בקיטנה הזו, וביחס לילד חדש... זה הכי טוב בעולם -את מביאה לה חבר או חברה, הכל עניין של יחס, ילדים סופגים את היחס שלנו, תהיי שלמה עם עצמך. מצרפת לינק על מעבר דירה
http://www.kab.co.il/kabbalah/short/16834

keren kr

New member
לפעמים הבעיה היא בעיקר בעינינו

קודם כל נראה שאין ברירה , דבר שני אפשר להסתכל על זה בצורה חיובית, היא תכיל ילדים מהקייטנה, חלק מהילדים אני מניחה יהיו איתה אחר כך בגן. צריךלהציג לה את הדברים בצורה חיובית , אפשר להתחשב בחששות ובקשיים אם יהיו. אבל להציג את זה כדבר חדש , כהזדמנות... תיראי עברנו דירה חדשה , ועכשיו את הולכת לקייטנה חדשה , ואחר כך לגן חדש. עכשיו יהיו לך עוד חברים, גם את החברים מהגן הישן ועוד חברים מהגן החדש . לפעמים דווקא המעברים יחשלו אותה וילמדו אותה ליצור קשרים ביתר קלות. אז שלא ישבר לך הלב, מקסימום הילדה תתאמץ ותרכוש מיומנויות חדשות, זה לטובה..

מסכימה עם כל הנאמר - ולא לדאוג יותר מדי

גם עם התינוק/ת החדש היא תסתדר, תתווסף שימחה למשפחה, וכולם יקחו חלק בשינוי, והיא תהיה הגדולה ותוכל לעזור ולהנות תוך כמה חודשים מאח/אחות קטנים מעריצים. נכון ששינויים דורשים הסתגלות אבל חשוב מאד המסר שאת מעבירה, ויש עוד זמן עד הלידה להתאקלם בגן החדש. הכל יסתדר, שינויים מביאים גם התפתחות וגדילה. בשנים האחרונות מתיחסים לכניסת אח חדש למשפחה כמו משבר - לא להגזים, יש שם גם לא מעט שימחה ואושר. העבירי לה את המסר הזה ואם יהיו קשיים - את שם בשבילה. בהצלחה לימור סופר פטמן פסיכולוגית חינוכית ופסיכותרפיסטית

תולי15

New member
תודה רבה לכולם, שמחתי לקבל חוות דעת כ"כ

אופטימיות. עדיין קצת בחששות אך אני מקווה שבאמת הכל יהיה בסדר והחששות שלי יתגלו כמוגזמות.

למעלה