מעבר דירה

מאי ח

New member
מעבר דירה

יש לי ילד בן שנה וחצי. בעוד כחודש נעבור דירה לאיזור אחר, כך שהכל יהיה לו חדש - בית, סביבה, פעוטון, חדר ועוד. יש לי כמה שאלות: איך מכינים ילד כל כך קטן למעבר? באיזה שלב מתחילים לדבר איתו ומה אומרים? חשוב לי לציין שהוא לא נכנס מיד לפעוטון החדש, אלא ישאר שבוע איתי ועוד שבועיים עם סבתא וזה כדי למנוע יותר מידי שינויים תודה מאי

נעה גל

New member
מהנסיון שלי, מעבר דירה בגילאים האלה

מתקבל בקלות רבה אצל ילדים. לפעמים זה נראה כאילו הם לא שמו לב בכלל שהם עברו דירה. אני באופן אישי, לא הייתי עושה הכנות ארוכות טווח. יום לפני המעבר, או בזמן שאורזים הייתי מציינת את זה שעוברים לבית חדש. לא יותר מכך. מה שכן עשיתי כשעברנו דירה עם אורן (בגיל שנה ו-10 חודשים), זה ביום המעבר סידרתי את החדר שלה דבר ראשון כך שהוא נראה עד כמה שאפשר כמו החדר הקודם, והעברתי לה את המצעים איתם היא ישנה לפני כן, כדי שיהיה לה את הריח המוכר שלה. מעבר לכך, לא הייתי עושה דבר.

הייתי רוצה לשאול עוד שאלה בנושא

גם אנחנו אמורים לעבור דירה (עוד לא ברור מתי...אבל יובל יהיה בטווח גילאים של שנה וחצי-שנתיים) הבעיה אצלנו היא שכנראה נאלץ לעבור פעמיים! הדירה הפוטנציאלית שלנו תתפנה רק חמישה חודשים אחרי שאנחנו עוזבים כאן ולכן יתכן שאת טווח הזמן הזה נגור בשכירות...כלומר כמו שאמרתי לעבור דירה פעמיים בטווח זמן מאוד קצר!! השאלה אם זה יכול להשפיע על יובל באיזו שהיא דרך? האם כדאי להמנע מכך? (מה שאומר שנאלץ לחפש דירה אחרת שתתפנה מהר)

מירי,

New member
אני הייתי מקידה רק לא להחליף מסגרות

כלומר אם המעבר אמור לו לשנות גן או נטפלת אז לעשת את זה רק פעם אחת כלומר שדירת המעבר תהיה או באזור החדש או באזור הנוכחי ולא באזור שלישי. וחוץ מזה להקפיד תמיד על אירגון מהיר של החדר שלו וכמה שיותר דומה לקודם.

זמן אצל ילדים עובר אחרת מאצל מבוגרי

לכן אני לא חושבת שהמעבר התכוף ישפיע על יובל אם לא תשתנה המסגרת אליה הוא ילך

יובל איתי בבית

וזו אחת הסיבות שאני דוחה את עניין ההחלטה לגבי גן...אני גם לא רוצה לערב שני שינויים יחד...גן בפעם הראושנה ומעבר דירה...

למעלה