מעניין לאותו עניין

mic26

New member
מעניין לאותו עניין

אם נשים רגע בצד את הצרות של העשירים, יש באירופה מספיק בעיות לצעירים הלא עשירים. אחת הבעיות הקשות היא אבטלה.
http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1889027
אני גרה באזור כפרי ודי מרתק אותי שא. אין כאן הרבה אפשרויות עבודה וב. חלק ניכר מהצעירים שאני מכירה הם חסרי מקצוע, ועוברים מעבודה לעבודה. הסבירו לי שמי שרוצה מקצוע מוגדר ועבודה קבועה, עובר לעיר גדולה. (גדולה כמו בורדו, לא כמו הערים הקטנות שמסביב). הנשארים כאן עושים זאת בשביל איכות חיים (טבע, ים, רוגע) ולא בשביל לפתח קריירה. זה לא מונע מחלקם להיות מתוסכלים. במיוחד מאלה שלמדו מקצועות כמו ניהול, שלא מבינים איך לא חוטפים אותם לעבודות ניהול באזור ונאלצים להסתפק בעבודות מזדמנות.
איך זה אצלכם ומסביבכם?

shemesh7079

New member
מעניין...

בארץ כל החברים שלי הם בערך דוקטור. וממש לא רק לרפואה, אבל כולם לפחות עם איזה שני תארים.
מהחברות המהגרות והמקומיות שלי כאן, יש ערבוביה של רמות השכלה. כמעט לכולם יש איזשהו תואר, לרוב ראשון. מה שלי בולט, הוא שרמת החיים של מורה או משפחה עם שני ילדים ואם שעובדת בערך 15 שעות בשבוע, או עובד במשטרה, הרבה יותר טובה משל המקבילים בארץ. אין לי מושג לגבי אחוזי האבטלה כאן. אבל הסובבים אותי הם גם לא ממש צעירים (או שכן? הכל יחסי...) רובם סביב גיל 40. ככה אני שומרת על הנעורים... נשארת תמיד הצעירה בחבורה:)
זה די ברור אבל שיש יותר אפשרויות בוינה (או בערים הגדולות בגרמניה), לעומת גרץ הקטנה.

rona73

New member
באותו עניין

מה שאני רואה באבטלה כאן(לא רק כאן) שיש הרבה גברים בלי עבודה ובעצם מי שמפרנס זאת האישה.
מכירה אישית שתי משפחות כאלה.

יש אבטלה כאן אבל קשורה גם לתיירות,בקיץ יש המון עבודה ואז הכל כמעט נסגר עד הקיץ הבא,יש גם תיירות חורף שמתחילה ממש בימים אלו.

אבל לפי הבנתי לא מדובר באבטלה מהסוג שמדובר בכתבה.

smaak

New member
אצלינו לפחות

כשמדובר בעבודות שלא דורשות השכלה פורמלית אקדמית או על תיכונית, אין בעיה למצוא עבודה בכלל,
אבל אנשים כאן עצלנים, הרבה צעירים שלא בא להם לעבוד בעבודות קשות פיזית, או כאלה שמתאים להם לקבל קיצבאות.
אני באופן אישי לא מבינה ולא מקבלת אנשים כשירים לעבודה שחיים על קיצבאות. זה נפסד בעיניי כמעט ברמה של חוצפה. כל אחד יכול לעשות משהו אם הוא באמת רוצה לעבוד.

גם לשכת העבודה מאוד עוזרת בהכשרה מקצועית למי שאין לו השכלה מהסוג המדובר.

לפחות בקרב האנשים שאני נמצאת איתם במגע יומיומי, מי שכן רכש השכלה פורמלית, לא עובד בעיירה עצמה אלא באיזור, ערים קרובות וכדומה. השכן שלי למשל נוסע כל יום חמישים דקות לכל כיוון, אבל רובם לא יסעו כל כך רחוק לעבוד.

למעלה